Şimdi Ara

İsp seçimi? İptv netflix ve ping üçgeni 🙄 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sizin dediğiniz türknet neden Telekom dan ucuz demek gibi altyapı sahibi daha ucuza verirse kiralayan firmadan almanın anlamı olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de ping değerlerim böyleydi overwatch ta sabit 60 alıyordum cs de sizin değerler gibi ve 4 mbps 1 yıl sonra hız testlerinde 3 mbps upload görüyorum ve ping ow da 80 90 lara çıktı

• Cgn ip bloğuna alınan tüm abonelerin ortak sıkıntıları, 3 ay kadar superonline teknik serviste çalıştım yazdığınız sorunları yaşayanlarn %90ı belki daha fazlası cgn ip bloğundki abonelerdi, stajımı merkezde yaptığım için teknik servis müdürünü tanıyordum ve onun adını vererek bayi destek üzerinden aboneyi cgnden çıkarttırıyordum ve bir kaç gün sonra aboneyi arayıp sorduğumda hiç bir sorun yaşamadığını söylüyordu hee sonra ne oldu derseniz merkez kesinlikle cgnden çıkıartmayı yasakladı teknik servis müdürüde artık onun adını vermememi söyledi ki versem bile çıkartmıyorlardı. Maalesef sorundan kurtulmanın çaresi (kabloda oksitlenme vs olmadığını varsayıyorum) sabit ip geçmek şahsen ben evde sol fiber kullanıyorum ve işim gereği sabit ip kullandığım için netflix dahil hiç bir serviste sorun yaşamıyorum. Ayrıca daire içine fiber kablo gelmesiyle cat kablo gelme arasında hiç bir fark yok 100mbite kadar hiç bir sorun yaşamadan cat kablo ile bağlanabilirsiniz. Sonuçta switche fiber ile bağlantı geliyor. Ayrıca daireye fiber kablo gelirse ve uç kırılrsa sol onarım için sizden 35 TL diye hatırlıyorum bir ücret isteyecek ve benim zamanımda kullanılan uç çok ucuz ve dandik bir uçtu bazen bir bağlantı yapabilmek için 4-5 tane uç harcıyorduk.

• En iyi ping değerine bence superonline sahip. Rainbow6 oyuncusu olarak benim görüşüm bu çünkü oyunda düşük pinge sahip kimi görüp sorduysam %90'ı superonline dedi. So fiber sahipleri 40-50 ping ile oynayabiliyorken tt ve kablonet 60-70 ping.
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
    Her neyse, dandik forum yüzünden mesajımı ne düzenleyebiliyorum ne de silebiliyorum. Hasta eder bu forum insanı.
  • Size zahmet bu ip ye tracert atar mısınız? 20.38.188.0
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
    Maalesef şu an Ethernet ile bağlanmıyorum. Steam sunucusu falan mı? Daha önce yaptığım testte Frankfurt ve Amsterdam telekomlarından çıkarttığım sonuçlar böyleydi;

Istanbul
    İsp seçimi? İptv netflix ve ping üçgeni 🙄

Frankfurt

Amsterdam

CS:GO - Avusturya sunucusu / Valve sunucularının büyük çoğunluğunun Avusturya'da olması muhtemel. İncelediğimde öyle görünüyordu. Ping 32ms kadar düştüğü oluyor. Bu görüntüyü random çektim. Şu an oynadığım oyunlar The Witcher, Batman Arkham falan olduğu için sadece CS:GO üzerinden bir şeyler ekleyebiliyorum. Bakalım Battlefield V çıktığında onda nasıl değerler alacağım.

• Ubisoft Hollanda sunucusu. Speedtestte sadece ham pingi görebildiğimiz için tracert atmadan tüm çıkış değerlerini öğrenemeyiz. Acıbadem çıkışı da 0 ping mi onu öğrenmek istedim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.