Şimdi Ara

İşletim Sistemi Hakkında Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
96
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Topladığımız bilgisayara işletim sistemi yükleme yolları nelerdir?

Yazın ya da yazdan sonra toplamaya çalışacağım. İlk kez bilgisayar toplayacağım. İşletim sistemi kurmak kolay mıdır? Bunun ücretsiz şekilde yapılanı yok mudur? Farkları nedir?

Elimde laptop var, bunu değerlendirebilir miyim gerek toplama aşamasında gerekse işletim sisteminde?

• Yukarı.
  • Merhaba kardeşim.. elindeki işletim sistemi orijinal lisanslı bir sürüm ise elbette yeni toplayacağın sistemde onu kullanmaya devam edebilirsin.. değilse ücretsiz yükleme opsiyonu yok.. bilgisayarcıya götürüp belli bir ücret karşılığında demo Windows 10 Pro kurdurabilirsin.. 30 gün süresi oluyor sanırım.. sonra netten CD-Key alıp orijinal yapabiliyorsun.. ya da hiç uğraşmayıp 400 lira verip lisanslı DVD şeklinde de temin edebilirsin.. :) laptop tan parça olarak sadece varsa SATA DVD ve hard diski kullanabilirsin masaüstü sistemde.. diğerleri işe yaramayayacağı için satabilirsin.. işletim sistemini kurmak da kolaydır.. 2 şekli var.. DVD ile ya da USB Flash disk yoluyla.. USB disk yolu daha pratik ve hızlı olur.. DVD ile daha uzun sürer..
  • Angelmax kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim. Gayet faydalı oldu. Şimdi de youtube'dan çeşitli videolar izleyip hem ilk kez kasa toplamayı hem de açılışı yapmayı düşünüyorum. Yapamazsam en fazla gider bilgisayarcıya veririm ama amacım öğrenmek ve uğraşmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

Cevap için teşekkür ederim. Gayet faydalı oldu. Şimdi de youtube'dan çeşitli videolar izleyip hem ilk kez kasa toplamayı hem de açılışı yapmayı düşünüyorum. Yapamazsam en fazla gider bilgisayarcıya veririm ama amacım öğrenmek ve uğraşmak.

Önemli değil kardeşim.. ilk defa kasa toplayacaksan yani montaj tecrüben yoksa pek riske girme derim.. en ufak hatada kısa devre yaptırabilirsin sisteme.. ya iyice ve dikkatlice izle videoları öyle giriş toplamaya.. ya da ilk seferi bilgisayarcıya veya toplayacağın yere bırakabilirsin.. :) seçim senin..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.