Şimdi Ara

işlemci önerileriniz çok değerli! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: marfoglu

quote:

Orijinalden alıntı: turgut_fb

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Black Wall Street

i5 2500 al diyecektim ama almışsın.çok duyuyorum bu aralar i5'i.yazın ben de alacağım, hayırlı olsun hocam :)

mutlaka al dostum i7 falan yalan pişman olmazsın.teşekkürler bu arada :))

I7 yalan falan demek bence kullanmadan soylemek sacma oyunlar icin i5 2500k yeterlidir onu alarak iyi yapmissiniz ama i7 yalan degil tercih edilme sebeleri vardir render video editleme gibi ama oyunda fazla.Eger zaten son nesil alirsaniz surekli problem yoksa oyun icinde i7 alirsiniz alan cok performans icin.Ayrica bende ivyleri bekliyorum 3770kyi ve haswelli beklemeyi dusunmuyorum cunku i5 alsam dediginiz gibi yeterli ama simdilik intel ilerde ne yapacak bilmiyoruz bu yuzden haswller cikacakta tam oturacakta anakartlar piyasaya cikacakta baya zaman alir o yuzden sahsen i7yi uzun sureler kullanacagim ve bence yalan olmaz o yuzden perfromasn yettigi zaman kadar belkide haswelli pas gecerim gelecek senede cikacagina gore oyle duruyor allah icin zaten i7 ivy alanlar haswelle neden gecsin.

tercih edilme sebeplerinden dolayı öyle söyledim dostum yoksa tabiki çok çok iyi bir işlemci ki bende onu alacaktım fakat sonra sadece oyun için olduğu için gerek olmadığnı anladım.kısacası ''çok bilmişlik'' yapmadım..

Anladim oyle demek iste medium zaten dedigim gibi alanina gore degisiyor simdi Ben has wells pas gecmeyi planladigimdan o kadar beklemek artik direk ivy bridge alacagim i7 oyun icin bana uzun sureler yetecektir.

peki soruyorum i5 2500k uzun süreler yetmez mi? aralarında uçurum var fiyat olarak geri kalan parayıda haswele yada 3770k ya biriktirmek mantıklı olmaz mı? tabi ki tercih meselesi ben 2500k aldım 3770k çıkınca bunu satıp ona geçeceğim zararım 40 tl olacak..

Dostum o da yeter Ma ben mimairiy pas geciyorum bende i7 dedim ama 2600k zannetmissin bende i7 2770k alip hem yeni oellikleri kullanacagim hemde derdim olamaycak sen bunu satip alacaksin bend irek alacagim.

hayırlısı olsun dostum o zaman inş pişman olmazsın bence bekle en fazla 20 gün ama yinede sen bilirsin..

• bekle hocam acele etme
  • 3770k testlerini gördükten sonra zaten pişman değildim ama bir kere daha iyi ki almışım dedim..
  • güle güle kullan beğenmezsen hala sözüm söz ben hepsini alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazandeveli -- 30 Nisan 2012; 22:53:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

güle güle kullan beğenmezsen hala sözüm söz ben hepsini alacağım

yok hocam neyini beğenmeyeceğim yapamadığım hiçbirşey yok çok şükür,ha sadece testlerde ki rakamlarda üst seviye işlemcilerin tabi ki daha iyi fakat biz bu değerleri gözle ne kadar görürürz yada ne kadar hissederiz orası tartışılır..dediğin gibi en az 3 4 sene kafam rahat içim huzurlu

ha bu arada hocam senin sistemi merak ettim işlemcini tahmin ediyorum ama gerisi ?

• bende sistem durmaz..bir bakarsın üst bir bakarsın alt bir bakrsın amd bir bakarsın intel...şu an 775 soket Quad dayım...lakin favorim phenom ıı ye geri dökmek istiyorum...Quad sata 3 ssd kullanamak öldürücü dert...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazandeveli -- 1 Mayıs 2012; 18:46:46 >
  • quote:

2500k alacam gibi görünüyor

http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/intelin-14nm-Broadwell-mimarisi-Cipseti-de-iceren-gercek-SoC-tasarimi.htm
    Haswell önümüzde gelecek. Ben de onu düşünoyrdum ama şunu gördükten sonra 2500k ile devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: setek01

quote:

2500k alacam gibi görünüyor

http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/intelin-14nm-Broadwell-mimarisi-Cipseti-de-iceren-gercek-SoC-tasarimi.htm
    Haswell önümüzde gelecek. Ben de onu düşünoyrdum ama şunu gördükten sonra 2500k ile devam.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.