Şimdi Ara

İşlemci Seçimi | Bir Türlü Karar Veremedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir türlü karar veremedim.
    Şimdi aklımdaki sistem bu;

4670k
    msi z87-g45
    ripjawsx (4x2gb) 1600mhz
    Hyper 212X
    corsair 300r
    gigabyte gtx 770
    bütçe: 2400

1) 1550 Soket, geçiş soketidir diyorlar. LGA 2011 soket, en uzun soket diyorlar. Eylülde yeni LGA 2011 Soketli işlemci çıkacak diyorlar. Eylülü çok beklemek istemiyorum ama, eylülde çıkacak olan işlemci; 4670k'dan daha mı iyi olacak (Hemen hemen aynı fiyata sahip diye biliyorum)

2) Hadi ilk soruyu hallettik. AMD cephesi var birde... Kimisi diyor, Amd al daha ucuz; hemen hemen aynı... Ayrıca 8 çekirdek performansı gelen oyunlarda eşit. Ben öyle O.C.'un sınırını zorlayan birisi değilim. Çok az voltaj vererek, işlemciyi zorlamadan O.C. yaparım, yaparsam. İleride (2-3 yıl sonra işlemci yetmeyince) biraz daha gitsin diye, iyice O.C. yaparım, orası ayrı :) Şimdi FX 8350 + Anakart alsam, bu sisteme ek olarak ne koyulabilir ki? SSD'yi, söylediğim sisteme sonradan alacağım zaten. Başlangıçta almama gerek yok diye düşünüyorum. Ne diyorsunuz?

3) Lütfen birisi, söylediğim şeyleri; en ince ayrıntısına kadar açıklayabilir mi... Kafam çatlayacak artık düşünmekten. Yok yeni işlemci geliyor, hemen hemen aynı fiyat; onu bekle... Yok FX 8350 al, kalan parayla şunu yap falan... Amd'yi yada İntel'i daha çok sevdiğimden değil, hangisi daha iyi olacak onu kestiremiyorum...

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ICARUS

Beyler...
    Bir türlü karar veremedim.
    Şimdi aklımdaki sistem bu;

4670k
    msi z87-g45
    ripjawsx (4x2gb) 1600mhz
    Hyper 212X
    corsair 300r
    gigabyte gtx 770
    bütçe: 2400

1) 1550 Soket, geçiş soketidir diyorlar. LGA 2011 soket, en uzun soket diyorlar. Eylülde yeni LGA 2011 Soketli işlemci çıkacak diyorlar. Eylülü çok beklemek istemiyorum ama, eylülde çıkacak olan işlemci; 4670k'dan daha mı iyi olacak (Hemen hemen aynı fiyata sahip diye biliyorum)

2) Hadi ilk soruyu hallettik. AMD cephesi var birde... Kimisi diyor, Amd al daha ucuz; hemen hemen aynı... Ayrıca 8 çekirdek performansı gelen oyunlarda eşit. Ben öyle O.C.'un sınırını zorlayan birisi değilim. Çok az voltaj vererek, işlemciyi zorlamadan O.C. yaparım, yaparsam. İleride (2-3 yıl sonra işlemci yetmeyince) biraz daha gitsin diye, iyice O.C. yaparım, orası ayrı :) Şimdi FX 8350 + Anakart alsam, bu sisteme ek olarak ne koyulabilir ki? SSD'yi, söylediğim sisteme sonradan alacağım zaten. Başlangıçta almama gerek yok diye düşünüyorum. Ne diyorsunuz?

3) Lütfen birisi, söylediğim şeyleri; en ince ayrıntısına kadar açıklayabilir mi... Kafam çatlayacak artık düşünmekten. Yok yeni işlemci geliyor, hemen hemen aynı fiyat; onu bekle... Yok FX 8350 al, kalan parayla şunu yap falan... Amd'yi yada İntel'i daha çok sevdiğimden değil, hangisi daha iyi olacak onu kestiremiyorum...

Teşekkürler

Hocam bu işin sonu yok çoğu oyun uygulama için 4670k yeterli hatta dediğiniz gibi kilitsiz oc yapılabilir anakartınız iyi ekran kartınızda çok iyi
    Hep çıkacak yok hd9000 yok yeni 2011lga öyle böyle Bitmeyecek işler yani bikere her sene bişeyler değişiyor. 4. nesil iyi bir nesil intel alacaksanız eğer şuan için amd eskidi gibime geliyor fakat 8350+990fx li anakart ile iyi olur ama ben tercihinizi intelden yana kullanın derim

• fx 8320 veya 8350 derim ben
  • @mehmetgn123
    Yorumunuz için teşekkürler.

@-İstanbullu-
    İyi ki 'iyice açıklayın' demiştim. Sadece 'Şunu al ya bu çok iyi valla bak' demekle olmuyor o işler, her neyse... Teşekkürler.

Başka fikri olan arkadaş var mıdır?
  • https://www.youtube.com/watch?v=ewrPDqFuT3Y

https://www.youtube.com/watch?v=QbRc6Fb2u0A

Buyrun kendi gözleriniz ile görün. Böylece üstteki arkadaşın açıklamasını da ben yapmış olayım.
  • theoden541 kullanıcısına yanıt
    @theoden541
    Yorumunuz için teşekkürler, videoları inceleyeceğim.

Başka yorumu olan arkadaş yok mudur?
  • ICARUS kullanıcısına yanıt
    2011 soketler agır iş istasyonları ve mimari veya grafik üzerine çalışanlar için tasarlanmış bir platform yani senin istediklerinin üstünde performans ve fiat garanti
    1150 soket ise en azından piyasadaki son soket işlemci diye biliriz sonuçta ne alırsan al 3-5 sene sonra tarih oluyorlar.
    bence cebindeki ekonomiye göre hareket et % 3 %5 % 10 ları okadar önemsiyorsan intel al yok fiyat uygun olsun % delikler beni okadar ilgilendirmiyor diyorsan amd al ben bu yazıyı amd nin intel atom rakibi olan brazos platformundaki işlemcili olan bir mini pc ile yazıyorum. internette gezinme dowload işlerimi bunla yaparken 24watt güç tüketiyor adaptörle çalışıyor psu yok yani
    diğer ilerimi amd buldozer 8350 ile yapıyorum. uzun uzadıya anlattığım mevzu ihtiyat neyse bence onu topla.
  • Bende bu ikilemdeyim ve şuan risk almak zorundasın.Ya da yıl sonunu bekleyip sağlam adım atacaksın.Şuan oyunların nasıl çalışacağını bilmiyoruz(yeni nesil olanlar).Fazla çekirdekte performans vereceklerse gider AMD alırsın eğer fazla çekirdek olayları olmayacaksa intel dayayacaksın.Ama işte belli değil.BF4 betası gelsin biraz fikir sahibi olabiliriz.Aynı durum ekran kartlarında da geçerli 9000 beklesek mi yoksa GTX 700 serisi mi alsak şeklinde.Onun içinde ekimi beklemek lazım.Şu zamanlar bilgisayar toplamak için çok riskli bence.
  • Sorularınızın tam cevabı Eylül ayında ortaya çıkacak. Her yeni çıkmış veya yuksek degerde yeni teknoloji ürünü gelecegi belirsiz doğar haliyle. Sahip oldugu yeni teknoloji kabul görecek mi ise yarayacak m gibisinden. Hemen okuduklarimdan ufak özet geceyim;

Su an Intel oyunda, az işlemci gerektiren programlarda lider. Az işlemci derken programların 8 çekirdekli islemceleri henüz kullanma gereksinimleri olmadıgından kaynaklı. Mesela aldınız 8 çekirdek amd, karşısında Intel i5 3570 var. Flash vb gibi uygulamalarda Java da ve hatta Photoshop ta daha iyi performans verecektir. Oyunlar cabası. Diablo, starcraft vs. Ayrıca güç tüketimi daha azmış verilen deger tabloları öyle diyor. Hız asirtmasi yapılmış amd ler her ne kadar i5 leri geçiyor görünsede iki katı güç kullanımı ilave edilmesi lazım.

Sonuc 10 yıldır amd kullanan biri olarak para biriktirip bu sefer Intel alacağım. Benim pc de en fazla yapacagım is oyun oynamak çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ha bu arada hangisi daha iyi olacak diye bisi yok. Bunu amd ci olarak soylemem lazım. İntel her zaman daha pahalı ve daha iyi olmuştur. Amd ona her zaman yaklaşmaya çalışan ve fiyat politikası ile bizim gönüllerimizde yer alan işlemcidir. Aradaki 400 lira fark ılerde hem performans olarak hemde düşük elektrik sarfiyati ile faturadan kendini amorti eder zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.