Şimdi Ara

İşlemci değişimi sonrası mavi ekran hataları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Asus p5b sistemimdeki core2duo 2.13 ghz işlemcinin yerine ikinci el olarak core2duo quad 2.83 ghz işlemci taktım. Ek olarak
    2x1 gb ddr2 800 mhz ramlerede 1x2 gb ddr2 800 mhz ram modülü ekledim. Fakat ara ara değişik kodlarda mavi ekran hataları almaya başladım. OS windows 10 bu arada. Biosta işlemci değerinin 333 mhz olmasıyla birlikte ram değerlerinin de artmış olduğunu gördüm. Ayarları auto yaptım ve ramlerin 533 mhz de çalıştığını görüyorum. Fakat sinir bozcu mavi ekran hatalarından kurtulamıyorum. Yapmam gereken farklı bios ayarları mı var acaba?

• alpimis A kullanıcısına yanıt
    Her iki işlemciyide tam model numaralarıyla birlikte yazarmısınız.Ayrıca hata kodlarını yazarsanız çözümü hızlandıracaktır.

Edit: Kelime düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbbc -- 18 Şubat 2017; 0:50:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceki işlemci Intel® Core™2 Duo Processor E6400 (2M Cache, 2.13 GHz, 1066 MHz FSB)
    Sonradan taktığım Intel® Core™2 Quad Processor Q9550 (12M Cache, 2.83 GHz, 1333 MHz FSB)
    Hatalardan bazıları başarısız nsiproxy.sys, system thread exception not handled, başarısız dxgmms1.sys. Hatırlayabildiklerim bunlar
    Biosta işlemci değerlerini 266 mhz çektim. Ram değerleri önceki değerlere geldi. 533 667 800 şeklinde. Fakat işlemci hızı doğal olarak 2.27 ghz e düştü. Bu değerlerde
    hata vermeden devam ediyor. Fakat işlemcinin default değerlerinde ram değerleri 800 den başlayıp 1333 mhz ye artıyor. Sanırım çarpan artıkça artıyor bellek değerleri.
    800 mhz yi seçtiğim halde 533 mhz de çalışıyor ve hata vermeye başlıyor.
    Teşekkürler.
  • https://www.asus.com/tr/Motherboards/P5B/HelpDesk_CPU/

q9550 revizyonları için 3 farklı bios var. 1333 Mhz için beta desteği diyor. Anakartla alakalı olabilir sorununuz. En son versiyon bios yükleyip deneyin bence.
  • Eklediginiz rami söküp kullanin. Muhtemelen ramler çelişiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceki 2x1 gb twinmos 800 mhz ram modüllerini çıkartım. Sonradan taktığım 1x2 gb kingston 800 mhz modülle bi kaç saattir işlemci hız 2.83 ghz de
    sıkıntısız devam ediyorum.. Fakat ilginçtir windows görev yöneticisinde 667 mhz görünen ram ler everest ultimate de 832 mhz de
    çalışıyor olarak görünüyor. Neyseki biraz teselli buldum. Yakın zamanda 1x2 gb 800 mhz kingston ram almaya çalışıcam artık.
    Teşekkürler arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.