Şimdi Ara

İrlanda'da ingilizce okullari ve yasam (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
19
Favori
22.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alevcork

Merhaba, ben dil kursu ile İrlanda Cork şehrine geldim ve şu an burda bir dil okulunda çalışıyorum. Soruların güncelse cevaplayabilirim.
    merhabalar bende dil kursuna İrlandaya gitmek istiyorum.size sorum kurs için gidip oraya mı yerleştiniz ? vize uzatıp vs herhangi bir yöntemle bu mümkün mü?
  • salkoc S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Evet dil kursuna geldim ve şu an ikinci kez yeniledim. Toplamda iki yıl dil okulu ile burada kalabiliyorsunuz.
  • alevcork A kullanıcısına yanıt
    merhaba cevapladığınız için teşekürler öncelikle. Toplam 2 yıldır aralıksız dil okulunamı kayıt olmam gerek yani.?
  • salkoc S kullanıcısına yanıt
    Toplamda iki yıllık bir program yok, onun yerine 6 ay kurs 2 ay tatil hakkı veren özel eğitim programları var. Bu programla İrlanda'ya geldiğinizde, buradayken, iki kez daha yenileme yapabiliyor ve toplamda 2 yıl burada kalabiliyorsunuz. Bu süreçte kurs zamanları part time tatil zamanları ise ful-time çalışma hakkınız da oluyor dolayısıyla aslında hem kendi masraflarınızı hem de kurs ücretini çıkarıp, tatil yapacak kadar kazanabiliyorsunuz. Ayrıca, kalıcı işe bulma şansınız da artıyor. Kalıcı iş bulduğunuzda şirket sizin için çalışma izni alabiliyor, ve bu şekilde 5 yıl kaldığınızda sürekli oturum hakkı kazanıyorsunuz.

Eğer vize ve kurs fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bana "alevcork@icot.ie" mail adresine mail atarsanız size detaylı fiyatları da gönderebilirim.
  • alevcork A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar, mesaj kutusunda sorun olduğu için özelden gelen mesajları cevaplayamıyorum.

İrlanda'da work and study programı düşünenler, merak ettikleir soruları bana direkt olarak mail atabilirler.

mail adresim; alevcork@icot.ie

Mümkün olduğunca kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağım.
  • Selam
    Sizinki güzel şans olmuş. Ben dil kursu ile haziran ayında 6 haftalık gelmeyi planlıyorum. Tabi inceden tırsma durumlarımda mevcut. Ne yapıcam , yolu izi bulabilicem mi, anlaşabilicem mi? gibi gibi... Orta seviye ingilizcem var. 6 hafta yetermi sizce.
  • E.S.İ E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Şans demeyelim baya uğraştık, araştırdık, çabaladık.
    6 haftalık eğitimden ne beklediğinize bağlı. İngilizce seviyenizi düşürmemek, belki bir level daha yükseltmek için faydalı olabilir.
  • Var mı bu yıl için yemi fiyat bilgisi olan İrlanda ya hala gidilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • irlanda dil okulları danışmanlığı hizmeti veren ve aynı zamanda konaklaması, eğitimi ve diğer unsurları ile irlanda dil okullarında ingilizce dil eğitimini almanızı kolaylaştıracak, uygun fiyatları ile tercih edilen, tanıdığım bildiğim ve hizmetinden memnun kaldığım bir kurum var, web sitesini inceleyip gerekli bilgileri alabilirsiniz.
  • Şu an ne durumdasınız, giden veya gitmeyi düşünen var mı dil okuluna?
  • Merhabalar, okul fiyatlarini guncelledim. Sorulariniz olursa cekinmeden sorabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun3535

Şu an ne durumdasınız, giden veya gitmeyi düşünen var mı dil okuluna?
    Her gun yuzlerce ogrenci Irlanda'ya gitmek icin acentelere basvuru yapiyor, siz dusunun artik gitmek isteyen var mi diye :)
    Sadece biz 100 e yakin basvuru aliyoruz her ay. Sorulariniz varsa info@bunguo.com'a email atabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmert02

Var mı bu yıl için yemi fiyat bilgisi olan İrlanda ya hala gidilir mi?
    En ucuz 6 aylik okul fiyatini yeniledim. Tabi ki Irlanda'ya gidilir. Avrupa'da, Irlanda ana dili Ingilizce olan ve ogrenciye calisma izni veren tek ulke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VolcanoPower

merhaba ozgur değrrli vaktini harcamiş birseyler karalamişsin çok teşekkur ederim.

Benim merak ettiğim soru şu ; türkiyedeki muhasebe sistemi ile irlandada olan sistem farkli degil mi? Seni davet etme sebepleri tam olarak neydi ve görevin ne oldu? Sifirdan muhasebe mi ögrendin.
    Rica ederim.

Muhasebe sistemleri farkli ama soyle ben TR de Amerikan firmasinda calisiyordum ve orada US GAAP muhasebe sistemini ogrendim.
    Bu sirkette de Turkiye'ye bakmak icin ise basladim. ACCA belgesi alarak da International muhasebe acigimi kapatacagim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet375

bende İrlanda'ya dil okuluna gitmeyi düşünüyorum okullar hakkında ve vize hakkında bilgisi olan var mı? Bir de hesapta para göstermek gerekiyor galiba ne kadar olmalı 2 ay için bilen var mı?
    Hemen hemen Irlanda'daki butun okullar hakkinda bilgimiz var. Vize ve diger detaylari gorusmek isterseniz info@bunguo.com 'a email atabilirsiniz.
  • benim anlamadıgım bir konu var 30'lu yaşlarda yabancı ülkede dil egitimi alabiliyormuyuz.örnegin USA'da üniversitelerde dik egitimi veriyorlarmış ne kadar dogru bilmem.Türkiye'den benim yaşlarımda yada benden daha büyük inglizce dil okuluna giden varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

benim anlamadıgım bir konu var 30'lu yaşlarda yabancı ülkede dil egitimi alabiliyormuyuz.örnegin USA'da üniversitelerde dik egitimi veriyorlarmış ne kadar dogru bilmem.Türkiye'den benim yaşlarımda yada benden daha büyük inglizce dil okuluna giden varmı.
    Ingilizce dil egitiminde yas siniri yok, 30 yas uzerinde gelen ogrenciler 20 yas civarindakiler gore daha az da olsa var.
    Onemli olan burada vize gereksinimlerini karsilamak. Kisa donemli 3 aya kadar olan kurslarda vize daha kolay oluyor, 6 ay ve uzeri kurslarda ise daha cok sart araniyor.
  • Son bir aydır sürekli araştırdığım konu.
    Bazı YouTube kanalları var. İnternetten fiyatlara baktım 2500-10000 arası 25 haftalık eğitim ücretleri var. Yaklaşık 200 EUR konaklama. Başlangıç için ne kadar lazım olur? Henüz hiç bir firmaya gidip son fiyat almadım. Hep internetteki liste fiyatları üzerinden hareket ediyorum.

25 hafta gidip şans yaver gider de düzenli bir iş bulursam daha uzun süreler kalmak istiyorum. İngilizce seviyem hayatta kalmaya yetecek kadar var.
    Mesajım bulunsun yazıyı tam okumadım. Güncel kurs fiyatı ve ortalama yaşam ücretleri hakkında bilgi almak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanal Dilenci

Son bir aydır sürekli araştırdığım konu.
    Bazı YouTube kanalları var. İnternetten fiyatlara baktım 2500-10000 arası 25 haftalık eğitim ücretleri var. Yaklaşık 200 EUR konaklama. Başlangıç için ne kadar lazım olur? Henüz hiç bir firmaya gidip son fiyat almadım. Hep internetteki liste fiyatları üzerinden hareket ediyorum.

25 hafta gidip şans yaver gider de düzenli bir iş bulursam daha uzun süreler kalmak istiyorum. İngilizce seviyem hayatta kalmaya yetecek kadar var.
    Mesajım bulunsun yazıyı tam okumadım. Güncel kurs fiyatı ve ortalama yaşam ücretleri hakkında bilgi almak isterim.
    Selamlar,

Su an MEI belgeli okullar icerisinde (vize alinabilmesi icin okulun MEI belgesi olmasi gerekiyor)en ucuz ogleden sonra haftada 15 saatlik toplamda 25 haftalik kurs toplam 1700 Euro.
    Konaklama icin once okullarin sundugu yurtlarda dort haftalik alabilirsin, sonra daha ucuzuna kendin gecebilirsin. Okullarin yurt fiyatlari da ortalama haftalik, paylasimli odalar icin (3-4 kisi ile paylasiliyor) 125 Euro'dan basliyor. Eger ciddi isen daha detayli bilgi icin info@bunguo'a mail atarak iletisime gecebilirsin.

Saygilar

• ozguragacik kullanıcısına yanıt
    Mail attım.

dediğiniz fiyata en yakın fiyat cork english academy'yi buldum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.