Şimdi Ara

İşlemci Lazım Msi 870A-G54 AM3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar başlıkta anakartı belirttim MSI 870A-G54 anakartım (fx) olmayan versiyon. İşlemcim bozuldu nasıl bir işlemci almalıyım bu karta am3 işlemci bulamıyorum. Am3+ fx serisi vs bu karta uyar mı acaba?
    Olmazsa am3 işlemci nasıl bulurum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1Ceko kullanıcısına yanıt
    x4 955-965 serisi bir işlemci ya da x6 serisinden ikinci el bir işlemci bakabilirsin.
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    sıfırı phenom x4 lerde de bulamadım. İkinci ellerde fahiş fiyat ve dogru duzgun yok piyasada. Anakartı degiştirip am3+ bir anakarta geçmeye değer mi? fx6300 işlemcisiyle phenom x4 955-965 arasında dağlar kadar fark olur mu? oyunda örneğin gta V de 10 fps kadar fark yaratır mı mesela? (not: ekran kartı 7850 1gb ne kadar fark eder bilmem ama)

• Güncellesem bu şekilde kural dışı mı olur. Çok merak ediyorum mesajda sorduğum soruları cevap alamadım henüz. Ona göre aliexpressden işlemci sipariş vereyim diyorum.

• hocam bulamıyorsan fx li anakartlı kombinelere 2 ci elden bak.
  • yurt dışından sipariş vereyim dedim işte şimdide kafama şu takıldı fx 6300 le phenom II X4 965 arasında dağlar kadar fark var mıdır anakart değiştirmeye değer mi?

x4 965 fx 4100 ayarında bir işlemcidir, 6300 için anakart değiştirmeye değmez x6 1090t bulabilirseniz yakın performans alırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Valiente

x4 965 fx 4100 ayarında bir işlemcidir, 6300 için anakart değiştirmeye değmez x6 1090t bulabilirseniz yakın performans alırsınız

7850 1gb ekran kartım var x4 965 yeterli gelir mi? 1090t 206$ x4 965 63$ 206$ fazla geldi bana böyle bakınca. ama sistemin işlemci yüzünden darboğaza düsmesini de istemem gerçi ekran kartı da çok çok iyi değil ama.

965 yeterli gelir boşa masraf yapmayın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.