Şimdi Ara

iPhone 5 ekran sorunu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Götterfunken

quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ekran pert olmuş belliki fakat dua edin sorun ekranda olsun anakarttaki pinlerde sıkıntı varsa tamiri çok zor diye biliyorum ama muhtemelen ekran değişimi ile hallolcak bir sorun

Hocam ekranda cizik yok ara ara geliyor

Ekranın içinde bir sıkıntı var demekki hocam değişmesi şart, benzer bir şeyi bende yaşadım çünkü ekranı değiştirdim şuan sorun yok

hocam pinler gevşemiş olabilir mi?

Düşük bir ihtimal fakat düşünce yerinden oynamışta olabilir, eliniz yatkınsa söküp tekrar takın yada youtube'dan videolarına bakıp yapın basit bir işlem tek gereken uyumlu tornavidalar

philips tornavida lazım sanırım.almanya'dan alındı temmuz 2013'te aktive edildi (o senenin ramazan arifesi) garantisi var mıdır?

Yurtdışı iphone'ların 1 yıl garantisi var diye biliyorum günü gününe bakmanız lazım

2 yıl değilmiydi o?

Normal küçük yıldız tornavida işe yaramaz mı?

Denemeniz lazım, yurtiçiler 2 yıl yurtdışılar 1 yıl

nereden kontrol ediyoruz hocam?

Apple'ın sitesinden kontrol ediliyordu sanırım tam bilmiyorum

Şimdilik düzeldi bastıra bastıra düzelttim.Hocam ayrıca sarılık da var ve sarılığın olduğu köşede (sağ üst) screen clicking sorunu var ve çıkık gıcırdıyor.Bağlantılı olabilir mi?Telefoncular (tim,vodafone veya avea'nın kendileri değil hani sokak arası ) yapabilir mi sanki sadece gevşemiş.Vidaları sıkılması vs. mi gerekiyor sadece?

Hocam dediğim gibi içini açıp bakmak lazım

Sokak arası telefoncuları yapabilir mi ki hocam ekran değişimi olmayacak sadece philips tornavida lazım.parça hırsızlığından korkuyorum.

Siz o ekrandan pek medet ummayın derim tek yol yeni ekran gibi gözüküyor ama inşallah soket yerinden oynamıştır tabi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ekran pert olmuş belliki fakat dua edin sorun ekranda olsun anakarttaki pinlerde sıkıntı varsa tamiri çok zor diye biliyorum ama muhtemelen ekran değişimi ile hallolcak bir sorun

Hocam ekranda cizik yok ara ara geliyor

Ekranın içinde bir sıkıntı var demekki hocam değişmesi şart, benzer bir şeyi bende yaşadım çünkü ekranı değiştirdim şuan sorun yok

hocam pinler gevşemiş olabilir mi?

Düşük bir ihtimal fakat düşünce yerinden oynamışta olabilir, eliniz yatkınsa söküp tekrar takın yada youtube'dan videolarına bakıp yapın basit bir işlem tek gereken uyumlu tornavidalar

philips tornavida lazım sanırım.almanya'dan alındı temmuz 2013'te aktive edildi (o senenin ramazan arifesi) garantisi var mıdır?

Yurtdışı iphone'ların 1 yıl garantisi var diye biliyorum günü gününe bakmanız lazım

2 yıl değilmiydi o?

Normal küçük yıldız tornavida işe yaramaz mı?

Denemeniz lazım, yurtiçiler 2 yıl yurtdışılar 1 yıl

nereden kontrol ediyoruz hocam?

Apple'ın sitesinden kontrol ediliyordu sanırım tam bilmiyorum

Şimdilik düzeldi bastıra bastıra düzelttim.Hocam ayrıca sarılık da var ve sarılığın olduğu köşede (sağ üst) screen clicking sorunu var ve çıkık gıcırdıyor.Bağlantılı olabilir mi?Telefoncular (tim,vodafone veya avea'nın kendileri değil hani sokak arası ) yapabilir mi sanki sadece gevşemiş.Vidaları sıkılması vs. mi gerekiyor sadece?

Hocam dediğim gibi içini açıp bakmak lazım

Sokak arası telefoncuları yapabilir mi ki hocam ekran değişimi olmayacak sadece philips tornavida lazım.parça hırsızlığından korkuyorum.

Siz o ekrandan pek medet ummayın derim tek yol yeni ekran gibi gözüküyor ama inşallah soket yerinden oynamıştır tabi

hocam sanki soket yerinden oynadı çünkü nazar değmesin son 5-10 dk'dır sıkıntı yok.yeni bir ekran da almam dediğim gibi daily driver'ım değil çekmecede bekliyordu zaten fiziksel durumu 8/10 anca alır.Satsan para etmez kullansan olmaz bu ne yahu .

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinizden geliyorsa güzel söküp oturtun kafanızda soru işareti kalmasın

• Ben, bendeki iPhone 5'lerden birinin ekranını İstanbul-Kartal-Soğanlıktaki Yağmur İletişime 150 TL'ye değiştirmiştim. Şu an sorunsuz çalışıyor. Ekran orjinaldir değildir çok da mühim değil benim açımdan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenbu

Elinizden geliyorsa güzel söküp oturtun kafanızda soru işareti kalmasın

Hocam sizi yakalamışken herşeyi sorayım.

Telefonda meşhur "screen clicking" sorunu var ekran dışarı çıkmış mı ne bastırınca içine giriyor.
    O bastırınca içine giren gıcırdayan bölümde biraz sarılık var sarı gibi.
    Uzun süre basınca geliyor ekran sonra geri gidiyor.

Sarılık sorun değil az.Sarı bölge sadece tüm ekran sarı değil.

Sokak arası telefoncular yapabilir mi sadece o küçük tornavidadan lazım sanki.Parça hırsızlığı olabilir mi?Ekran değiştirmeden olur mu?

SS lazım mı?
    Lütfen cevap verin.

• quote:

Arkadaşlar evde çekmecede uzun zamandır bekleyen iPhone 5'i değerlendirmeye karar verdim.
    Telefon kardeşimindi,bana verdi tamir ettirirsen ettir değilse dursun diye.Bayağı düşürmüş (40cm mesafeden felan çok ağır değil) ve ekran işlemiyor.Bazen çok bastırınca ara sıra 1-2 dk'lığına geliyor sonra geri gidiyor.Ekranın bir tarafında hafif sarı bir leke var.(Bozulmadan önce de vardı) ne yapmalıyım?Lütfen yardım.

Satmayı düşünürsen alıcısıyım tabi telefon kesin çöpse. Kamera ve arka kasası lazım tek inşallah büyük sıkıntısı yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: cana-cana

quote:

Arkadaşlar evde çekmecede uzun zamandır bekleyen iPhone 5'i değerlendirmeye karar verdim.
    Telefon kardeşimindi,bana verdi tamir ettirirsen ettir değilse dursun diye.Bayağı düşürmüş (40cm mesafeden felan çok ağır değil) ve ekran işlemiyor.Bazen çok bastırınca ara sıra 1-2 dk'lığına geliyor sonra geri gidiyor.Ekranın bir tarafında hafif sarı bir leke var.(Bozulmadan önce de vardı) ne yapmalıyım?Lütfen yardım.

Satmayı düşünürsen alıcısıyım tabi telefon kesin çöpse. Kamera ve arka kasası lazım tek inşallah büyük sıkıntısı yoktur

Telefon temiz değil 8/10 7.5/10 anca alır.Ama ekran dışında sıkıntısı yok zaten satılık da değil.

• Pilin sisme olasiligi varmi cogunlukla pil disari ekrani iter ekrani bastirinca oturuyor ama tekrar yukari atiyorsa Pil kontrol edilmesi gerekir

• quote:

Pilin sisme olasiligi varmi cogunlukla pil disari ekrani iter ekrani bastirinca oturuyor ama tekrar yukari atiyorsa Pil kontrol edilmesi gerekir

hocam pilin şiştiğini nasıl anlarız geri oturmuyor direk çıkıyor yay gibi.
  • Biz yardıımcı olmaya çalışırken problemi görmeden cevap yazıyoruz elinizden geliyorsa açıp bakmak bence bir teknik servise gidin gösterin 5 10 tl siftah atın Yanınızda açsın beraber bakın pilin üstünde elinizi gezdirdiğinizde anlarsınız elinizin altındaki hava boşlugunu

• quote:

Biz yardıımcı olmaya çalışırken problemi görmeden cevap yazıyoruz elinizden geliyorsa açıp bakmak bence bir teknik servise gidin gösterin 5 10 tl siftah atın Yanınızda açsın beraber bakın pilin üstünde elinizi gezdirdiğinizde anlarsınız elinizin altındaki hava boşlugunu

Peki hocam.Pil pahalı mı?Pili değiştirince çözülür mü öyleyse?
  • Ilk kontrol ediniz veya Ettirin. Pil şişmişmi diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenbu -- 10 Temmuz 2015; 19:33:29 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.