Şimdi Ara

İşlemciyi çıkarttım tekrar geri taktığımda pc hiç bi cevap vermiyor..?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İşlemciyi çıkarttım tekrar geri taktığımda pc hiç bi cevap vermiyor,
    hiç bişey açılmıyor monitör siyah ekranda kalıyor.

neyapabilirim..?

• Yapman Gerekeni söylüyorum! BUU BUU BUU

ok? hadis ana kolay gelsin . . .
  • Eğer pinli bir işlemcin varsa pinlerini bir kontrol et kırmış veya eğmiş olabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DM657

Eğer pinli bir işlemcin varsa pinlerini bir kontrol et kırmış veya eğmiş olabilirsin.

+1
  • Daha ayrıntılı bilgi ver kardeş anakartın modeli slot işlemcimi soketmi
    şimdilik sana söyleyebilecegim bios pilini çıkar bios u resetle oda olmazsa tüm parçaları çıkar tekrar tak statik elektriktendir büyük ihtimalle
    kolay gelsin...
  • geçmiş olsun arkadaşım pinliyse büyük ihtimal ya bi bacak kırdın vada daha kotusu işlemcinin yönünü yanliş taktın
  • januarynin dediği de olabilir, bertan09 un da dediği olabilir. umarım bacak kırmamışsındır - ters takınca ne olacağını ben de bilmiyorum. bacak eğildiyse çok hasssas davranarak küçük bir cımbızla düzeltmeye çalış. yönünü ters takma olasılığı var mı onu hiç bilmiyorum. işlemcin anakartın nedir biraz da detaylarsan daha çok yardımcı oluruz...
  • ters takma olasılığı war tabi eğer ters taktıysan geçmiş olsun benim bildiğim işlemci yanıyor
  • Benimde bir ara başıma gelmişti.Yerine tam olarak takamışım sebep buymuş...Ama senin problem farklı da olabilir zaten üstte de çeşitli çözüm önerileri verilmiş zaten...
  • eğer işlemci kart şeklindeyse temasta sorun vardır şimdi bişey derdim ama boşver riske girme bir bilgisayarcıya götür
  • yukardaki anlatilanlara ek olarak.

cpu bacaklarini kontrol et.bios u resetle + cpu fan fisini taktigina emin ol. Diger kartlari da kontrol etmende fayda var takip cikarirken yerlerinden cikmis olabilirler.( vga )

( bazi ana kartlar sistemi acmaz eger fan calismazsa )
  • arkadaşlar teşekkürler
    yerine iyi oturmamış problem buymuş biraz daha oynaşınca düzeldi
    boardın şemasında buldum nasıl takılcağını..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.