Şimdi Ara

İpod touch İtunes bağlanamama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ipod touch'a ne itunes ile nede i file ile hiç bir şekilde bağlanamıyorum bilgisi olan varsa sevinirim problemde aşağıdaki şekilde.

http://img442.imageshack.us/img442/8200/hatag.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamaker -- 6 Mayıs 2010; 22:28:17 >

• ipod bilgisayara bağlı değilken ;

1- ipodu aç
    2- açıldıktan sonra kapatma tuşu ve home tuşuna aynı anda basmayı bırakmadan 10 saniye boyunca basılı tut
    3- cihaz reset atıcaktır elma logosu gelene kadar 2 tuşada basmaya devam et
    4- apple logosu gelince tuşları bırak ekranda reset işleminden sonra ipodu itunese bağlaman gerektiğini söyleyen bir ekran çıkacak (ipodu ilk satın aldığında açınca önüne gelen ekranın aynısı)

yukardaki ekranı gördükten sonra bilgisayara bağla itunes sorun çıkarmayacaktır.

bu basit maddeleri yaparsan sorun ortadan kalkacaktır eminim kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellbutcher00096 -- 6 Mayıs 2010; 22:58:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hellbutcher00096

ipod bilgisayara bağlı değilken ;

1- ipodu aç
    2- açıldıktan sonra kapatma tuşu ve home tuşuna aynı anda basmayı bırakmadan 10 saniye boyunca basılı tut
    3- cihaz reset atıcaktır elma logosu gelene kadar 2 tuşada basmaya devam et
    4- apple logosu gelince tuşları bırak ekranda reset işleminden sonra ipodu itunese bağlaman gerektiğini söyleyen bir ekran çıkacak (ipodu ilk satın aldığında açınca önüne gelen ekranın aynısı)

yukardaki ekranı gördükten sonra bilgisayara bağla itunes sorun çıkarmayacaktır.

bu basit maddeleri yaparsan sorun ortadan kalkacaktır eminim kolay gelsin.

Yardım için teşekkürler ancak ben reset atmadan bu işden nasıl paçayı kurtarırırz diye düşünmüşdüm.Ziraa jeailbreak'li ve onlarca uygulama vs.. var bunları silmeden nasıl kurtarabilirim başka bir çözümü yoksa bu işe kalkışayım.

• Cihazı yukarıdaki yönergelerle resetledim ilginçdir ki itunes'e bağla uyarısı gelmedi apple logosu çıkdı ve bir süre sonra ipod yine eski ayarlarında açıldı.Haliyle itunes yine görmüyor aynı hatayı veriyor bir çözümü varmıdır arkadaşlar bu konuda herhangi bir düşüncesi olan varsa yardımcı olabilirmi.
  • Sanırım yanlış ytapmışsınız işlemi 2 tuşada aynı anda ekrana elma logosu gelene kadar basmanız durumunda yukarıdaki ekranın gelmesi lazım. Peki iPhone PC Suite gibi programlar iPod'u tanıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Sanırım yanlış ytapmışsınız işlemi 2 tuşada aynı anda ekrana elma logosu gelene kadar basmanız durumunda yukarıdaki ekranın gelmesi lazım. Peki iPhone PC Suite gibi programlar iPod'u tanıyor mu?

Pc suiteyi kullanmadım da ancak ifunbox kullanıyordum oda görmedi.
    İşlemleri doğru yaptım çıkmadı az öncede recevory mode aldım itunese bağla işareti çıktı restore yapmak istedim yapmadı hata atıyor ilginç bir durum hiç bir şekilde bir işlem yapamıyorum ipodu yeniden başlattığım zaman aynı sistemine dönüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamaker

quote:

Sanırım yanlış ytapmışsınız işlemi 2 tuşada aynı anda ekrana elma logosu gelene kadar basmanız durumunda yukarıdaki ekranın gelmesi lazım. Peki iPhone PC Suite gibi programlar iPod'u tanıyor mu?

İşlemleri doğru yaptım çıkmadı az öncede recevory mode aldım itunese bağla işareti çıktı restore yapmak istedim yapmadı hata atıyor ilginç bir durum hiç bir şekilde bir işlem yapamıyorum ipodu yeniden başlattığım zaman aynı sistemine dönüyor.

Eğer onlarda görmüyorsa belki kabloda bir sorun vardır. Başka bir kabloyla deneyin. Belki kablodaki bazı teller hasar görmüştür o yüzden tam bağlantı sağlanamıyordur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mamaker

quote:

Eğer onlarda görmüyorsa belki kabloda bir sorun vardır. Başka bir kabloyla deneyin. Belki kablodaki bazı teller hasar görmüştür o yüzden tam bağlantı sağlanamıyordur.

Yardımınız için teşekkürler ancak dediğim gibi restore et butonunu gördüğüne göre bir problem yok usb ile alakalı.
    Yazılımsal bir problem olduğu ortada ama demek istediğim ipod'un bütün ayarlarını yazılımsal olarak nasıl sıfırlayabilirim.Çünkü birşey ayarları sıfırlamamı engelliyor gibi.

• reset işleminde hiçbir appniz yada Jbniz gitmez ve reset işlemi sonrasında o ekranın gelmesi gerekiyor :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellbutcher00096

reset işleminde hiçbir appniz yada Jbniz gitmez ve reset işlemi sonrasında o ekranın gelmesi gerekiyor :S

Uzun uğraşlar sonucu problemimi hallettim yardımcı olan arkadaşlarada ayrıca teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamaker -- 7 Mayıs 2010; 22:08:30 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.