Şimdi Ara

ISPARTA 40'NCI P.ER EĞİTİM KOMUTANLIĞI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.771
Cevap
15
Favori
587.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

omuz kırıgı ya da çıkığı " askerliğe elverişli değildir " hükmünü verdirmez. bilip bilmeden atıp tutmayalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopasaran -- 23 Kasım 2008; 16:24:28 >
  • slm kardeş bi sorum olacak ısparta 40, piyade alayı komandomu piyade komandomudur
  • quote:

Orjinalden alıntı: blaste

slm kardeş bi sorum olacak ısparta 40, piyade alayı komandomu piyade komandomudur

evet. piyade komando.
  • nopasaran bı sorum daha olacak kardes burası zor bı bırlıkmı komandomu yetıstırıyor operasyon bolgesıne asker yetıstırırmıs dogrumu kuzey ırak a bile asker gidermiş burdan
  • blaste daha önceki mesajlarımda bu sorulara cevap verdim. biraz okusak neler yazılmış diye hiç fena olmayacak..

cevap vereyim tekrar

40. p. eğt alayı, 2007 den itibaren iç güvenlik eğitim tatbikat merkez komutanlığına bağlandı ve alay içerisindeki komando alayı ile birleşip tugay oldu. bu iç güvenlik birliği piyade komando ve komando eğiten bir birlik.. dağıtımları hep çatışma bölgesine oluyor. acemiliği 75 gün. ve bu acemi eğitiminde doğu ve güneydoğuda çatışacabilecek askerler yetiştiren bir eğitim var.
    yani duydukların doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopasaran -- 23 Kasım 2008; 17:21:24 >
  • benim sülüse baktım K.K.K/piyade yazıyor kod:107 yazmış bölük fln başka hiçbirşey yazmıyor bu ne anlama geliyor neci olacam orda
  • quote:

Orjinalden alıntı: raper.1905

benim sülüse baktım K.K.K/piyade yazıyor kod:107 yazmış bölük fln başka hiçbirşey yazmıyor bu ne anlama geliyor neci olacam orda

alaya giriş yaptıgında senin sınıfın bölüğün her seyin belli olacak. silüste yazan şeyin değişme ihtimali çok yuksek.
  • ya omuz çıkığını asker yaparlar yani? bağlar tutuyor sadece omzu ve bu adam kalkıcak ve çatışma bölgesinde savaşak? omuz çıkığı yerinden oynarsa nasıl savaşabilir nopasaran? neyse burada tecrübeli sensin ben değilim.... basur olan birine vermidon veren revir,omuz çıkığındaki birini askere alabilir de buda başka tarafı işin.

bu arada 40. piyade ısparta merkezdeki ihsan alper kışlası mı bilen varsa memnun kalcam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mortars_team

ya omuz çıkığını asker yaparlar yani? bağlar tutuyor sadece omzu ve bu adam kalkıcak ve çatışma bölgesinde savaşak? omuz çıkığı yerinden oynarsa nasıl savaşabilir nopasaran? neyse burada tecrübeli sensin ben değilim.... basur olan birine vermidon veren revir,omuz çıkığındaki birini askere alabilir de buda başka tarafı işin.

bu arada 40. piyade ısparta merkezdeki ihsan alper kışlası mı bilen varsa memnun kalcam.

ben de diyorum ki omuz konusunda ciddi bir rahatsızlığı varsa iç güvenlik eğitimi almayacağı bir birliğe kaydırırlar ve normal bir askerlik yapar.
    çatışmaya girmeyeceği bir şekilde yapar askerliğini..

40.piyade alayı evet ihsan alper kışlası.. eğirdir yolu üzerinde. migros'u geçince.
  • ısparta 40. piyade alayı benimde irtibat kurmak isteyenler hemen ekleyip kendini tanıtsın 88/4 11 aralık akşamı yola çıkıoz bekle bizi ısparta vatan 35 izmirr mekan 32 güller diyarı saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G2PRoOo -- 28 Kasım 2008; 19:04:12 >
  • pasha35_06@hotmail.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: G2PRoOo

ısparta 40. piyade alayı benimde irtibat kurmak isteyenler hemen ekleyip kendini tanıtsın 88/4 10 aralıkta yola çıkıoz bekle bizi ısparta vatan 35 izmirr mekan 32 güller diyarı saygılar

allah yardım etsın kardeş
  • tesekkur ederim kardeş siz piyadesiniz komando değil falan demişlerdide o yüzden sordum bence piyade komando en iyisidir
    quote:

Orjinalden alıntı: nopasaran

blaste daha önceki mesajlarımda bu sorulara cevap verdim. biraz okusak neler yazılmış diye hiç fena olmayacak..

cevap vereyim tekrar

40. p. eğt alayı, 2007 den itibaren iç güvenlik eğitim tatbikat merkez komutanlığına bağlandı ve alay içerisindeki komando alayı ile birleşip tugay oldu. bu iç güvenlik birliği piyade komando ve komando eğiten bir birlik.. dağıtımları hep çatışma bölgesine oluyor. acemiliği 75 gün. ve bu acemi eğitiminde doğu ve güneydoğuda çatışacabilecek askerler yetiştiren bir eğitim var.
    yani duydukların doğru.

• slm arkadaşlar ben bursa'dan 40.piyade alayı ısparta sıhhiye çavuş olarak 12 aralık gidiyorum bilen varsa nasıl olur nereye atarlar tahminen yazarsanız çok sevinirim... ;)
  • ya piyade komando diye bişi yazmıyor ki sülüste ya? eminmisiniz arkadaşlar ısparta 40. piyadenin,komando piyade olduğuna? bide usta birliğine kayseri hava indirmeye düşme şansımız nedir
  • nopasaran son bir sorum olcak size..nişanlım refüze olup da 40.alayda kalırsa dağıtımda doğu ve güneydoğu bölgemize tek olarak dağılır yazmışsınız.peki o bilgemize gittiğinde refüze olmayan askerlerle operasyona mı çıkar yoksa birlikte kalıp yazıcılık eğitim çavuşluğu gibi görevler mi yapar?allah herkese sağlık versin arkadaşlar böyle ufak gözüken bir rahatsızlık bile hem nişanlımın gerçekten hakkıyla askerlik yapmasına engel oluyor hem de eğitimlerde canını fazlaca yakacak...:(:(
  • quote:

ya piyade komando diye bişi yazmıyor ki sülüste ya? eminmisiniz arkadaşlar ısparta 40. piyadenin,komando piyade olduğuna? bide usta birliğine kayseri hava indirmeye düşme şansımız nedir

kayseriye düşme ihtimalin yok..

piyade komando diye birşey yazmıyor evet. zaten tam olarak böyle bir tanımlamaya da henüz yer verilmiyor fakat birliğe teslim olduğunda anlayacaksın oranın komando eğiten bir birlik olduğunu.. en basitinden mavi berelerden anlayacaksn. sonra eğitimlerden.
  • quote:

ya piyade komando diye bişi yazmıyor ki sülüste ya? eminmisiniz arkadaşlar ısparta 40. piyadenin,komando piyade olduğuna? bide usta birliğine kayseri hava indirmeye düşme şansımız nedir

piyade komandomuyuz bndede piyade yazıyor sadece konuyu netleştirmek gerekir bence herkesmi piyade komando oluyor yoksa orda ayrımmı yapılıyor piyade ve piyade komando olarak
  • iç.güv.eğt.ve tatb.mrk.40.p.eğt.a.1.p.eğt.tb.4.bl.-ısparta K.K.K/PİYADE (P-001) P.MNG.K.ÇVŞ. ARKADAŞLAR BÖLE ZOR YAZILAN VE OKUNAMAYAN Bİ SÜLİS ALDIM ANLAYAN Bİ ARKADAŞIN NE OLDUGUNU YAZARSA SEVİNİRİM BİDE AYNI YERE GİDEN ARKADAŞLAR VARSA GÖRÜŞELİM...
  • slm arkadaşlar bende iç.güvenlik eğt. ve tatbikat merkezi 40.p.eğtim alayı 2.p.eğt.tb. 2.blk ISPARTA gidiyorum ve özellik ise p.mng. k. çvş.! sizlere bir sorum olcaktı arkadaşlar bizim askerliğimiz silüsü aldığımız gün başlıyormuş , yani acemiliği 20 gün kısa yapıp bu 20 gün usta birliğine eklenecekmiş bu doğrumu cvbınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AHMET_85 -- 26 Kasım 2008; 13:44:55 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.