Şimdi Ara

İşlemci performası ( i7 , 3.4 puan )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • i7 Q740 1.73 ghz li dell 5010 notebook um var. ancak işlemci performansı yerlerde resmen. photoshop uygularımında resmen kıvranıyor vede benide kıvrandırıyor... bu kadar verimsiz olmasının bi sebebi varmı acaba yada bi çözümü... değerlendirme puanı 3.4 , diğer değerlendirme puanları aşağıda.. windows 7 64 bit kullanıyorum bu arada. 4 gb ram var...

İşlemci performası ( i7 , 3.4 puan )

• avanoss kullanıcısına yanıt
    Başlat sekmesinde arama bölümüne msconfig yazın açılan pencerede önyükleme bölümünde gelişmiş seçenekler var orada işlemci sayısı kaç çekirdek gözüküyor 8çekirdek olması gerekir değilse düzeltip uygula tmm deyin yeniden başlatın bakalım düzelecek mi?
  • Güç yönetiminden yüksek performansa aldınız mı ?
  • Cengaver53 C kullanıcısına yanıt
    Denedim ama sonuç aynı , merak ettiğim bu 3.4 puan normalmi? yada bu işlemcini performansı en fazla bumu? aynı işlemciden olan arkadaşların durumunu merak ediyorum... bu arada kafaya koydum , kesinlikle mac book pro alacağım.
  • avanoss kullanıcısına yanıt
    Yüksek puan alması gerekir benim imzamdaki makinenin işlemcisi de 1. nesil i5 560m 6.9 alıyor sizin 7.1 yada 7.2 olması gerekir ama sistem algılamıyor olabilir cpu-z programını kurup cpu bölümünde işlemci hızını ve çekirdek sayısını kontrol edin programı çalıştırıp sistem derecelendirmesini devreye sokun işlemci turboyu çalıştırıyor mu?Çalıştırıyorsa sistem okumuyor Windows puanını pek kale alan biri değilim 3dmark gibi test programlarıyla sistemi test edin daha uygun sonuç verir.
  • Aynı sorun bende de vardı aynı işlemci var bendede. Bayram dan 1-2 gün önce basladı bu sorun format attım driverların hepsini yükledim 1.5 gün boyunca güncelleme yaptım yine düzelmedi. Windows derecelendirmesi 3.4 tü 3.3 e düşmüştü hatta herşeyde kasıyordu ben derecesinde değildim hızlı çalışsa yeter diyordum ama pentium işlemciden daha yavaş çalışıyordu 3 kişi age of empires 3 e giriyorduk en son benımkı gırıyordu durduk yere kasıyordu. 10 gün sonra bilgisayarı açtım amacım format atıp satılığa çıkarmaktı birden hızlı çalışmaya başladı. Bilgisayarla ilgili teknik serviste çalışıyorum bende update yapmıştır bilgisayar öyle düzelmiştir dediler. ben inanmadım pek benim şarj aletinde sıkıntı var laptop modeli n5010 marka DELL bilgisayara kabloyu takınca hata veriyordu 90V üstü priz bağlayın diyordu kabloyla oynayınca düzeliyordu. Araçlardan ekrana Turbo Boost u gösteren zımbırtıyı koydum bilgisayar kabloyu tanımazken turbo boost çalışmıyordu bilgisayar ağır çalışıyordu kabloyu tanırsa acayip hızlanıyordu zaten kabloyu tanımayınca uyarı veriyordu sisteminiz daha yavaş çalışacaktır diye. Benim bilgisayarın yavaş çalışma sebebi budur bence başkasına görede benim sebebim saçma gelebilir.. Belkide sizinkide aynı sebeptendir diye yazdım ve şuan puan 7.1

edit: bu ara dikkat ettimde aynı bilgisayara sahibiz benimki yaprak desenli 5010

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceho1903 -- 29 Ekim 2013; 22:18:54 >

• Evet sorun bu şekilde halloldu , teşekkürler... 7.1 puan aldı ve performans çok iyi şimdi. en kısa zamanda yeni bir adaptör alacağım , bu arada benimkiside arkası gri renkli , yaprak desenli olandan...
  • sorununun çözüldüğüne sevindim. rica ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.