Şimdi Ara

İptv telefonda net, TV de donuyor. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: JackSparroW- Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
0
Favori
54.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tweenietomatoes

IPTV hizmetinin bant genişliği kötüdür. Normalde modemden falan derdim de telefondaki aplikasyon datayı telefon boyutuna göre çekiyor akış daha az, modem tv'ye göre daha çok çekiyor. IPTV hizmetini değiştir.
    Konuyu şans eseri gördüm ama yanlış bilgi verilmiş. İptv de hizmet stream şeklinde gelir gelen veri çeken platforma göre değişmez. İptv stream yayını dinamik değil statik. Yani kaynaktan direk geliyor youtube gibi bağlantı hızına göre değişmez.

Sadece bilgilendirme amaçlı yazmak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J.McNulty -- 2 Eylül 2019; 20:15:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,
    Bende samsung 55KS9500 serili televizyonum var. Yurt dışından iptv servere ikili pakete bir yıllığına üye oldum. canlı yayınlarda hiçbir sıkıntı yok. Donma olmuyor. internet sağlayıcım ttnet 24 mbps. Servere yeni aldığım için maç kanallarında donma olup olmadığını henüz test edemedim. Milli maçtan dolayı geçen hafta maç yoktu. Fakat tek bir sıkıntım filim paketlerini izlerken 30'un saniyede donma olması. tv'de bulunan smart ip, ottplayer ve setiptv programların hepsini denedim filim paketi izlerken aynı şekilde donma oluyor. tv'nin dns ayarını değiştirdim, tv'ye formatladım yeniden kurulum yaptım, bu programları sildim tekrara yükledim, olmadı. Diğer üyenin tv'si eski ve onunkinde hiç bir sıkıntı, donma, olayı olmuyor. Benim tv ise 2017 model 4K SUHD. Bir türlü çözüm bulamadım. Serverden m3u dosyasını indirdim bilgisayarda ve telefonda vlcplayer ile izlediğimde hiç bir sıkıntı olmuyor. Abone olmadan önce farklı platformlardan deneme listesi alıp izliyordum. Sorun tv'nin mac adresinden kaynaklı olabilir mi? Yani benim tv'nin mac adresini engellemiş olabilirler mi. Yardımlarınızı bekliyorum. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aalper79 -- 12 Eylül 2019; 13:28:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: herkül67

Sağolun hocam teşekkür ederim görüşüp sizede bilgi vereceğim ama benim fikrim bu sorunu sadece TTNet halledecek gibi duruyor çünkü dediğim gibi tvyi mobil veriye bağlayınca sıkıntı kalmıyor
    Benim tv de denedim yine olmuyor filimlerde donma oluyor. Mobil İnternet turkcel'in
  • Telefonda donma yoksa server kaynaklı olmadığı aşikar televizyonun güncellemesi yaptıktan sonra tekrar dene olmazsa yaz bana çözelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rselcukn R kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim. rselcukn
    Son güncellemesi daha önceden yapmıştım. Bendeki iptv servere başka tv'lerde denedik onlarda çalışıyor. her ne hikmetse bendeki neredeyse son model olan samsung 55ks9500 kavisli ekranda canlı kanallarda sorun olmuyor. Sadece filim paketlerinde 30'uncu saniye bazı filmler de 27'inci saniyede donma oluyor anlamış değilim. Yardımlarınızı bekliyorum.
    kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: aalper79

Arkadaşlar,
    Bende samsung 55KS9500 serili televizyonum var. Yurt dışından iptv servere ikili pakete bir yıllığına üye oldum. canlı yayınlarda hiçbir sıkıntı yok. Donma olmuyor. internet sağlayıcım ttnet 24 mbps. Servere yeni aldığım için maç kanallarında donma olup olmadığını henüz test edemedim. Milli maçtan dolayı geçen hafta maç yoktu. Fakat tek bir sıkıntım filim paketlerini izlerken 30'un saniyede donma olması. tv'de bulunan smart ip, ottplayer ve setiptv programların hepsini denedim filim paketi izlerken aynı şekilde donma oluyor. tv'nin dns ayarını değiştirdim, tv'ye formatladım yeniden kurulum yaptım, bu programları sildim tekrara yükledim, olmadı. Diğer üyenin tv'si eski ve onunkinde hiç bir sıkıntı, donma, olayı olmuyor. Benim tv ise 2017 model 4K SUHD. Bir türlü çözüm bulamadım. Serverden m3u dosyasını indirdim bilgisayarda ve telefonda vlcplayer ile izlediğimde hiç bir sıkıntı olmuyor. Abone olmadan önce farklı platformlardan deneme listesi alıp izliyordum. Sorun tv'nin mac adresinden kaynaklı olabilir mi? Yani benim tv'nin mac adresini engellemiş olabilirler mi. Yardımlarınızı bekliyorum. Kolay gelsin.

Bende de 49ks8500 var aynı şekilde canlı yayınlarda sorun yaşamıyorum, film ve dizilerde 30 saniyede bir takılma oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• herkül67 H kullanıcısına yanıt

Dostum merhaba aynı sorunlar bende de var birçok test yayını aldım ama maalesef görüntü kalitesi çok düşük tavsiye edebileceğin bir ip TV var mı...

• quote:

Orijinalden alıntı: zma

Dostum merhaba aynı sorunlar bende de var birçok test yayını aldım ama maalesef görüntü kalitesi çok düşük tavsiye edebileceğin bir ip TV var mı...

Özelden yazdım hocam
  • Arkadaşlar benimde bağlantı sorunum var . Vodafone cam fiber net kullanıyorum smart TV den ip TV acıyorum akşam 7 den sonra donma yaşıyorum cepten ip TV yi acıyorum yine donuyor . Vodafone Mobil internet ten acıyorum yine donuyor . Başka telefondan Türk Telekom dan ip TV acıyorum sıkıntı yok. Vodafone dan hem mobil hem ev interneti sıkıntı oluyor. Müşteri hizmetleri sürekli modem resetleyip duruyor hiç birşey çozdukleri yok .
    Bu sorun ile ilgili çözüm bulabildinizmi.
    Bu arada ev interneti hızım 24 mgb diğer uygulamalar da sıkıntı yok sadece ip TV sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zodyak6 -- 16 Ocak 2021; 20:58:42 >
  • Vpn le deneyin donmazsa geçmiş olsun kısıtlama var demektir.

@Zodyak 6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesin09 -- 16 Ocak 2021; 21:18:49 >
  • kesin09 kullanıcısına yanıt
    Kesin09 öncelikle cevabınız için teşekkür ederim VPN ile bağlanmak istediğimde IPTV ye giremiyorum. Vodafone müşteri hizmetleri bir çözüm bulamıyor . Kısıtlamayi kaldırmak için benim yapabileceğim bir şey varmı ?
  • sizin yapacağınız pek bir şey yok hocam ya yeni ıptv bulacaksınız yada sağlayıcı değişikliği yapacaksınız. aynı sorundan bende muzdarip oldum geçenlerde internet altyapısının sürekli sıkıntı çıkarması ve yoğunluk beni çıldırttı en son değiştirecek kadar oldum ama sonradan düzelince vazgeçtim. kısıtlamaya bildiğim kadarıyla sen bir şey yapamıyorsun bildiğim kadarıyla. ama sağlayıcı değişikliği çözüm olabilir diye düşünüyorum. @kesin09

• bahadır_sad B kullanıcısına yanıt
    Kontrat yeni yeniledim maalesef servis sağlayıcı degistiremem geçen hafta hiç birşey yoktu bu hafta dağıldı işin aksi tarafı mobil intertten girdiğim zaman da aynısı oluyor fakat farklı bir oparatorden bağlanınca sıkıntı yok mobil de ev de Vodafone
    Sanırım genel bir sıkıntı var Vodafone'da
  • zodyak6 Z kullanıcısına yanıt
    Hocam Vodafone kaynaklı dediğiniz gibi bu sıralar internetler çok sıkıntılı o yüzden olabilir. Başka bir operatör de olmaması sorun Vodafone sıkıntılı. Ne yaparsınız bilemem zaten onlar bir çözüm bulabileceklerine ihtimal vermiyorum. Ben sadece tuttuğum takımın maçlarını mobilden izliyordum sinir bozucu bir durum.
  • bahadır_sad B kullanıcısına yanıt
    5 defa hergun ariza kaydı bıraktım her seferinde çözüldü olarak kapatıldı ama birşey yok dalga geçiyorlar resmen bende bugün şikayet var a yazdım bakalım ne olacak
  • zodyak6 Z kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni yaptıysanız değiştirin çok fazla bir cayma bedeli çıkmaması gerekiyor vodafone kadar lanet bir firma bilmiyorum. Ben mahkemelik olmuştum zoraki iptal ettirdim neti sonuç alman zor ame kolaylık versin Allah sana.
  • Yeni tasindigim apartman sıfır daire maalesef sadece Vodafone alt yapısı var yapacak birşey yok öyleyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zodyak6

Yeni tasindigim apartman sıfır daire maalesef sadece Vodafone alt yapısı var yapacak birşey yok öyleyse.

Vpn ile denediginde açılmıyorsa kullandığın ipTV sağlayıcısı vpn ile izlemine izin vermiyordu Frankfurt testin 20m ve üstü ise çok rahat izleyebiecegin bir iptv önerim bu arada vpn surfshark tavsiye ederim

• ParTaa kullanıcısına yanıt
    Evet ip TV VPN ile izlememe izin vermiyor . Durduk yere niye böyle oldu anlamadım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: zodyak6

Evet ip TV VPN ile izlememe izin vermiyor . Durduk yere niye böyle oldu anlamadım .

Bazı iptvler öyledir dostun vpn açtığında yayinlarin hiçbiri açılmaz bu sağlayıcı kaynaklıdır dediğim gibi Frankfurt testi 20 ve üstü hız alıyorsan çok rahat izleyeceğin iptv onerebilrim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.