Şimdi Ara

İşitme kaybı ve askerlik (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
3
Favori
29.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    doğru bi tespit bencede benm tek kulakta tam işitme kaybı vardı ısp. asker hastanesindeki kbb doktoru bnm sorunuma çok iyi yaklaştı hatta beni iki kere ankaraya sevk etti istemese yaparsın deyip sevke gerek görmeye bilirdi.öyleki bana dediği bi söz vardı;sen benm akrabam değilsin yakınım değilsin ama ben seni ikinci kez gata ya sevk ediyorum dedi zaten gataya sevk etmeseydi 5 ay askerlik yapmak zorunda kalacaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yutmadurma

Anladım kardeşim parkı muayene sırasında mı belirtiyoruz sıkıntımızı ??

sevkin olduğu hastanede derdini çok iyi anlat öncelikle,testlerdede sakin ol hepsi bu.
  • Benimde sağ kulakta %90 üzerinde mikst-tip işitme kaybı mevcut. Sol kulak ise %10 işitme kaybı mevcut bende tecil işlemi yaptırırken muane sırasında Aile Hekimliğine belirttim ve Askeri hastaneye sevki uygundur raporu alarak tekrar askeri şubeye gittim ve Gümüşsuyu Askeri Hastanesine sevkini verdiler. Neyse gittik muane oldum. Doktor Sağ kulak ileri derece işitme kaybı mevcut sol kulakta ise işitme problemi yoktur diye rapor verdi ( Muayene girmem ile çıkmam bir olmuştu) Neyse tekrar askeri şubeye gittik ordaki memur itiraz ediyormusun dedi. Bende öyle bir hakkım var ise itiraz ediyorum dedim( Sol kulakta da işitme kaybı mevcuttu) Sonra tekrar sevk verdiler aynı hastaneye aynı doktora bu sefer sağlık kurulu karar verecek dedi. Hastaneye gittim muayene etti rapor yazdı bu sefer ordanda Gata Hadarpaşa Askeri Hastaneye sevk verdi işitme testi için aynı gün gittim testi yaptırdım tekrar Gümüşsuyu'na aynı doktora gösterdim birkaç işlem yaptıktan sonra detaylı raporu yazıp sağlık kuruluna verdik. Yarın 1:30'da kurula gireceğim bakalım ne sonuç çıkacak

• Feda03 kullanıcısına yanıt
    abr testi yapmaları gerek abr deki sınırda ise kulağınız zaten askerlik yapmassınız...o sınırda 100 db di yanılmıyorsam
  • Arkadaslar bendede ayni sorun vAr son iki yildir muane olamadm sigortA olmadigi icin subatta askere gidecem acemi birliginde bu sorunumu soylesem sevk yaparlArmi elimde onceden hastaneden aldigim test sonuclari var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • grkan. G kullanıcısına yanıt
    Abr testi istemedi sayın binbaşı doktor. ve yaptırdığım testlere göz ucuyla bakarak yine askerliğe elverişlidir komando olamaz diye rapor yazdı. Sağlık kuruluda o şekilde onayladı. Zaten askere gitmeden rapor vermeleri çok düşük ihtimalmiş askerde iken alabilirmişim.
  • haritateknikeri kullanıcısına yanıt
    Acemi birliğinde iken komutanınla konuşursun o da revire gönderir ordan da hastaneye sevk alırsın Abr test sonucuna göre rapor yazılır ona göre bir karar verirler bende de vardı ama pek etkisi olmuyor kendi yaptırdıkları testlere bakıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feda03

Acemi birliğinde iken komutanınla konuşursun o da revire gönderir ordan da hastaneye sevk alırsın Abr test sonucuna göre rapor yazılır ona göre bir karar verirler bende de vardı ama pek etkisi olmuyor kendi yaptırdıkları testlere bakıyorlar.

Maksat askerlikten muaf olmak degil sadece tedavi olup duzelmek istiyorum

• kulağı duymayan adamın tsk da ne işi var tek kulağı bile duymayan yada az duyanlar direk çürüğe ayrılır. eğer ameliyatla düzelebilecek bir şeyse zaten onlar yapar. yoksa sana sormazlar bile çürüğe ayrılmak istiyormusun diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: haritateknikeri

quote:

Kulakta tam olarak ne sorunun olduğunu bilmiyorum fakat iç kulakta sorun varsa ameliyat yapmaları gerçekten çok zor çok titiz davranıyorlar ve garanti veremiyorlar. Benim kemik erimesi olmuş dolgu kemik yapabiliriz dediler ama büyük ihtimalle iyileşmez bunun yanında 4 hafta kulak sancısı çekersin deyince vazgeçtim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haritateknikeri

quote:

Kulakta tam olarak ne sorunun olduğunu bilmiyorum fakat iç kulakta sorun varsa ameliyat yapmaları gerçekten çok zor çok titiz davranıyorlar ve garanti veremiyorlar. Benim kemik erimesi olmuş dolgu kemik yapabiliriz dediler ama büyük ihtimalle iyileşmez bunun yanında 4 hafta kulak sancısı çekersin deyince vazgeçtim

Anladim kardesim eyvallah hic bulasma diyon yani :-) bakalim hayirlisi az kaldi zaten

• Arkadalar acil yorumunuza ihtiyacım var.Bilenler vardır elbet...

2 hafta önce yazmıştım muaf olabilirim falan diye.Hatta üzüldüğümü de belirtmiştim.Bugün Gata muayene sonucunda askerlik kararı verildi.Zaten çok aşırı bir problemim yoktu.Neyse...

Verilen belgede şu yazmakta .Komando olamaz(bunu biliyordum bekliyordum zaten olası bişey.) A-19 F-2 ye uygun askerlik elverişlidiri.

şimdi bu madde ne demek ? baktım bulamadım ? Ne gibi şeylerden ayrı tutulacağım ? Silah eğitimi nöbet gibi ?

"sorunum tek kulakta zayıf-orta seviye işitme kaybı" bana verilen bu belgeyi askerlik şubesine mi vereceğim yoksa birliğime mi götüreceğim ? Çünkü bana nöbet yazmları sıkıntı olabilir.Komutanlar da ben orada şöyle böyle desem de sallamazlar muhtemelen.ama belge görürlerse ciddiye alırlar diye düşünüyorum.

Sorunumu belirten açıklayan belge götürebilirim değil mi birliğe ?

• Arkadaşlar 100 satır yazdım silindi şimdi üşendim tekrar yazmaya özetle yazıyorum .Tek kulaktan askerlikten muafiyet almak isteyen arkadaşlar dinlesin.Bu iş uzun ve yorucu bir iş eğer aksilik olmazsa 15 günde ,eğer benim gibi (hastane kapanması ,ileri tarihe randevu vsvs )olursa 45 50 günde alırsınız .Odyo sonucum 113 db sağ kulak duymuyor çıktı.Fakat askeriye bera (abr) sonucu istiyor .Bera sonucum 95 db de beşinci dalga gözlenmedi çıktı ve çürük aldım.Bu iş şansınıza göre uzun ve yorucu bir iş şansınız yaver giderse kısa da sürebilir ama gerçekten duymuyorsanız alırsınız.Formlarda filan 100 db sınırı yazıyor ben kanunu da biliyorum bu konu hakkında herşeyi biliyorum total işitme kaybı 90 ve yukarı bera sonuçları çürüktür.Umarım yardımcı oldum.Tabi bu özetle yazdım süreç yorucu sinir bozucu vsvsv haberiniz olsun ama sonunda alırsınız gerçekten duymuyorsanız (küçükken geçirilen ateşli hastalık sonucu kulak sinirleri ölmüşse kesindir).

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.