Şimdi Ara

Iracing için sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sadece iracing icin pc toplamak istiyorum.
    İleride 3'lü monitör kullanabilirim ama ilk etapta projeksiyona baglı olarak kullanacağım. 3'lü monitöre geçeceğim zaman sistemi yükseltebilirim gerekirse.

Mümkün olduğu kadar uygun fiyatlı ama yüksek performans verecek bir sistem tavsiyesi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncel arkadaşlar, yok mu tavsiyesi olan?
    Bütçe sadece kasa için 1500 tl civarı.

• arhan16 kullanıcısına yanıt
    e.kartı için mi 1500?
  • Açıkcası bu konu hiç anlamadığım bir konu ve öğrenmekle de uğraşmak istemem. Bir bilen çıkar sistem tavsiye eder alır kullanırım.
    Bütçeyi uygun tutmamın sebebi iracing'e uyum sağlayabilir miyim bilmiyorum ve olurda yapamazsam pc nin maliyeti dişe dokunur bir maliyet değil.
    Evimde sinema odası olarak kullandığım odada bir süre projeksiyonla kullanıp sararsa ileride garajıma 3lü monitör ile bir sistem ve güzel bir konsept oluştururum.
    Bahsedilen fiyata iyi bir ekran kartı alınıyorsa da o zaman alırım.
    Var mı şuan için istediğim sistemle ilgili tavsiyen?

• Adamın garajı var, sinema odası var, sistem bütçesi 1500

• berkbozkus kullanıcısına yanıt
    Evet dostum, yukarıda belirttiğim gibi eğer iracing'e sarmazsam bana koymayacak rakam bu.

Açtığın konulara ve attığın postlara baktım, pc konusuna hakimsin diye düşünüyorum.

Sinema odamın ve garajımın olması seni yanıltmasın, neye ne kadar bütçe ayıracağıma ben karar veririm.

Belli ki geyik yapacak bir konu olarak algıladın bunu ama eğer sistem tavsiyen varsa tavsiyeni bekliyorum.
  • arhan16 kullanıcısına yanıt
    Ben sistem önereceğim fakat iracing nedir bilmiyorum.Yarış oyunu mu?
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    galiba şu direksiyon vites filan araba gibi herşeyi kurup geniş ekranda yarış oyunları oynamaya diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arhan16

Sadece iracing icin pc toplamak istiyorum.
    İleride 3'lü monitör kullanabilirim ama ilk etapta projeksiyona baglı olarak kullanacağım. 3'lü monitöre geçeceğim zaman sistemi yükseltebilirim gerekirse.

Mümkün olduğu kadar uygun fiyatlı ama yüksek performans verecek bir sistem tavsiyesi bekliyorum.

dostum projeksiyona bağlı olarak kullanacaksan tahmini olarak 1024*768 gibi bir çözünürlükle oynaman gerek çünkü çoğu projektör için standart çözünürlük budur. Çözünürlük ve bütçe az olduğundan i3 6100 + r7 370'li sistem toplayabilirsin.
  • O zaman sadece kasa mı yoksa direksiyon falan dahil 1500TL' mi?
    direksiyon dahil imkansız. sadece kasa için bile en az 1500. Oyun bilgisayarları minimum 2000 artık. Bu arada cevap verirken mesajın yanındaki cevapla butonunu kullan konuyu açık bırakmasam göremicem cevap yazdığını 4000 mesajın var ama cevap yazmasını bilmiyosun ilginç
    konuyu açan sen değil mişsin fail oldum özür dilerim
  • Sorun değil.:D
    Iracing pc platformunda oynanan bir yaris simulasyonu. Direksiyon vs gibi butun ekipmanim mevcut. Sadece kasa icin sistem tavsiyesine ihtiyacim var.

• quote:

Iracing pc platformunda oynanan bir yaris simulasyonu. Direksiyon vs gibi butun ekipmanim mevcut. Sadece kasa icin sistem tavsiyesine ihtiyacim var.

İşlemci: Intel i3 6100 3.7 GHz Soket 1151

Anakart: MSI H110M Gaming DDR4 Soket 1151

RAM: Kingston HyperX 8 GB DDR4 2400 MHz CL15

Ekran Kartı: MSI R7 370 Gaming 2 GB GDDR5 256 Bit DX 12

SSD: OCZ Trion 150 240 GB SATA 3.0 (550 MB O. / 520 MB Y.)

Kasa+PSU: Aerocool V3X Black 500 Watt MidT ATX Siyah

TOPLAM: 1625 lira..www.eksenbilgisayar.com

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    İleride projeksiyon yerine ekran kullanacak olursam bu sistem upgrade edilebilir bir altyapiya sahip midir?
    Birde en yüksek ayarlarda oynatir mi bu sistem?

Min.Sistem gereksinimleri su sekilde geciyor internet sitesinde:
    Windows 7, Windows 8/8.1, Windows 10
    64-bit Windows (32-bit support ends March 14, 2016)
    Intel Core i3, i5, i7 or better or AMD Bulldozer or better
    8 GB of RAM
    NVidia GeForce 2xx series or better, 1GB+ dedicated video memory, AMD 5xxx series or better, 1GB+ dedicated video memory or better
    Integrated Intel HD Graphics 4200+ or better, with 8GB of system RAM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arhan16 -- 21 Mayıs 2016; 23:30:12 >
  • quote:

İleride projeksiyon yerine ekran kullanacak olursam bu sistem upgrade edilebilir bir altyapiya sahip midir?
    Birde en yüksek ayarlarda oynatir mi bu sistem?

Evet, upgrade edebilirsin kardeşim.. işlemciyi değiştirip i7 6700 takabilirsin.. RAM 32 GB yapabilirsin.. PSU'yu ve ekran kartını yükseltebilir ya da değiştirebilirsin.. her şey senin bütçene ve beklentilerine bağlı yani.. Dediğin uygulama ya da oyun online bir yapıya sahip.. çok güçlü bir sistem istemiyor görünüyor sitesinde.. Ama yoğun multi player sahnelerinde biraz kasma belki yapabilir.. tabi net hızın da önemli.. 20 MB'lik sınırsız, kotasız paketin varsa sıkıntı yaşamazsın fazla.. Ama yine de garanti veremem.. sistem yetmese de bütçe belli, bu paraya daha güçlü parçalar alman imkansız.. :) yani her durumda bu alabileceğin en iyi sistem..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.