Şimdi Ara

iPhone 6 serisi için Zeiss'ten 3 lens geldi !..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Makro, zum ve geniş açı olmak üzere 3 farklı amaca yönelik lensler ile mobil fotoğrafçılık ilginç boyutlara ilerleyecek gibi.

http://blog.fotozeynep.com.tr/2016/01/08/iphone-6-serisi-icin-zeiss-exo-lens-serisini-duyurdu/

Galiba zamanla bütün dijital fotoğraf aksesuvarları, lensleri vb. üreten firmalar nerede ise kişi başına en az 1 akıllı telefon düştüğü gerçeğine sessiz kalamayacaklar. Hatta bu konu ile ilgili şöyle ilginç bir istatistiki bilgi de var -http://blog.fotozeynep.com.tr/2015/12/29/fotografcilarin-nufusu-son-10-yilda-8-kat-buyudu/

• Bakalım kaç yüz dolar olacak fiyatı. 1000 doları geçmez umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Bakalım kaç yüz dolar olacak fiyatı. 1000 doları geçmez umarım.

Forum tutukluk yapmış sanırsam. Siz de abanmışınız . . .

Ayfonluğun lüzümu yok diyeceğim ama ayfonun kendi öyle olunca hani bu lensleri alacak kişinin de parası vardır, yolunacak kazdır hesabı bundan iyi para isterler kesin. Zaten adı da çıkmış 90'a inmez 80'e :) Her yönden tüketiciyi kuşatmış gömçürtmek için ürün çıkartmış
  • jiddi kullanıcısına yanıt
    Abanmadım da 1 mesajı 3 kere yollamış. Zaten saniyeleri aynı. Yapıyor bazen böyle.

Iphone kullanıcısı en mantıklı hedef ama çok amatör biri telefona verdiği kadar parayı veya daha da fazlasını bu lenslere vermez. Fotoğraf makinesi sahibi, kalite beklentisi yüksek olan kişiler de almaz. Lensler çok kalitelidir muhtemelen ama telefonun lensinin önüne biraz daha cam eklemiş oluyoruz sonuçta ve alınacak lenssiz halinin kalitesine eşit veya daha düşük olacak. Tabii ki asıl faydası verdiği çekim açıları ama telefonun verdiği kaliteden daha yüksek kalite beklentisi olanlar çok yüksek fiyata niye alsın ki? Yani 100 dolar olsa ve iphone sahibi olsam ben de alırdım ama sırf makinem yokken işimi görsün diye yüzlerce dolar veren sayısı çok düşük olur. Fiyatı çok yüksekken ne üst ne de alt beklentideki kesimin ilgisini çekmez. Zamanla tercih edilebilir fiyatlara düşünce yaygınlaşabilir. Gerçi daha ortada fiyat yok ve belki yüksek olmayacak ama Iphone kullanıcılarını hedef alan Zeiss marka bir lens setinin fiyatının yüksek olmamasını düşünemiyorum :) Tahminime göre 499$. Gerçi üçlü bir set olmasından dolayı bu bile çok az geliyor bana. Tabi umarım daha düşük çıkar da yamulurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 9 Ocak 2016; 3:50:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Abanmadım da 1 mesajı 3 kere yollamış. Zaten saniyeleri aynı. Yapıyor bazen böyle.

Iphone kullanıcısı en mantıklı hedef ama çok amatör biri telefona verdiği kadar parayı veya daha da fazlasını bu lenslere vermez. Fotoğraf makinesi sahibi, kalite beklentisi yüksek olan kişiler de almaz. Lensler çok kalitelidir muhtemelen ama telefonun lensinin önüne biraz daha cam eklemiş oluyoruz sonuçta ve alınacak lenssiz halinin kalitesine eşit veya daha düşük olacak. Tabii ki asıl faydası verdiği çekim açıları ama telefonun verdiği kaliteden daha yüksek kalite beklentisi olanlar çok yüksek fiyata niye alsın ki? Yani 100 dolar olsa ve iphone sahibi olsam ben de alırdım ama sırf makinem yokken işimi görsün diye yüzlerce dolar veren sayısı çok düşük olur. Fiyatı çok yüksekken ne üst ne de alt beklentideki kesimin ilgisini çekmez. Zamanla tercih edilebilir fiyatlara düşünce yaygınlaşabilir. Gerçi daha ortada fiyat yok ve belki yüksek olmayacak ama Iphone kullanıcılarını hedef alan Zeiss marka bir lens setinin fiyatının yüksek olmamasını düşünemiyorum :) Tahminime göre 499$. Gerçi üçlü bir set olmasından dolayı bu bile çok az geliyor bana. Tabi umarım daha düşük çıkar da yamulurum.

Haklısınız, bunlarda bir mekanizma falan yok. Belki tanesine 100 $ ister 300 $ olur ! Bakalım... Ufacık da şeyler, ben 500 $ olacağını sanmam ama bilinmez ki, dediğim gibi iPhone alanı yolmak gibi bir amaçla yüksek de olabilir fiyatı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.