Şimdi Ara

İşlemcinin bazen aşırı ısınma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    işlemcim bazen bilgisayarı ilk açtığımda yükselmeye başlayıp 100 dereceyi görüyor. Nadiren de olsa bu şekilde bir sorunum var. Termal macun yeniledim fanı ve radyatörü temizledim. İşlemciye tam oturmamış olsa boşta 20 derece olmaz heralde sorunu tam anlayamadım.

İşlemci: i5 7600K - Sıvı soğutucu: Corsair h45 Sistem 5 aylık.
    İşlemcinin bazen aşırı ısınma sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PUT THAT COOKIE DOWN NOW -- 30 Mart 2018; 0:11:30 >

• prime95 ile bir yüke sokup ısıya bakarmısın.
  • ilk açtığında oluyorsa windows 10 varsa eğer ondan dolayı olabilir veya başlangıç programlarınla ilgili bir sıkıntı olabilir onları kontrol ettin mi hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

ilk açtığında oluyorsa windows 10 varsa eğer ondan dolayı olabilir veya başlangıç programlarınla ilgili bir sıkıntı olabilir onları kontrol ettin mi hocam?

Windows 10 kullanıyorum gariptir sadece ilk açışta oluyor o da ara sıra. Biostan fan ayarlarına girip en yükseğe alıyorum RPM yi sonra 100 dereceden birden 25-30 derecelere düşüyor. %100 yük altında 50i geçmiyor. Tam olarak anlamadım neden yapar nadir de olsa can sıkıyor işte sonuçta onca para verdim taksidi bitmedi.
    Teşekkürler değerli yorumlarınız için.
  • PUT THAT COOKIE DOWN NOW kullanıcısına yanıt
    Hocam başlangıç programlarını denetledin mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.