Şimdi Ara

iPhone 7 Plus Arama Geldiğinde Ekran Uyanmaması Problemi Hk. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
4
Favori
26.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeşim rehberde çok kişi olunca olduğu bilgisine nerden ulaştın bendede 11000 kişi var kim verdi bu bilgiyi
  • rehberdeki kişilerden kaynaklandığı bilgisini nerden aldın kardeşim
  • ERAYTUR GAZİANTEP VİZE E kullanıcısına yanıt
    yabancı bir form da okumuştum. o yüzden 100 kere de değişse tel sorun devam edecek. Zaten tel rehberine falan girdiğimde kişi araması yaparken de takılmalar mevcut. aklıma bir de gmail + icloud yapıyoruz . ondan olabilir mi ? siz de hem gmail hem iclud mu kullanıyorsunuz
  • aynen icloud+5 gmail hesabım var ama onu nasıl temizleriz ki
  • ERAYTUR GAZİANTEP VİZE E kullanıcısına yanıt
    işte önce gmail kapatıp deneyelim. Gmail deki telefon defterini zaten icloud ekleyebiliriz. Ben bugun gmail kalırıcam senk. bakalım değişen bişey olucak mı ?
    Yani bu problemi yaşayan az kişiyiz. Demek ki ortak bir şeylerimiz olmalı. Tahminim bunu onlarda biliyor. ama gmail kaldırın diyemiyor olabilir ? Gmail olmazsa diğer seçeneklere bakalım. Telefon rehberi ile ilgili de olmayabilir belki ama tahminde bulundum. Telefon değiştiği halde bile devam etmesi sorunun bizimle alakalı olduğu anlamına geliyor. Bu da sizin de daha önceden bahsettiğiniz icloud yedeği ile de alakalı olabilir. Önce gmail deneyelim sonra da icloud olmadan kullanalım bakalım ne değişecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klar

sizden gelecek cevabı bekliyoruz hocam

Evet bugun en son güncellemeyi yükleyin sorun çözülecek diyen kıdemli danışman aradı bende sorunun hala devam ettiğini söyledim bu güncellemenin bu sorunu çözmediğini biliyoruz yeni bir güncellemenin yayınlanacağız dedi bende beni oyalıyorsunuz dedim işte bununla çözülmezse başka bir şekilde çözüleceğini söyledi bakalım ne olacak telefonum değişti diyenler nasıl olmuş anlatabilirler mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realmy

Çok anlamadım ama 6100 verdim derken memnuniyetsizliğimden bahsetmek istemiştim. Yıllarca Samsung kullandım. Garanti mevzusuna kızdım iPhone döndüm. Bu daha beter çıktı. Yazılım sorunu falan değil bu. Yüksek ihtimal tel defteri çok fazla kayıtlı olan kullanıcılar da oşuyormuş. 4880 kişi var. Ne yapıyım şimdi oturup tek defterini mi siliyim tek tek . Saçmalık yani başka bir şey değil.

bende 200-300 kişi var. gene de yapıyor
  • 6 Plus kullanırken bende de bu sorun vardı, çözüm olarak cihazın yenilenmesi gerekiyor demişlerdi apple tarafından.
    Çözümü yoktu, anakartın bir çipin deki lehim zamanla eskiyormuş falan, ekranın fonksiyonları da duruyordu, umarım onun gibi bir şey değildir, imkan varsa servise götürün bu tip durumlarda. Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paradise Lost

6 Plus kullanırken bende de bu sorun vardı, çözüm olarak cihazın yenilenmesi gerekiyor demişlerdi apple tarafından.
    Çözümü yoktu, anakartın bir çipin deki lehim zamanla eskiyormuş falan, ekranın fonksiyonları da duruyordu, umarım onun gibi bir şey değildir, imkan varsa servise götürün bu tip durumlarda. Geçmiş olsun.

Ama değiştirenlerde de aynı sorun devam ediyor. Kaldi ki sıfır telefonda çip nasıl eskir anlamadım. 3 4 defa değiştirenleri okudum yabancı formlarda aynı sorun devam ettiğini söylüyorlar. Çok ilginç bir sorun. Ben de ne olduysa düzeldi şu an. Ne ile alakalı bilmiyorum. Ama bildiğim rezillik. Satacağım artık bu gidişle.
  • Golden Gate kullanıcısına yanıt
    O zaman o ihtimal de gitti. Bir şekilde çözmemiz lazım. Eğer arkaadşın dediği gibi ankartsa paramızı iade etsinler.
  • realmy R kullanıcısına yanıt
    kronik sorun aslında tasarımıyla alakalıymış. Sadece 6 plus için şöyle bir açıklama var, 7 plus da ki sorun benzediği için yazdım, apple açıklamasının linkini ekliyorum. Dediğiniz gibi satmak en mantıklısı bence de sıkıntılı ürünlerden uzak durman en mantıklısı ne zaman elimde kalır diye bir tedirginlik yada can sıkıtı bir sorunun her an gelebilecek olduğunu bilmek rahatsız edici.https://www.apple.com/tr/support/iphone6plus-multitouch/
    youtube linki var yorularda çözüm oldu falan diyorlar ama yine de incelemenizi öneririm, 7 plus la ilgili kronik sıkıntı kamerada varmış yenilerin de o da yok gibi görünüyor.https://www.youtube.com/results?search_query=iphone+7+plus+wake+up+problem

• arkadaşlar öncelikle bakın sıfır telefon aldım arızayı servise verdim hiç bir şey yok diye ger verdiler ,ihtarname ,video görüntüleri falan bağıra çağıra arızalı raporu aldım medaia markta gittim yine aynı tartışmalar sonucu sıfır kutu cihaz aldım ve alır almaz aynı sorun devam etti ayrıca sırf belki çözüm olur diye siyah değil bu sever silver aldım bu şu anlama gelir ya bu telefonların yüzede 80 arızalı yada bizim yazılım ,icloud yada bilmediğimiz ama kullandığımız bir uygulamada sıkıntılı bir durum var
    cumartesi günü telefon genel ayarlardan ağ sıfırla yaptım
    tüm rehberimde gmail ve hotmail kayıtları vardı onları temizledim var olan aynı numaraları uygulama ile birleştir yaptım sorun şuan için çözüldü görünüyor geç uyanma var ama eskiden geç uydanıkça dhada geç uyanıyor ve telefon kullanılmayacak hale geliyordu şuan hiç değilse ilkinde uyanıyor ve eskiden güç tuşunu kullanır kullanmaz başlıyor du şuan 2 . gün ve bazı aramalar hariç aramalarda uyanıyor birde siz deneyin böyle bence yazılımsal olduğunu düşünüyorum ana kartsa dediği gibi dava açmaktan başka şansımız yok çünkü servis sorun yok diye geri veriyor ve mahkemede bu maalesef bilirkişi tarafından incelenirse ve sorun onda bir iki saat görülmezse temiz raporu çıkabilir ve tüm emek ve harcamalarımız boşa gider eğer herkes sorunun çözülmediğinden eminse ve yeni uygulama ile çzülmezse herkes telefonun imei numarası ve sorunu video ya alsın sonra birlikte dava dilekçesi ( ben size atarım ) hazırlayarak bir birmizi şahit göstererek dava açabiliriz çok sayıda olduğu için ilk çelsede sorun çözülür tabi 5-6 ay sürebilir ancak faizi ile birlikte aldığımızdan 5-6 ay sonra telefonu teslim eder artık yeni çıkan model veya başka bir marka telefon alırız bunun için erayvisa@gmail.com adresine bir liste yaparak atarsanız duruma bakalım ama önce sizde benim denediğim yolları bir deneyin haberleşelim

• Benim cihazımda Iphone 6 İos 10.3.3 ile kullanıyorum. Ben bu sorunu 7-8 aydır yaşıyorum. Özellikle dikkat edip aramalar ekranini acik birakip teli kitledim. Sonra baska telefondan kendimi aradim ve ekran uyanmadi bikac kere Power tusuna basinca ekran geldi fakat aramayi mesgule vermis oldum.

Simdi takinti oldu bende arka planda arama ekranini acik birakamiyorum!

• Sorun aramayı güç tuşu ile sonlandırmaktan kaynaklanıyor . Güç tuşuyla sonlandırılan aramadan sonra hem arama cevaplıyamıyorsunuz hemde ekranı uyandırmak daha güç oluyor. 6 plus 6s 7 vodafone turkcell hepsinde denedim aynı sorun var. Aramayı ekrandaki kırmızı tuş ile sonlandırırsanız sorun kalmıyor. Önceki sayfada bu bilgiyi veren arkadaşa teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu deneyeceğim

• X kulanıcıları için rehberde kayıtlı kişiden çağrı gelince donma yaşanıyor. Rehberde kaydı olmayan kişiden çağrı gelince sorun yaşanmıyor 2 kere x değişen biri olarak çözüm için apple mühendislik departmanına konuyu ilettim. Basit bir çözümü var ama bulmak gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _brn_ -- 15 Ocak 2018; 22:11:12 >
  • Arkadaşlar cep telefonu tamir ustası olarak olay başıma geldigi için çözümü 3 gün sonunda kendi 7plus red cihazımda çözdüm.

1- sorununuz sürümden kaynaklı 11.3 de düzelecek

2- şimdi nasıl çözeriz diyorsanız gelelim ona ayarlardan ekran ve parlaklık giriyorsunuz “uyandırmak için kaldır “ seçenegini kapatıyorsunuz. Ve telefonla konuşmanız bittiginde on off tuşuyla kapatmıyorsunuz görüşmeyi sonlandırma olayını. Ekrandan kırmızı buton dan kapatın sorununuz düzelicek

Sürüm 11.3 olan a kadar idare ediniz denendi test edildi.. benden bu kadar

• Arkadaşlar tüm denemelerimi yazıyorum.

- Güncelleme yaptık düzelmedi.

- apple kıdemli danışman mı neyse onunla görüştük çözüm yok. Hep aynı şeyler sıfırla güncelle falan filan.

- power düğmesini hayatımdan çıkardım. Evet düzeldi ama sadece 5 saatliğine. Bir müddet sonra aynı hal.

- gmail iCloud kaldırdım yine değişen bişey yok.

- cihazlar değişti. Ama yine değişen biley yok. Arada kaçırdığımız birşey var

- ben artık sıradaki güncelemeyi bekliyorum yine düzelmezse tüketici mahkemesine kadar gidicem. Arkadaşın dediği gibi bu işi toplu yapmakta fayda var. Bir dahaki güncelleme de sonuç getirmiyorsa ayrıca bir topicde olayı toplayabiliriz.

• Tayfunayhannn T kullanıcısına yanıt
    Kardeşim 11.3 nasıl test ettin denedin ??

• Bu arada Telefonu Arabaya Bluetooth ile bağlayınca gecikme sıfır. (Yani telefona arama ekranı gelmediği halde araba da isim çıkıyordu.) Tel da hareket Yok ama araba da ekran vardı o da ilginç. Her gün daha da karmaşıklaşıyor olay. Valla ben Note 8 arıyorum ucuza bulursam alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realmy -- 16 Ocak 2018; 3:39:38 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.