Şimdi Ara

İphone se mi iphone 6 mı almalıyım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: likeablex

Fiyat olarak mı yoksa donanım olarak mı?

Donanım ve şekil karizma bende 6s var ama şekil olarak SE on numara beş yıldız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • likeablex L kullanıcısına yanıt
    8 ay gibi bir süre kullandım i6'yı. Bir eksiğini görmedim hatta fazlasını gördüm. Ama i6 kasası çok daha hoş bence (Kamera çıkıntısı hariç).. Ayrıca i6'nın 2.5D ekranı çok daha şık duruyor. Bunun dışında ne kadar eskidir bilemem ama "aaaa ayfon 5'mi kullanıyorsun" diye tepkiler alıyorum :)
    Ama ben iPhone'u kararlı yazılımına, doğal ve lagsız çalışan arayüzüne, uygulama kalitesine alternatif herhangi bir başka OS bulamadığım için kullanıyorum ve bu nedenle bu yorumlar beni etkilemiyor. Aslında JB çıkmasaydı yine almayacaktım zira maksimum verim JB ile alınıyor iPhone'larda.

Şu an telefon dünyasında daha üstü olmayan Snapdragon 820'li Mi5 kullanıyorum aynı zamanda ama Android Android'dir, çalışması inanılmaz yapay geliyor insana ve hiç kararlı değil, bir gün 6 saat ekran süresi alıyorum bir gün bakıyorum Google Play servisleri bataryanın canına okumuş 4 saat ekran süresi almışım. Ha Nexus 5'te kullandım saf Android deneyimi adına ama değişen bir şey yok maalesef..

• felixamor F kullanıcısına yanıt
    Bu kadar detaylı ve örnek vererek anlattığın paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Evet Android maalesef dediğiniz gibi pek memnun etmiyor. Sanki biraz kalın gibi. Ekran işte ilerde sorun olur mu şuan tek düşündüğüm o oldu. Android den bıktım artık. İlla root atmak gerek ki düzgünce kullanabilmek için. Zaten telefon değiştirmeyi sevmem aldım mı 3 sene en az kullanmak istiyorum kafam rahat olsun istiyorum.

• 6 alma kasası acayip sıkıntılı 6s yada SE al
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    O sorun devam ediyor mu ki? bükülme oluyor deniliyordu. Çözmemişler mi?
  • quote:

O sorun devam ediyor mu ki? bükülme oluyor deniliyordu. Çözmemişler mi?

6 serisinde devam ediyor 6s ile düzeltildi 6'lar halen bükülüyor.
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Anladım peki teşekkür ederim.
  • SE tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.
  • Çok teşekkür ederim.
    Hocam 6larda normal kullanımda bükülme filan yok çevremde kimsede olmadı bugüne kadar. Arka cebe koyup üstüne oturursanız 6 değil 6s de bükülür hatta cam telefonsa direk kırılırda ama durup dururken nasıl bükülsün. 6 al demiyorum sana ama bilinen yanlışı düzeltelim

• Performans

Kamera

Sarj

Tek el kullanilabilirlik

SE den sasma. Ben ip6 Plus satip SE Aldim. Cok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkeshnda -- 9 Ağustos 2016; 23:25:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok teşekkür ederim iyi oldu bu. Öyle bir söyleniyor ki sanki en ufak şeyde bükülüyor gibi lanse ediliyor bu konuda. Konuya açıklık gelmiş oldu, bilmeyen en azından burayı okuyan için bilgi olur.
  • mkeshnda kullanıcısına yanıt
    Ekran küçük gelmedi mi? Günlük kullanımda farkı eksi yönde mi artı yönde mi?
    İlk çıktığında 3-5 tane plusta sorun çıkmış onlarıda apple değiştirdi zaten bunu tüm 6 ve pluslara mal etmek yanlış. Geçen gün bir bisikletçinin mıçında iphone patladı mesela tüm iphonelar patlar demek gibi bir şey buda

• Haklısın ama işte ortalıkta söylenen çok olunca insan "acaba" diyor.
  • Ben 6S den SE ye geçtim ve mutluyum. Bence bir telefonun olması gereken boyut 4-4.5 inç arası. Daha büyüğü hem cebe sığmıyor hemde ağır oluyor. SE şuan hem iphone lar içinde hemde diğer tüm markalar içinde en performanslı cihaz. Benchmark skorlarına falan bakmaya gerek bile yok, tüm karşılaştırmalarda en hızlı cihaz SE şuan. Tavsiye ederim.

• barocker kullanıcısına yanıt
    Ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Oyun yada uygulama ağırlıklı mı kullanıyorsunuz?
  • quote:

Resim cekerken ve resimlere bakarken kotu oluyo acikcasi. Ama otobuste bu telefonu kullanmanin rahatligi paha bicilemez.

Ayrica en onemlisi ip6 yavasladiginda bu telefon hipizli calisiyor olucak.

İp6 islemcisi 5s le ayni neredeyse :)
    Bunun islemcisi cok guclu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkeshnda

quote:

Resim cekerken ve resimlere bakarken kotu oluyo acikcasi. Ama otobuste bu telefonu kullanmanin rahatligi paha bicilemez.

Ayrica en onemlisi ip6 yavasladiginda bu telefon hipizli calisiyor olucak.

İp6 islemcisi 5s le ayni neredeyse :)
    Bunun islemcisi cok guclu

A9 var SE de 6 da ise A8 SE daha güncel işlemci ile geliyor hali ile. 6 da 1GB RAM imiş SE de ise 2 GB öyle deniliyor. Bu durumda 6 ister istemez bir süre sonra yavaşlayacak ama SE aldırmadan yoluna devam edecek.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.