Şimdi Ara

İşlemci-Anakart tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar,daha 8 sene önce şöyle bir sistem toplamıştım:

1 x AMD FX-8150 Bulldozer AM3+ 16MB 3.6GHz Sekiz Çekirdekli İşlemci
    1 x Dark Evo II 600W 4 Kırmızı LED Fanlı Full Siyah Şeffaf Yan Panelli ATX Oyuncu Kasası (EVO 2)
    1 x Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003)
    1 x Team Xtreem Dark 8GB DDR3 1600Mhz CL9 Dual Kit (2x4GB)
    1 x Gigabyte GA-990FXA-D3 AMD 990FX AM3+ DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart
    1 x Sapphire ATI HD7850 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (11200-00-40G)

Fakat 2 ay önce bilgisayarım açılmamaya başladı,anakartın yandığını öğrendim.
    Şimdi yeni bir anakart alacağım fakat işlemcimden de pek memnun değilim,o yüzden ikisini birden değişmek istedim.
    Bilgisayarı normal oyunlar(lol,cs go) ve arada edit programları için kullanıyorum,bu yüzden beni bu şekilde götürebilecek uygun bütçeli işlemci-anakart tavsiyelerinizi bekliyorum,şimdiden teşekkürler..

• Ryzen 5 1600 ve OC durumunuza göre uygun bi anakart olabilir...
  • güncel bileşenlere geçtiğinde ram masrafı da çıkacak.

1600 işlemci şuan çok iyi fiyatta. ve de yenilenmiş revizyon deniyor.
    600 tl fiyatı var.
    b450m-s2h anakart 415 tl
    8gb ram 250 tl
    240 gb ram de eklemeni öneririm. 210 tl.
    birde e.kartı önereyim. :) rx570 itx 790 tl.
  • İkinize de teşekkür ederim bende ryzen 3 1200 düşünüyordum masraftan kaçmak adına.2020 yazında zaten yeni nesil bir sistem toplamayı düşünüyorum o yüzden bu 8-9 aylık süreçte beni idare edecek bir sistemim olsa yeter zaten yazın sıfırdan toplayacağım için fazla masrafa kaçmak istemiyorum.Hatta aklımda işlemciye yeni bir fan alıp sadece anakartı değişmek bile var bu şekilde götürür mü beni kestiremiyorum.Daha uygun -eski nesilde olabilir- farketmez önerebileceğiniz ikili var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimelessEnd -- 1 Ekim 2019; 18:7:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimelessEnd

İkinize de teşekkür ederim bende ryzen 3 1200 düşünüyordum masraftan kaçmak adına.2020 yazında zaten yeni nesil bir sistem toplamayı düşünüyorum o yüzden bu 8-9 aylık süreçte beni idare edecek bir sistemim olsa yeter zaten yazın sıfırdan toplayacağım için fazla masrafa kaçmak istemiyorum.Hatta aklımda işlemciye yeni bir fan alıp sadece anakartı değişmek bile var bu şekilde götürür mü beni kestiremiyorum.Daha uygun -eski nesilde olabilir- farketmez önerebileceğiniz ikili var mı acaba?
    Sistem yenileyeceksen en iyisi anakart alarak devam etmen olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.