Şimdi Ara

iPhone'da FLAC/24 Bit müzik dinlenir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Soru gayet açık, harici bir müzik çalar programı ile yada JB ile eklenebilecek bir eklenti ile gerçek 24Bit ses kalitesini iPhone ile alabilir miyim?

Mp3ve AAC destekliyor sadece yazacaklar lütfen yazmasınlar, harici programlar yada JB ile gerçek 24 bit kalitesini alıp alamayacağımı öğrenmek istiyorum.

• hocam bende cok merak etmıstım bılen arkadaslar yardımıcı olursa bende cok sevınırım guzel bı soru olmus
  • Ben de bir kac hafta once biraz araştırmış ama bir çözüm bulamamistim, umarım bilen biri çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinizdeki flac dosyalarini alac'a (apple lossless audio codec) cevirerek atarsaniz 24 bit lossless halini korumus olursunuz. Flac olarak atmaniz icin ugrasmaniz gerekir ve nasil yapilacagini da bilmiyorum (muhtemelen JB ile ya da ucuncu part programlarla yapilir).
  • hocam bende araştırdım sonuç alamadım umrarım bir sonuç çıkarda varsa öğrenmiş oluruz ben jb konusunda biligili 2-3 kişi etiketliyim belki birileri çıkar inşallah
  • O kadar gereksiz bir çabaki bu anlatsam uzun zaman alır.24 bit müzik dinlemeye değecek bir kulağınız ve kulaklığınız olduğunu varsayıyorum ,iphone a bağlanabilen dac lar var.algorythm solo cihazın adı. Bunun gibi extra Prof bir cihaz edinmedikçe iphone un dandik ses çipi 24 desteklese nolur 32 desteklese nolur..

• Capriccio bende yüklü. Normal mp3 için kullanıyorum ama şimdi appstore'dan baktım, flac da destekliyormuş.

• Kayiplarla dolu mp3'ten sonraki en kotu flac deneyimi en iyi mp3 deneyiminden daha iyidir kanisindayim. O yuzden bu isin az da olsa pesinde olucam acikcasi.

DAC ekipman alacak param olsa zaten bunun konusunu acmam evde dinlerim ses sistemine baglayarak. Telefona baglanabilecek ekipmani bilmiyorum tasinabilir bir urun mu yoksa diger DAC uniteler gibi mi? Ve fiyati nedir?

• Appstore'da flac yazıp arama yapabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • NoWLoadinG kullanıcısına yanıt
    iphone ile kullanılacak ise flac, alac vs. bunları okadar da çok gözünüzde büyütmenize gerek yok. Dac gayet geniş bir yelpaze, sadece dac ile bitmiyor ayrıca +amfi +iyi bir kulaklık şart maalesef.
  • Zortlattım ama dBpoweramp ile FLAC to Apple Lossless yaparak dinleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuqollo -- 7 Ocak 2015; 19:07:41 >
  • Bi program vardı şarkıları onun içine atıosun flac şarkıları onun içine attığında dinleyebiliyorsun bende bir ara flac dinliyordum iphonda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.stereomecmuasi.com/forum/ konuyu birde burada acabilirsin belki yardımcı olurlar.
  • iphone da 24 bit kalitesini yakalayamazsın dostum ses çipinden dolayı
  • NoWLoadinG kullanıcısına yanıt
    Aradan 1 yıl dan uzun süre geçmiş ama bu başlığa şans eseri girip görebilecek arkadaşlar adına yazıyorum. İphıne'lardaki d.a.c'lar en fazla 16 bitlik ses veri yoluna müsade eder bu yüzden 24 bit'lik kayıpsız parçaları çalsanızda 256 kbps'lik aac'den veya 320'lik mp3'den çok farklı gelmeyecektir. Lakin appstore'da bulunan Golden Ear adlı bir uygulama 24 bitlik flac parçaları destekliyor yazılımsal olarak hemde .cue uzantılarını dahi açabilecek kadar yetenekli ama iphone'dan o kaliteyi alabilmeniz için fiio e11 gibi harici d.a.c almanız gerekir ki o 24 bitlik veriyi adam gibi yazılım olarak da desteklenebilsin. Tabi birde bunun bağlanma yolu da önemli eğer direk kulaklıktan giriş yapılırsa ses verisi önce dahili sonra harici d.a.c tarafından işlenecek ve 2 defa işlendiği için ses kalitesi daha kötü olacaktır. Bunu aşmanın yolu lightnin girişinden bağlayarak dahili d.a.c'ı iptal etmek olacaktır böylece sizin ana d.a.c'ınız harici olan d.a.c'ınız olacak ve böylece gerçekten 24 bit 192 khz'lik şarkıların tadını alabileceksiniz. (Kulaklığınızında orta üstü kalitede bir kulaklık olduğunu varsayıyorum)
    Tabi bu cihazı lightnning üzerinden bağlayanlar varmış ama hangi ara kablo ile yaptıklarını tam hatırlamıyorum internet üzerinden bakarsanız rahatlıkla bulabilirsiniz

• Altiustu 2 muzik dinliceksiniz aga

• dinleyeceğin yerler otobüs metrobüs metro ? bunun için flac kaliteye ne gerek var 320 kbps yeterli bence
  • MysticDesign kullanıcısına yanıt
    Bu vesileyle muzigin sizin haytinizdaki yerini anlamis oluyoruz.

Yahu anlamadim ne kadar cok bilmis, kendini begenmis karakterlere ait yorum var her konuda.

Merak etmeyin bu tip yerler icin zaten spotify kullaniyorum benim derdim kendi basima kaldigimda tum detaylariyla muzigi yakalamak.

• quote:

Orijinalden alıntı: NoWLoadinG

Bu vesileyle muzigin sizin haytinizdaki yerini anlamis oluyoruz.

Yahu anlamadim ne kadar cok bilmis, kendini begenmis karakterlere ait yorum var her konuda.

Merak etmeyin bu tip yerler icin zaten spotify kullaniyorum benim derdim kendi basima kaldigimda tum detaylariyla muzigi yakalamak.

Merhaba... İphone'un ses çipi yüksek çözünürlüklü müziğe izin vermiyor. Harici bir dac kullanman gerekiyor.

Bende şu ürün var, yeni bir ürün ama piyasadaki en iyi dac'lardan biri. Flac, DSD, 192 khz aklına ne gelirse çalıyor. Nasıl alacağın hakkında bilgi almak istersen yardımcı olabilirim.

http://www.whathifi.com/chord/mojo/review

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.