Şimdi Ara

İŞLEMCİ SICAKLIĞI BİLGİNİZE İHTİYACIM VAR YARDIM LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Değerli arkadaşlarım , kasam asus işlemcim pentium 4 3.00 , ekran kartım ASUS ATI RADEON EXTREME 512MB DDR2 PCI. bende sesten çok müzdariptim.zaten bu ekran kartınıda sessiz olsun die taktım fan yoktu çünkü.işlemcime ZEROTHERM BTF95 AMD\INTEL FANSIZ İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU taktım.ama fan olmayınca soğutmadı bir kasa fanı bağladım oda çok ses yaptı .bunun üzerine NANOXIA DEVİR KONTROLLÜ NANO-BEARING 12CM KASA FANI takmaya çalıştım.bu soğutucunun ön tarafına takmak zorunda kaldım çünkü kasanıns arka tarafında yer yok .şu an masa üstünde 40-42 tam yükte 58-59 oluyor ..sizden ricam bu değerler çokmudur..ayrıca oyunlarda donma yaşıyorum buda ekran kartındanmı kaynaklanıyor acaba ..eski kartım 256 idi ve donma yaşamıyordum..ama fan seside çekilmiyordu.epeyce pc sessizleşti ama bu seferde sıcaklık ve donma problemimi yaşıyacam çekiniyorum yakarım die.lütfen yardımlarınıcı bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertgokce06 -- 4 Nisan 2008; 22:52:45 >

• BENİMDE BAŞIMA BÖLE Bİ OLAY GELDİ ZATEN BENİM SİSTEM BAYA Bİ ESKİ
    BEN YAZ GELİYOR BİRAZDA PC KASIYOR DİYE KASANIN ÖNE VE ARKASINA FAN TAKTIM ÖN TARAFTAKİ İÇERİYE ARKA TARAFTAKİ DIŞARIYA HAVAYA ATICAK ŞEKİLDEYDİ.AMA ÖN TARAFTAKİ FAN SES YAPMAYA BAŞLADI AÇILIŞTAN 5 DK SONRA SES GİDİYODU AMA ÇOK BÜYÜK FAYDASI OLMUŞTU.SONRA TABİ BENCE ÇIKARDIM ÖNDEKİ FANI.ŞU AN TEK ARKADAKİ FAN ÇALIŞYOR.BOŞTA İKEN CPU 31-29 DERECE ARASI AMA OYUN FALAN OYNADIĞIM ZAMAN 46 FALAN OLUYOR.ÖNDE FAN VARKEN CPU BOŞTA 25 E KADAR DÜŞÜYORDU.OYUNLARDA İSE EN FAZLA 35 OLUYORDU . YANİ SENİN KASANDA İÇERDE ÖN TARAFTA VE ARKADA TARAFTA Bİ FAN YOK İSE ORALARA BİRER FAN TAKARSAN SORUNUN ÇÖZÜLER BENCE HAVALAR ISINICAK ARTIK BENDE ÖN TARAFA ÇIKARDIĞIM FANI TAKMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertgokce06

Değerli arkadaşlarım , kasam asus işlemcim pentium 4 3.00 , ekran kartım ASUS ATI RADEON EXTREME 512MB DDR2 PCI. bende sesten çok müzdariptim.zaten bu ekran kartınıda sessiz olsun die taktım fan yoktu çünkü.işlemcime ZEROTHERM BTF95 AMD\INTEL FANSIZ İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU taktım.ama fan olmayınca soğutmadı bir kasa fanı bağladım oda çok ses yaptı .bunun üzerine NANOXIA DEVİR KONTROLLÜ NANO-BEARING 12CM KASA FANI takmaya çalıştım.bu soğutucunun ön tarafına takmak zorunda kaldım çünkü kasanıns arka tarafında yer yok .şu an masa üstünde 40-42 tam yükte 58-59 oluyor ..sizden ricam bu değerler çokmudur..ayrıca oyunlarda donma yaşıyorum buda ekran kartındanmı kaynaklanıyor acaba ..eski kartım 256 idi ve donma yaşamıyordum..ama fan seside çekilmiyordu.epeyce pc sessizleşti ama bu seferde sıcaklık ve donma problemimi yaşıyacam çekiniyorum yakarım die.lütfen yardımlarınıcı bekliyorum..

ekran kartinin altina bi fan monte et
    islemci sicakligin da normal

MertcanE.
    Sende forumda buyuk harf ve bold yazilmiyacagini ogren..

• bencede doğal yani p4 3.0 üstü daha fazla isınıyor diğer işmcilere göre bende 3.2 kullanıyom sıcxaklık en fazla 57 falan gördüm oyundsayken normal bencede
  • teşekkür ederim .kasaya fazla fan takıp sesi artırmak istemiyorum.ama işlemci soğutucusunun ön tarafına takmıştım 12 lik fanı onu arka tarafa alarak eğzoz şeklinde havayı atacak olursa daha iyi bir soğutma olur kanımca..
    quote:

Orjinalden alıntı: MertcanE.

BENİMDE BAŞIMA BÖLE Bİ OLAY GELDİ ZATEN BENİM SİSTEM BAYA Bİ ESKİ
    BEN YAZ GELİYOR BİRAZDA PC KASIYOR DİYE KASANIN ÖNE VE ARKASINA FAN TAKTIM ÖN TARAFTAKİ İÇERİYE ARKA TARAFTAKİ DIŞARIYA HAVAYA ATICAK ŞEKİLDEYDİ.AMA ÖN TARAFTAKİ FAN SES YAPMAYA BAŞLADI AÇILIŞTAN 5 DK SONRA SES GİDİYODU AMA ÇOK BÜYÜK FAYDASI OLMUŞTU.SONRA TABİ BENCE ÇIKARDIM ÖNDEKİ FANI.ŞU AN TEK ARKADAKİ FAN ÇALIŞYOR.BOŞTA İKEN CPU 31-29 DERECE ARASI AMA OYUN FALAN OYNADIĞIM ZAMAN 46 FALAN OLUYOR.ÖNDE FAN VARKEN CPU BOŞTA 25 E KADAR DÜŞÜYORDU.OYUNLARDA İSE EN FAZLA 35 OLUYORDU . YANİ SENİN KASANDA İÇERDE ÖN TARAFTA VE ARKADA TARAFTA Bİ FAN YOK İSE ORALARA BİRER FAN TAKARSAN SORUNUN ÇÖZÜLER BENCE HAVALAR ISINICAK ARTIK BENDE ÖN TARAFA ÇIKARDIĞIM FANI TAKMAYI DÜŞÜNÜYORUM.

• tşkr ederim ..tavsiyeniz üzerine ekran kartının altına bir fan bağladım...donma oyundan kaynaklanıyor galiba dier oyunlarda bir sorunum yok....psuda yetersiz geliyor olabilir..
  • benim işlemci İntel Pentium 4 524 3,06 bide 3,79'a o/c'li stok fanla en fazla 54 derece oluyo bende anlamadım bitürlü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.