Şimdi Ara

İş yerine bilgisayar alacağız kararsız kaldık (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: N.Aksel

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal_vatan

quote:

Orijinalden alıntı: astra777
    Haklisiniz hocam. i5 yerine daha ucuz ve performansli 8350 almak f/p acisindan en mantiklisi olur. arkadas gozluk takiyor galiba

ben diyorum ama nafile resmi sayfada crysis 3 oyunu i5 3570K yok benchmark testinde 8350 3.sırada birinde sırada i7 3900 kaç bilmiyorum o vardır....i5 3570K yok

Beyler ben çok okumaktan ve 8 yıldır tasarım işinde olduğum için mecburen gözlük takıyorum da siz sanırım alkollüsünüz? İki kişi bir olup dalga geçmeler falan, eğlendiniz sanırım fanboyluk yapmakla.

Saatlerdir tasarımdan, renderdan, yoğun görsellerden bahsederek afedersiniz bir yerimi yırtıyorum burada da, siz hala sentetik benchmarklardan ve oyunlardan bahsediyorsunuz. Gözlüklü olsam da, algım sizinki kadar sorunlu değil, kusura bakmayın.
    Tasarım bilgisayarına PNY Quadro yerine ASUS HD7950 3 gb 384 bit öneren insanın tasarım bilgisayarı hakkında bilgisi olabileceğine ihtimal vermemiştim zaten.
    Forumun yarısından fazlası, tasarım ve kurgu bilgisayarları toplamak isteyenlere oyun bilgisayarı öneren sizin gibilerle dolu.
    Böyle devam edin.

Bu saçmalık uzamasın bari, özür dilerim, siz haklısınız.

asıl ben özür dilerim efendim siz bizden daha bilgili görgülü insansınız yaşınız kaç bilmiyorum ama ben küçük yaşımdan itibaren başladım bilgi sahibi olmasam arkadaşlar gelip sistem tavsiyesi istemez beni bilen bilir nokta.

• quote:

quote:

quote:

Haklisiniz hocam. i5 yerine daha ucuz ve performansli 8350 almak f/p acisindan en mantiklisi olur. arkadas gozluk takiyor galiba

ben diyorum ama nafile resmi sayfada crysis 3 oyunu i5 3570K yok benchmark testinde 8350 3.sırada birinde sırada i7 3900 kaç bilmiyorum o vardır....i5 3570K yok

Beyler ben çok okumaktan ve 8 yıldır tasarım işinde olduğum için mecburen gözlük takıyorum da siz sanırım alkollüsünüz? İki kişi bir olup dalga geçmeler falan, eğlendiniz sanırım fanboyluk yapmakla.

Saatlerdir tasarımdan, renderdan, yoğun görsellerden bahsederek afedersiniz bir yerimi yırtıyorum burada da, siz hala sentetik benchmarklardan ve oyunlardan bahsediyorsunuz. Gözlüklü olsam da, algım sizinki kadar sorunlu değil, kusura bakmayın.
    Tasarım bilgisayarına PNY Quadro yerine ASUS HD7950 3 gb 384 bit öneren insanın tasarım bilgisayarı hakkında bilgisi olabileceğine ihtimal vermemiştim zaten.
    Forumun yarısından fazlası, tasarım ve kurgu bilgisayarları toplamak isteyenlere oyun bilgisayarı öneren sizin gibilerle dolu.
    Böyle devam edin.

Bu saçmalık uzamasın bari, özür dilerim, siz haklısınız.

Hocam kb. ama hala anlamamakta israr ediyorsunuz. sabahtan berri yazmaktayim. parasi olan i7 alir. anlatmak istedigim; 200 dolarlik islemci alakcaksa kardesimiz. amd almasi daha mantikli olmasi. bu arada fanboy falan degilim elimde olsa i7 alirim ama intele sirf kucucuk bir fark icin servetler yatirmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

asıl ben özür dilerim efendim siz bizden daha bilgili görgülü insansınız yaşınız kaç bilmiyorum ama ben küçük yaşımdan itibaren başladım bilgi sahibi olmasam arkadaşlar gelip sistem tavsiyesi istemez beni bilen bilir nokta.
    Forumda bir çok konuda yorumunuzu gördüm, oyun sistemi konusunda kurduğunuz sistemlerin hiçbirine lafım yoktur. Sizi ciddiye alıp da bu kadar hararetli tartışma sebebim de budur. Bir çok parça ve sistem üzerinde benden tecrübeli ve bilgili olabilirsiniz, buna da karışmam ki zaten bilgi seviyenizi ölçmek gibi bir amacım yok.

Tek istediğim, oyun bilgisayarı, tasarım-kurgu-montaj bilgisayarı, 3d render bilgisayarı denen şeylerin birbirinden farklı olduğunun algılanması.
    Bırakın da oyun sistemi sizin uzmanlığınız, tasarım bilgisayarı benim uzmanlığım olsun. Çirkinleşmeye lüzum yok.

• quote:

Hocam kb. ama hala anlamamakta israr ediyorsunuz. sabahtan berri yazmaktayim. parasi olan i7 alir. anlatmak istedigim; 200 dolarlik islemci alakcaksa kardesimiz. amd almasi daha mantikli olmasi. bu arada fanboy falan degilim elimde olsa i7 alirim ama intele sirf kucucuk bir fark icin servetler yatirmam.

Adamın bütçesi yüksek, ben de bundan bahsediyorum. Bütçe yüksekse, neden daha yüksek performans alınmasın?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52
    N.Aksel. Şuraya bi bak. Sonra konuş.
    http://forum.donanimhaber.com/m_68398744/mpage_1/key_Ontec/tm.htm

Hocam eşdeğer makinelerden söz ediyorum.

Konudan alıntı: "Temel bir sahne ile hazırlanmış olup faklı bilgisayarlada farklı donanımlar üzerinde test edilmekte ve listeye eklenmektedir. "

3D Render'da ram'ler ve ekran kartının payı çok yüksektir. Siz bari yapmayın.

Bende işlemci olayını belirttim.

PNY Quadro olayında zaten ,aynı fikirdeyim.

• quote:

quote:

Forumda bir çok konuda yorumunuzu gördüm, oyun sistemi konusunda kurduğunuz sistemlerin hiçbirine lafım yoktur. Sizi ciddiye alıp da bu kadar hararetli tartışma sebebim de budur. Bir çok parça ve sistem üzerinde benden tecrübeli ve bilgili olabilirsiniz, buna da karışmam ki zaten bilgi seviyenizi ölçmek gibi bir amacım yok.

Tek istediğim, oyun bilgisayarı, tasarım-kurgu-montaj bilgisayarı, 3d render bilgisayarı denen şeylerin birbirinden farklı olduğunun algılanması.
    Bırakın da oyun sistemi sizin uzmanlığınız, tasarım bilgisayarı benim uzmanlığım olsun. Çirkinleşmeye lüzum yok.

hocam zaten ben çizim bilgisayarı yerine oyun bilgisayarı önermedim......

• quote:

Hayır bahsettiğim şey, "forumda önerdiğiniz oyun bilgisayarlarına hiçbir lafımın olmadığı" zaten.
    Burada bahsettiğiniz ekran kartı oyun için iyi, bahsettiğiniz işlemci de öyle. Bunu belirtmek istedim.
  • quote:

quote:

Hayır bahsettiğim şey, "forumda önerdiğiniz oyun bilgisayarlarına hiçbir lafımın olmadığı" zaten.
    Burada bahsettiğiniz ekran kartı oyun için iyi, bahsettiğiniz işlemci de öyle. Bunu belirtmek istedim.

hadi tamam ekran kartı oyun için olabilir ama işlemci öyle değil hocam ''ben baktığım testler itibari ile konuşuyorum'' belirtmek isterim baktığım testlerde 8350 grafiklerde çok çok iyi gözüküyor......bence konuyu burda kapatalım konu konuluktan çıktı tartışma yüzünden

neyse herkes kendi uzmanlık alanına gitsin....ben sadece az çok bildiğim grafik işlerinde 8350 nin ilk 3 girmesini görmüştüm ve onun için önerdim ve hala öyle düşünüyorum neyse iyi forumlar

• quote:

hadi tamam ekran kartı oyun için olabilir ama işlemci öyle değil hocam ''ben baktığım testler itibari ile konuşuyorum'' belirtmek isterim baktığım testlerde 8350 grafiklerde çok çok iyi gözüküyor......bence konuyu burda kapatalım konu konuluktan çıktı tartışma yüzünden

neyse herkes kendi uzmanlık alanına gitsin....ben sadece az çok bildiğim grafik işlerinde 8350 nin ilk 3 girmesini görmüştüm ve onun için önerdim ve hala öyle düşünüyorum neyse iyi forumlar

Burada tartışacağız ki buranın adı 'forum' olsun.
    Son kez belirteyim: Sentetik değil, eşdeğer parçaları olan bilgisayarlarda yapılmış gerçek render testleri.

İyi forumlar.

• quote:

quote:

Burada tartışacağız ki buranın adı 'forum' olsun.
    Son kez belirteyim: Sentetik değil, eşdeğer parçaları olan bilgisayarlarda yapılmış gerçek render testleri.

İyi forumlar.

Alıntıları Göster

• FX 8350.
  • FX8350 yeri geldiğinde 3770kyı geçiyor uzaklarda bırakıyor yeri geldiğinde de 2400e geçiliyor. Olay tamamen modüllerin kullanılması ile alakalı. 4modülü de kullanabilecekseniz 8350den iyisi şamda kayısı. Ama yok uygulama kıttır bazen tek modülü bile kullanamaz o zaman intel alırsınız ht kapatıp keyfinize bakarsınız. Şu an konuşulan konu render ve grafik. Ve 4 modül de kullanılabiliyor. Fiyatına göre muazzam. Bütün gücünü gösteren 8350 bana göre ucuz bir canavar. Tabi arkadaşın tecrübesine de saygı duymak gerekiyor. Bu işlerle çok vakit öldürmüş fakat onun diğer bileşenlerini bilmiyoruz. Piledriver kullandığını da söylemedi belki söyledikleri bulldozer için geçerlidir. Belki şanssızlığına denk gelmiştir bilemiyoruz. Ama bizim gördüklerimizde gerek kullanıcı testleri gerek internet testleri olsun hep aynı.

Ben de FX 8350 önerirdim.

İyi forumlar. Ayrıca konu sahibi gitmiş biz hala AMD Intel tartışıp duruyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CVenturas

FX8350 yeri geldiğinde 3770kyı geçiyor uzaklarda bırakıyor yeri geldiğinde de 2400e geçiliyor. Olay tamamen modüllerin kullanılması ile alakalı. 4modülü de kullanabilecekseniz 8350den iyisi şamda kayısı. Ama yok uygulama kıttır bazen tek modülü bile kullanamaz o zaman intel alırsınız ht kapatıp keyfinize bakarsınız. Şu an konuşulan konu render ve grafik. Ve 4 modül de kullanılabiliyor. Fiyatına göre muazzam. Bütün gücünü gösteren 8350 bana göre ucuz bir canavar. Tabi arkadaşın tecrübesine de saygı duymak gerekiyor. Bu işlerle çok vakit öldürmüş fakat onun diğer bileşenlerini bilmiyoruz. Piledriver kullandığını da söylemedi belki söyledikleri bulldozer için geçerlidir. Belki şanssızlığına denk gelmiştir bilemiyoruz. Ama bizim gördüklerimizde gerek kullanıcı testleri gerek internet testleri olsun hep aynı.

Ben de FX 8350 önerirdim.

İyi forumlar. Ayrıca konu sahibi gitmiş biz hala AMD Intel tartışıp duruyoruz

Olsun,farketmez.

Doğru olanı seçmeye çalışıyoruz.

• oyunlar için yapılan testlere kanmayın. corel gibi programlarda çizim vs yapmak istiyorsanız en iyi ekran kartı tercihi kesinlikle ve kesinlikle quadro olacaktır.
  • Bende QUADRO diyorum zaten.
  • bir de işlemci xeon, ram de ecc özellikli olsa iyi olur. bu fiyatlara ancak şöyle bir şey alabilirsiniz gerçi:
    http://www.hpsunucu.com/HP-Workstation-Z220-Is-Istasyonu-PD222,PR-277249.html
    temel mantık şu: workstationlar birbirine uyumlu parçalardan oluşan stabilitesi yüksek sistemler sunar size. kağıt üzerinde performansları daha düşük görünebilir ama pratikte böyle bir uygulama için workstationun çok faydasını görürsünüz diye düşünüyorum.
    bütçeniz 5000 gibi olsaydı kesinlikle bir hp workstation derdim. yine de bir düşünün.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.