Şimdi Ara

iPhone 'aranıyor' sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
10.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

iPhone 5s Sürekli "aranıyor" yazıyor hiç bir şekilde şebeke bulmuyor. Hat başka telefonlarda çalışıyor . Ne yapmam gerekli?

Not: telefon suya düştükten sonra oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevabi kendin vermissin zaten. Dogrudan gunes isigi altinda ya da UFO tutarak veya pirincle rutubetini iyice attin mi? Suya dusen telefonu kurtarmak sans ve hizli davranma meselesidir. Ben iPhone 5'i deniz dusurdum. Iki uc metre derine indi. Dalip aldim. Pirinc imkanim yoktu. Bir gun gunes altinda bekledi. Sonra hic suya dusmemis gibi kullanmaya devam ettim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Pirince koydum. Bütün özellikleri sim kart hariç düzgün çalışıyor. İçinde sim kart olmasa dahi aranıyor yazıyor. Normalde sim yok yazması lazım

• Tarih ve saati kontrol ettiniz mi?

• yazılama takarsanız -1 hatsı alma şansınız yüksek modem hatası diye geçer saat ve tarihten emin olunuz arkadaşomon dediği gibi
  • modem baseband hatası olabilir. telefon ayarlarında hakkında kısmında modem firmware imei gibi değerler görünüyor mu kontrol edin. Görünmüyor ise yeni ipod unuz hayırlı olsun. Güncelleme DFU mode işine girerseniz cihaz itunes ekranında düzeltilemeyecek şekilde kalabilir. en azından bu şekilde ipod olarak işe yarar.
    Problemi 4s ile yaşadım şuan oyuncak olarak duruyor kutusunda.
    Bunun dışında çözüm olarak ne yapılır derseniz baseband ic parçası kırıksa değişimi yada tekrar ısıtılması gerekiyor. Yurtdışında hintli asyalı teknik tipler genelde hallediyor. Türkiye de sorduğum servisler genelde baseband dediğin an uğraşmak dahi istemiyor. denerim diyenlerde garanti veremem alet elimde de kalabilir şeklinde negatif yorum yapınca uğraşmaktan vazgeçmiştim.
    bunlar en kötü senaryo.
    En iyi ihtimaller ise ağ ayarları ve tarih ayarları sisteminin çökmesi ile hattı senkronize edememesi.
    Eğer baseband problemi çıkarsa ve yaptırabilirseniz bana da haber edin

• Bende de baseband sorunu var. 5 farklı servise gönderdim onarımı mümkün değilmiş. Tek çözüm anakartı değiştirmek dediler. Anakart demek hemen hemen zaten telefonun yarısı demek. Bende yaptırmadım iPod olarak kullanıyorum. Ama araştırıyorum ucuza anakart bulabilirsem yaptırırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Salvador_Limones

modem baseband hatası olabilir. telefon ayarlarında hakkında kısmında modem firmware imei gibi değerler görünüyor mu kontrol edin. Görünmüyor ise yeni ipod unuz hayırlı olsun. Güncelleme DFU mode işine girerseniz cihaz itunes ekranında düzeltilemeyecek şekilde kalabilir. en azından bu şekilde ipod olarak işe yarar.
    Bunun dışında çözüm olarak ne yapılır derseniz baseband ic parçası kırıksa değişimi yada tekrar ısıtılması gerekiyor. Yurtdışında hintli asyalı teknik tipler genelde hallediyor. Türkiye de sorduğum servisler genelde baseband dediğin an uğraşmak dahi istemiyor. denerim diyenlerde garanti veremem alet elimde de kalabilir şeklinde negatif yorum yapınca uğraşmaktan vazgeçmiştim.
    bunlar en kötü senaryo.
    En iyi ihtimaller ise ağ ayarları ve tarih ayarları sisteminin çökmesi ile hattı senkronize edememesi.

Aynen iPod olarak kullanılabiliyordu, sonrasında sıfırlamaya kalktım telefonu,aktivasyon ekranını geçemedim.apple destek hattını aradım. İtunes üzerinden güncellenelim dediler.olmadı. Telefon iTunes ekranında kaldı. Daha 6-7 aylık telefonda. Servise verdim bir umut işte

• quote:

Orijinalden alıntı: Salvador_Limones

modem baseband hatası olabilir. telefon ayarlarında hakkında kısmında modem firmware imei gibi değerler görünüyor mu kontrol edin. Görünmüyor ise yeni ipod unuz hayırlı olsun. Güncelleme DFU mode işine girerseniz cihaz itunes ekranında düzeltilemeyecek şekilde kalabilir. en azından bu şekilde ipod olarak işe yarar.
    bunlar en kötü senaryo.

Telefon ayarlar kısmımda imei filan hiç gözükmüyordu :((. Yani baseband hatası . Siz ne yapmıştınız da olmuştu? Durduk yere mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saat Mahkumu -- 14 Temmuz 2016; 18:59:39 >

• Bende de aynı sorun oldu 5s aranıyor yazıyordu 1ay oldu,telefon düzelmedi.
    İphone 5 te suya düşmüştü ama 2 saat sonra kendine gelmişti. Şimdi telefon araştırıyorum ama android. Uygun fiyata anakart denk gelirse değişecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Saat Mahkumu

İyi günler.

iPhone 5s Sürekli "aranıyor" yazıyor hiç bir şekilde şebeke bulmuyor. Hat başka telefonlarda çalışıyor . Ne yapmam gerekli?

Not: telefon suya düştükten sonra oldu

iPhone 6 cebimde yamulunca çekiyle gözükürken çekmemeye açıp kapayınca servis yok veya aranıyora düşüyordu tam sim kartın takıldığı yerden yamuldu oraya hafif bastırdım düzeldi şimdi ayda bir belki yapıyor

Telefoncu 150 tl istedi tamire ama böylede çalışıyor sorun yok

• Korkmazkayaa K kullanıcısına yanıt
    Ben çok araştırdım da denk gelmedi. Zor piyasada anakart bulmak. Anakart denek telefon demek. Telefondular anakart bulsak ekran takar 800-900 e satarız zaten kimse sana vermez anakart filan dediler. Olsa da 600 filan fiyat biçtiler. Çok iyi denk gelmesi lazım işte :(

• melankoln34 kullanıcısına yanıt
    Genelde suya düşen telefonlarda böyle arıza veriyor ise baseband çipinde arıza var demekmiş. Yukarıda arkadaşın söylediği gibi sıfırlamazsan en azından iPod olarak kullanabilirsin ama sıfırlarsan cihaz bir daha aktive olmuyor. Bazı cihazlarda ise bu sorun baseband chipini ısıtarak geçiyormuş. Onu da denedik olmadı benimkinde. Telefon 6 aylık çizik bile yok yatıyor kuzu kuzu :(

• Saat Mahkumu S kullanıcısına yanıt
    Ben 5s de mi sorun diye düşünmedim Değil, çünkü önceki tlf.num 5ti oda suya düştü ama böyle bişey olmadı. 5s te başına gelmeyen kalmadı.tlf.cu bi arkadaşım ilgileniyor bu saatten sonra olsada ölsede aynı soğudum tlf.dan. yeni tlf arayışı içindeyim şuan.

• Aynı olay şu an benim de başımda. Daha önce Tamamen sıfırlayarak düzeltebilmiştim de artık olmuyor. DFU ile bile kuramadım. Sonra kendi bilgisayarımda DFU ile kuruldu. Aktifleştirdim uzun sürse de. Bazen çekip bazen çekmedi. Şu an hiç çekmiyor. Sim karta hiç tepki vermiyor zaten. Aranıyor yazıyor sürekli. Sanırım ipod oldu cihaz
  • VR_27 kullanıcısına yanıt
    O da bişey. iPod olarak kullanmak da iyi. Ya hiç kullanamasaydın 😂

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.