Şimdi Ara

Iphone 5 8.2 pil sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar telefonumun pili bi gariplesti. 8.2 surumunu restore yapip kurdum telefonuma. Daha once telefonumun sarji cok iyiydi. Telefonum ust tusu bozulunca servise verdim Bana sifir kutulu iphone verdiler. Ama ondan sonra telefonumun sarji inanilmaz hizli gitmeye basladi. Suan 8.2 surumunu kurdum 2 gun oldu. Sarjim cok gidince apple store gittim pilimde sorun olmadigini nano sim kart almam gerektigini soylediler. Aldim ama sarj da degisen bir sey yok. Sarjim az once %42 idi bi anda %28 e dustu. Ve 20 dk boyunca kullanmama ragme hala %28 sanirim sonra da%15 lere dusecek. Ne yapmaliyim arkadaslar? Kalibrasyon duzeltir mi? Ve kalibrasyon nasil yapilir. Yardim eder misiniz bu sorunuma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Söylediğin sorunu tam olarak bilmiyorum ama sana bi tavsiyem olacak ve büyük ihtimalle sorun düzelecek. Şimdi tlf şarjı %5 olana kadar kurcala sonra tlf uçak moduna al şarjı bitirene kadar kurcala uçak modu etkin olacak şekilde tlf kapalıyken şarj et ve şarj dolduktan sonra da 1 saat tlf şarjda kalsın büyük ihtimalle düzelir. Tam senin ki gibi olmasa da bende de hızlı şekilde biliyordu bunu yaptım düzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: aryeke23

Arkadaslar telefonumun pili bi gariplesti. 8.2 surumunu restore yapip kurdum telefonuma. Daha once telefonumun sarji cok iyiydi. Telefonum ust tusu bozulunca servise verdim Bana sifir kutulu iphone verdiler. Ama ondan sonra telefonumun sarji inanilmaz hizli gitmeye basladi. Suan 8.2 surumunu kurdum 2 gun oldu. Sarjim cok gidince apple store gittim pilimde sorun olmadigini nano sim kart almam gerektigini soylediler. Aldim ama sarj da degisen bir sey yok. Sarjim az once %42 idi bi anda %28 e dustu. Ve 20 dk boyunca kullanmama ragme hala %28 sanirim sonra da%15 lere dusecek. Ne yapmaliyim arkadaslar? Kalibrasyon duzeltir mi? Ve kalibrasyon nasil yapilir. Yardim eder misiniz bu sorunuma.

pil ölü gibi..program ile bakabilirsin..bugun sabah bende yukledım 8,2 pil de herhangi bir değişiklik yok..
  • Hangi programla bakicam hocam

• quote:

Hangi programla bakicam hocam

uBACKUPBOT PROGRAMIN ADI..pc indir tel i bağla i tunes gibi birşey..
  • quote:

Hangi programla bakicam hocam

ibackupbot
  • iphone varsa şarj sorunu her halükarda vardır zaten :) 5S kullanıyorum şarj kablosu ile geziyorum. Sabah %100 ile çıkıyorum öğlene doğru şarj bitiyor. 3G her zaman açık ve aktif olarak kullanıyorum.
  • Pil iyi gozukuyo. Yok mu bunun caresi arkadaslar ya? Sarj aletinden olabilir mi? Ucu orjinal ama kablosu yan sanayide?

• Cakma pil taktirsam zarari olur mu arkadaslar?

• Telefonun sıfır ve bataryanın da sıfır olması lazım. iBackup tan değerleri buraya atarsan ona göre tekrar değişime git deriz veya bataryada sıkıntı yoksa bi kaç tavsiye veririz. O da sonuç vermezse tekrar değişim isteyin. Kesinlikle kendiniz batarya değişimi yaptırmayın.

• avtheree kullanıcısına yanıt
    Telefonumun garantisi bitti hocam. O yuzden degisim ihtimali yok zaten. Verecegin tavsiye nedir? Su an degerleri gonderemiyorum disardayim da. Ama verecegin tavsiyeleri denerim

• aryeke23 kullanıcısına yanıt
    Kaç hafta veya ay oldu telefonu değiştireli.
    Yapabileceğin, şarjı tamamen bitirip sonra şarja takmak(bu arada telefona hiç elleme). 100 olunca şarj 40 dk daha duracak. Sonrasında öyle kullan bakalım nasıl olacak 2 gün içinde. Ayrıca %10 un altına inmeden şarja tak. Aldığın kullanım değeri 3gsiz 4 saatin altında ise güvenebileceğin bir yere kaliteli A sınıf batarya taktırın gitsin. ( Apple storeden değiştirirsen orjinal, 200 tl civarı)

• avtheree kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam sagol. Peki benim sarj aletimin ucu orjinal kablosu yan sanayi. O yuzden de olabilir mi?

• aryeke23 kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam, bende de zamanında yan sanayi vardı, sonra orjinal aldım çok fark olmuştu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.