Şimdi Ara

İPHONE 6 ALMAK VS 6S BEKLEMEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elbette 6s daha avantajlı olacaktır fakat şuan acil telefon ihtiyacım var.

İphone 6 kullanıp da sorun yaşayanlar var mı? Ayrıca 6s'in 6'ya göre ne gibi artıları olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: sanalcan2

Elbette 6s daha avantajlı olacaktır fakat şuan acil telefon ihtiyacım var.

İphone 6 kullanıp da sorun yaşayanlar var mı? Ayrıca 6s'in 6'ya göre ne gibi artıları olacak?

Çok fazla fark olmuyor ama illaki bi özelliği düz seriden s modeline geçmek için sabırsızlandırıyor . Örneğin 5 kullanıcıları sırf parmak okuyucudan dolayı 5e nasıl geçtilerse 6 kullanıcılarıda 6se bi özelliğinden dolayı geçmek isteyeceklerdir.
  • emiLL kullanıcısına yanıt
    5 ile 5s arasında parmak izinden ziyade yazılımsal bir çok sorunun giderildiği söyleniyor. Mesela 5'lerde çekmeme donma kendiliğinden kapanma gibi sorunlar s serisinde giderilmiş. 6'larda bu tarz hatalar var mıdır?
  • quote:

5 ile 5s arasında parmak izinden ziyade yazılımsal bir çok sorunun giderildiği söyleniyor. Mesela 5'lerde çekmeme donma kendiliğinden kapanma gibi sorunlar s serisinde giderilmiş. 6'larda bu tarz hatalar var mıdır?

Tabikide 6S bekle kaldı 1 ay acil telefon ihtiyacında varsa , tak hattını elinde olan basit bir telefona bekle.

Ayrıca iPhone 5 kullanıcısıyım çekmeme , donma , kendiliğinden kapanma gibi sorunlarla da karşılaşmadım , bu sorunlar fabrika hatalı 5'lerde oluyordu ki 5S'te düzeltilen sorunlar olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niklaus Mikaelson N kullanıcısına yanıt
    Kesin bir çıkış tarihi var mı 6s'in.

Bir de 6'dan ne gibi farkları olacak biliyor musunuz?
  • quote:

Kesin bir çıkış tarihi var mı 6s'in.

Bir de 6'dan ne gibi farkları olacak biliyor musunuz?

Kesin bir zaman dilimi olmasada Eylül'de tanıtılıyor orası kesin.

Farklara gelince , Force touch , 12MP kamera sık konuşulanlar arasında ama Apple süpriz birşey daha eklicek cihaza orası kesin , yani arada ki fark 5 ile 5S gibi olucak kısaca , beklemeye değer.

• Beklemeye değer. 6s
  • Bekle bekle nereye kadar usta. Cikmasina daha aylar var. Arti yuksek fiyattan gelecek en mantiklisi su anda zamlar gelmeden almak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 almak daha kârlı ve mantıklı

• Hangi açıdan daha mantıklı birçok kişi s'i bekle diyor
  • 6s i bekle. 6 al diyenlere bakma sen. 6 daki kamera kayması, kasa açıklığı, bükülme vs sorunlar 6s de düzelir sanırım. 2gb ram ile gelirse çok çok iyi olur. Her türlü bekle yani :)
  • quote:

Hangi açıdan daha mantıklı birçok kişi s'i bekle diyor

O bekle diyenleri yeni vergi ile fiyatları görünce görücem

• Telefonu yurt dışından getireceğim için Türkiye fiyatları çok önemli değil. Şu anda buraya göre bir 700tl karda oluyorum yurt dışından getirince bu yüzden 6s'i beklemek fiyat açısından sorun olmayabilir. İphone 6'da daha önce karşılasılan sorunlar nelerdir acaba?
  • sanalcan2 S kullanıcısına yanıt
    Hocam zam getiren adam kayıt ücretini de arttırabilir. Belli olmaz yani
  • 6S alacak paran varsa beklemek daha mantıklı.

• sanalcan2 S kullanıcısına yanıt
    İlk çıktığında almıştım o zaman beri iPhone 5 kullanıyorum gayet memnunum hiçbir zaman sorun yaratmadı bana hatta şuan ios 8.4 var ve aşırı az giden şarjının dışında ve zamana göre küşük kalan ekranj dışında hiçbir sorunum yok. iPhone'lar genel anlamda çabuk ölmüyor her telefonun bazı sorunları olabilir ama bunlar sana olacak diye birşey yok bende olmadj mesela herkes kendi hikayesini yaşar. Şunuda söyliyim mutlu olan adam yazmaz genelde sorunlar yazılır ve sanki o telefon sorunlu gibi genel çıkarım yapılır. Böyle üst seviye cihazlara çok komplike sorunlar bekleme. Ama ekim'de yeni cihaz çıkacakken 6'ya o paraları verme.

• quote:

Orijinalden alıntı: ___Lawyer___

İlk çıktığında almıştım o zaman beri iPhone 5 kullanıyorum gayet memnunum hiçbir zaman sorun yaratmadı bana hatta şuan ios 8.4 var ve aşırı az giden şarjının dışında ve zamana göre küşük kalan ekranj dışında hiçbir sorunum yok. iPhone'lar genel anlamda çabuk ölmüyor her telefonun bazı sorunları olabilir ama bunlar sana olacak diye birşey yok bende olmadj mesela herkes kendi hikayesini yaşar. Şunuda söyliyim mutlu olan adam yazmaz genelde sorunlar yazılır ve sanki o telefon sorunlu gibi genel çıkarım yapılır. Böyle üst seviye cihazlara çok komplike sorunlar bekleme. Ama ekim'de yeni cihaz çıkacakken 6'ya o paraları verme.

Bazı kısımlarına tamamen Katılıyorum. Çevremde sorunsuz kullanan o kadar çok kişi var ki. Ben de onlardan biriyim örneğin. Telefonunda sorun olanlar yazıyor illa ki. Bir de esasen sorun yokken illa sorun var algısıyla hareket edip garantiden telefonu Değiştirme çabasında olanlar da var. O nedenle iPhone 6 sorunlu imajı olması normal. Her telefon için bu kısır döngü devam ediyor.

Beklemek ya da beklememek arasındaki görüşüm şu; acilen telefona ihtiyacım olsaydı beklemeden alırdım. Ben 2 ay önce iPhone aldım ve acil bir ihtiyacım da yoktu. Yani rahat rahat bekleyebilirdim. Sırf uzun süredir IOS'u merak ettiğim ve eski telefonumdan da biraz sıkıldığım için gidip aldım. Şu an alacak olsam yine beklemem. iphonelar kolay kolay eskimiyor ve performans kaybı da yaşatmıyor gördüğüm kadarıyla.

Yeni telefonun 2 gb Olma ihtimalini çok büyütenler var. Samimi görüşüm şu; IOS yapı itibariyle ram kullanımını minimize eden bir sistem ve bu nedenle 2 gb iPhone 6 ve 6s Arasında fark yaratmayacaktır. 2 gb'ın avantajı ancak tablet kullanımında iki uygulamanın ayni anda kullanilabilir olmasındadır. Ram konusunda Safari Örneği verilse de bana gerçekçi gelmiyor. Sekme kapatma konusunda umursamaz olduğumdan tabiri caizse sekmelerin suyunu çıkarıyorum ve en az 6-7 sekme açık oluyor. Bazen sayı daha da artıyor ve ne performans kaybı ne de ileri/geri hareketlerde sayfa yenileme problemi yaşıyorum. Kelimenin tam anlamıyla hız ve performans bir arada.

Özetle; bence acil ihtiyaç varsa ve fiyat anlamında da avantaj sağlayacaksa iphone 6 rahatlıkla alınabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.