Şimdi Ara

iPhone Xs Pasaport Kaydı Çift imei (e-sim) Hakkında (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
379
Cevap
9
Favori
215.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eğer mümkünse kısaca e-devlet adımlarını belirtebilir misiniz ?
  • Merhaba,cihazın *#06# yazdığınızda çıkan imei ile vergisini ödüyorsunuz. E-devlet üzerinden kayıt yaparken de ilk alana vergisini ödediğiniz imei numarasını,2. imei alanına e-sim yani dijital simi yazıyorsunuz. İkisi de kayıt altına alınıyor. Dikkat etmeniz gereken nokta vergi öderken pasaport sahibi TC numarası ve cihazın *#06# tuşladığınızda çıkan imei numarasıyla yapmanız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertantana

Merhaba,cihazın *#06# yazdığınızda çıkan imei ile vergisini ödüyorsunuz. E-devlet üzerinden kayıt yaparken de ilk alana vergisini ödediğiniz imei numarasını,2. imei alanına e-sim yani dijital simi yazıyorsunuz. İkisi de kayıt altına alınıyor. Dikkat etmeniz gereken nokta vergi öderken pasaport sahibi TC numarası ve cihazın *#06# tuşladığınızda çıkan imei numarasıyla yapmanız
    İlk mesajdaki BTK ya dilekçe yollama yapmamız gerekmiyor mu hocam?

• iDenis kullanıcısına yanıt
    Hayır gerekmiyor. Biz ki imei kaydına izin vermediği için tek imei ile kayıt yapmıştık. O yüzden dilekçe vs uğraştık. Artık kayıtta sıkıntı yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bozkan38 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi için, ben az kalsın uğraşacaktım.
  • merhaba konuyu baştan sonu okudum ben xs max kapalı kutu yurt dışı faturalı telefon aldım telefonun sadece faturası ve imei dekontu elimde yani aldığım kişi o şekilde vardi ve başka biri aracılığıyla aldığım için pasaport sahibini tanımıyorum aldığım kişide başka birinin pasaportuna işletmiş imei numarasını kontrol ettiğimde sadece fiziksel sim kayıtlı gözüküyor e-simi girdiğim zaman kayıt yok yazıyor benim şimdi pasaport sahibine pek ulaşma sansım yok bi yerde genel müdürmüş uğraşmaz böyle şeylerler dedi aldığım kişi benim elimdeki fatura ve harc dekontuyla e-simi kayıt edebilirmiyim nasıl bir yol izlemeliyim çözüm ve önerileriniz nelerdir..
  • hocam söyle soyliyim xsmax iphone yeni modellerinde çift sim oluyor ama 1 ni kaydedebilirsiniz sadece digeri türkiyede e sim aktif olunca kaydedebilirsiniz detaylı bilgi için pasaport kaydıwww.yasalkayit.net sahibi olarak ücretsiz destek verebilirim.
  • pass10 P kullanıcısına yanıt
    Ben yaklaşık 1.5 ay önce hem fiziksel simi hemde e sim i kaydettim. Çift hatlı gibi ikinci sim yazan yere e simi yazdım ikside kayıtlı. Ayrıca 2 adet kayıt hakkım var ilgilenen ulaşabilir.
  • dün gece yanlışlıkla digital sim imei üzerinden harç yatırdım. daha önce böyle bir hata yapan varsa ne gibi bir yol izleyebilirim bilgilendirirse sevinirim.
  • bir ara forumda başka bir cihazın başlığında

sanıyorum huawei veya xiaomi olacak

tek pasaporta 2 cihaz kayıt etmek için yardımlaşma yapılıyordu

birden fazla imei si olan cihazları kayıt eder gibi yapıp ilk kutucuğa 1.cihazın ikinci kutucuğa ise 2.cihazın imei sini kayıt ediyorlardı anladığım kadarıyla

btk buna müsade ediyormuydu veya mümkünmüydü

acaba bizim cihazlarda durum nedir ne olur bilgisi olan varmı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yogun54 -- 7 Mart 2019; 8:56:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozkan38

Şu an sorunsuz kaydedebilirsiniz.
    Hocam selam,
    ani bir dalgınlığa geldi ve sadece fiziksel imei yi kayıt ettirmişim,tamamen dikkatsizlik. Bu durumda yapmam gereken nedir ? Yazılanları okudum BTK ya dilekçe verince düzeliyor mu durum ? Arkadaşların durumu farklı ancak benimki de tamamen dalgınlığıma denk geldi
    edit: iPhone XS A2097

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camsil -- 10 Mart 2019; 20:21:6 >
  • Arkadaslar, 30 Kasim 2018den sonra cift imeili telefonunun sadece tek imeisini kaydedip, BTK’ya dilekce gonderen ve sonuc alan var mi?
    Ben dalginlikla sadece fiziksel imei kaydi yapmisim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zatarrrra

Arkadaslar, 30 Kasim 2018den sonra cift imeili telefonunun sadece tek imeisini kaydedip, BTK’ya dilekce gonderen ve sonuc alan var mi?
    Ben dalginlikla sadece fiziksel imei kaydi yapmisim.
    Btk'yı aradım durumu sordum, 2 imei kayıt edebiliyordunuz siz kendiniz tek imei kaydetmeyi seçmişsiniz yapılabilecek herhangi birşey yok bu durumda diye cevap verdiler.
    E-sim aktif olduğu zaman kullanabilmek için pasaport kaydı yapılması gerekmekteymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trcengizkhan -- 25 Mart 2019; 15:58:11 >
  • trcengizkhan kullanıcısına yanıt
    Tamam da başkasının adına mı kaydedeceğiz ikinci imeiyi? Kendi pasaportuma 2 takvim yılı artık kayıt yapılamıyor. Başka pasaporta kaydetmem durumunda da cihaz iki kişinin üzerinde görünecek?
  • zatarrrra kullanıcısına yanıt
    Valla üstad ben dilekçe ile başvuracağım yine de, çünkü kendi sitelerinde *#06# den sorguladığınız numarayı kaydedin yazmakta.
    Dediklerine göre evet başka pasaport ile başvuracağız, yeniden para yatıracağız üstelik.
    Tahminim e-sim ülkemize gelene kadar elimizdeki telefonlar zaten çöp olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trcengizkhan -- 25 Mart 2019; 17:13:44 >
    Kesinlikle haklısınız. Amaç hizmet etmekse BTK'nın bu konudaki maduriyeti gidermesi gerekirdi. Kayıt ücreti ucuz bişey değil ki tekrar yatırılsın. 618 TL ücret alıyorlar. Ucuz birşey olsa bile ikinci pasaport bulmak gerekiyor. Yani çözüm olarak önerdikleri şeyler uygulanabilir değil.

Aynı hataya biz de düştük. e-Devlet sitesinin IMEI Kaydet ekranının yanlış yönlendirmesi sonucu sadece fiziksel imei kaydedildi. e-SIM yani ikinci imei numarası kaydedilmemiş oldu. Dilekçe ile başvurmakta fayda var. Ne kadar çok başvuru olursa o kadar çok dikkate alırlar.

iPhone Xs Pasaport Kaydı Çift imei (e-sim) Hakkında

• LukeSkywalker L kullanıcısına yanıt
    Dün CİMER'den BTK'ya yazdım konuyla ilgili verdikleri cevap şu şekilde;

quote:

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) yapmış olduğunuz başvuru ilgisi nedeniyle Kurumumuza yönlendirilmiş olup, başvurunuz incelenmiştir.

Kayıp/çalıntı, yurt dışından getirilen cihazlar, IMEİ numaralarının durumu, harç parası iadesi vb hususlar ile ilgili olarak Kurumumuz Bilgi ve İhbar Merkezinin 120 kısa numaralı telefonu aramak suretiyle bilgi alabilirsiniz.
    Ayrıca; Başvurunuzda söz edilen konu ile ilgili bilgilere Kurumumuz internet sayfasındanhttps://tuketici.btk.gov.tr/tr-TR/Sik-Sorulan-Sorular/Merkezi-Cihaz-Kayit-Sistemi adresinden ulaşmanız mümkündür.

Bilgilerinizi rica ederiz.
    Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
    Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü

Sistemde dedikleri şekilde yaptık mağdur olduk :)
    120'yi aradığımda siz bilerek bu şekilde yatırmışsınız başka bir pasaporta yatırmanız gerekiyor diyorlar.
    Dilekçe ile başvuracağım ancak ona da aynı şekilde cevap verirler muhtemelen.

• A1921 olan varsa kayıt hakkımı payşacağım acil isteyen varsa yardımcı olacağım

Ben dilekçeyle başvurdum, 25 Mart 2019 tarihinde elden teslim ettim. Gelişme olursa bilgi veririm.

"başka bir pasaporta kaydetmek" çözümünü nasıl sunabiliyorlar insan hayret ediyor. Telefonumun yarısı kendi üstüme yarısı başkasının üstüne olacak.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.