Şimdi Ara

İşlemcide fan önemlimi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende E6700 3.2 ghz işlemci var ve stok fanla kullanıyorum.1-2 yerde arkadaşlar fan yüzünden oyunlarda fps kaybı yasıyormus.Dogrumudur?Sonra bende bide çekirdek sıcaklık farkı var biri 39 da sabitken öteki 31-34 arası bişiler.Acaba yeni fan alsam düzelirmi?Yeni fan almam gerekiyorsa önerileriniz neler?
    Not:Vatan bilgisayar olursa sevinirim.
    Anakart:MSI P4M900M
    İşlemci: İntel dual core E6700 3.2 ghz 2 mb 1066 fsp
    PSU : 400 w
    Ekran kartı:ATI HIS 4670
    Ram:3 gb
    PSU 400 w oldugundan sorun çıkarmayacak fan lazım.

• overclock yapmayacaksan,ısı ve sesten şikayetci değilsen fan almana gerek yok. Fan yüzünden fps kaybı yaşanması için işlemcinin çok ısınıyor olup stabil olmaması gerekli. Yani endişe edilecek bir durumun yok bence.
  • sıcaklık sıtabil degil ya ondan bundan önce E4300 1.8 işlemcide full 100 fps alırken bunda 85-95 arası felan alıyorum.Stok fan söküp macun felanda yeniledim.Göz kararımca fan işlemcinin üstünü tam kapatmıyor gibime geldi(tam oturmama felan degil)
  • Çok hafif boşluk kalır tırnak kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: everese5

sıcaklık sıtabil degil ya ondan bundan önce E4300 1.8 işlemcide full 100 fps alırken bunda 85-95 arası felan alıyorum.Stok fan söküp macun felanda yeniledim.Göz kararımca fan işlemcinin üstünü tam kapatmıyor gibime geldi(tam oturmama felan degil)

E4300 dediğin işlemci 9 çarpanlı gayet güzel bir işlemci az ısınması lazım fazla fsb ye takılmazsın voltajsız 2.5 de kullanıyordum bi aralar stok fanla ama o işlemcinin kaltesinden rev den farkeder adam gibi sağlam 12 cm lik bir fan takarsan aban yüklen gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6Clas -- 17 Ekim 2011; 16:34:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.