Şimdi Ara

Iphone 4s Gevey, ICloud, Sim kilit ve Dahası.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün telefonumu aldım Iphone 4s 32 gb beyaz. Şimdi şöyle bir durum söz konusu Telefon Canada Rogers Fido Flex. operatöre ait. Unlock için fiyat araştırması yaptım 225 TL ye geliyor. Şuan onda kararsızım. Benim sizlere asıl sormak istediğim.

1- Cihaz şuan aktivasyon işleminde ileriye gidemiyor. Sim kartı taktığım zaman ilerlemiyor etkinleştirilemedi diyor. Bu durumda benim yapmam gerekenler nelerdir ? Cihazın wifi sorunsuz çalışmaktadır.

2- Cihazın sorgulamasını mobilmar sitesinden yaptım gayet ilgliydiler sağolsunlar. Ordaki beyfendinin dediğine göre apple servislerine baktığı zaman Cihaza ait ICloud hesabı gözükmemektedir dedi. Eski kullanıcısı muhtemelen kaldırmıştır dedi. Tabi bu durum kesin olmamakla birlikte %99 dedi. Bu durumda restore, DFU ve güncelleme durumlarında iphone'mi bul ve bunun tarzında bir durumla karşılaşır mıyım ?

3- Yukarıdaki sorunun cevabı hayır ise, aktivasyondan çıkmam için gevey şart herhalde ? Hangi geveyi önerirsiniz ? Gevey.biz sitesinden 50 TL ye alınabilcek geveyde ileriye dönük bir sıkıntı çıkar mı?

Arkadaşlar sizi etiketledim umarım kızmazsınız. İlginiz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne0n66 -- 18 Mart 2014; 19:42:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ne0n66

Arkadaşlar bugün telefonumu aldım Iphone 4s 32 gb beyaz. Şimdi şöyle bir durum söz konusu Telefon Canada Rogers Fido Flex. operatöre ait. Unlock için fiyat araştırması yaptım 225 TL ye geliyor. Şuan onda kararsızım. Benim sizlere asıl sormak istediğim.

1- Cihaz şuan aktivasyon işleminde ileriye gidemiyor. Sim kartı taktığım zaman ilerlemiyor etkinleştirilemedi diyor. Bu durumda benim yapmam gerekenler nelerdir ?

2- Cihazın sorgulamasını mobilmar sitesinden yaptım gayet ilgliydiler sağolsunlar. Ordaki beyfendinin dediğine göre apple servislerine baktığı zaman Cihaza ait ICloud hesabı gözükmemektedir dedi. Eski kullanıcısı muhtemelen kaldırmıştır dedi. Tabi bu durum kesin olmamakla birlikte %99 dedi. Bu durumda restore, DFU ve güncelleme durumlarında iphone'mi bul ve bunun tarzında bir durumla karşılaşır mıyım ?

3- Yukarıdaki sorunun cevabı hayır ise, aktivasyondan çıkmam için gevey şart herhalde ? Hangi geveyi önerirsiniz ? Gevey.biz sitesinden 50 TL ye alınabilcek geveyde ileriye dönük bir sıkıntı çıkar mı?

Arkadaşlar sizi etiketledim umarım kızmazsınız. İlginiz için teşekkür ederim.

Wifi yokmu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Var hocam wifi ancak dediğim gibi sim kilitli olduğu için aktivasyon yapmıyor. Kanada operatör kartını istiyor anlıcan. Yada ben öyle tahmin ediyorum
  • iCloud kaldırmış ise şifre aktivasyonu istemez, güncellersen kilitlenir.Telefon 2 yılı geçtiği için sim lock düşmesi lazım.Operatör ile görüş ve sim kilidin kaldırılmasını talep et.Bedavaya kaldırabilirler, net bir bilgim yok ama bu konuda her firma kaldırmıyordu çünkü.Eğer ingilizcen varsa operatörün ile canlı iletişime geç onlar hallediyor.Kaldırılmaz değil kaldırılır, telefon şuan ne durumda? sürüm baseband ?
  • ultrasn0w kullanıcısına yanıt
    Hocam Icloud kaldırılmışsa telefon nasıl kilitleniyor? Kullanılmayacak duruma mı geliyor ? Sürüm Ios 6.1.3 ama basebandı bilmiyorum. Çünkü telefonu açamadım. Eğer öğrenme durumum varsa bakarım onada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne0n66

Hocam Icloud kaldırılmışsa telefon nasıl kilitleniyor? Kullanılmayacak duruma mı geliyor ? Sürüm Ios 6.1.3 ama basebandı bilmiyorum. Çünkü telefonu açamadım. Eğer öğrenme durumum varsa bakarım onada.

iCloud ile sim kilidi farklı şeyler, senin şuan sorunun iCloud yüzünden değil operatörünün sim kartı olmadığı için.Eğer operatörünün sim kartı olsaydı onunla aktivasyon ekranını geçerdin telefonunu iPod olarak kullanırdın.iPod olarak kullanırkende bi gevey çakardın normal olarak kullanırdın.Aklıma şuan pek bir şey gelmiyor, gerekli araştırmayı yapacağım sana tavsiyem ****'te araştırma yap bakalım orada hatırlıyorum bu tarz konular vardı 2-3 tane.
    O zaman hocam IClouddan yana hiç bir sıkıntım yok. Valla çok iyi olur hocam bir koldan da sen bakınabilirsen. Bende araştırıyorum elimden geldiğince. O zaman sizin dediğinizi yapıyım ben firmayla iletişime geçemeye çalışayım.
    Serial Number: xxxx
    Initial Activation Policy ID: 297
    MEID:
    Activation Policy Description: Canada Rogers Fido Flex.
    IMEI: xxxx
    Applied Activation Policy ID: 34
    Part Description: IPHONE 4S 32GB WHITE
    Applied Activation Policy Description: Canada Fido.
    Product Version: 6.1.3
    Next Tether Policy ID: 34
    Last Restore Date:
    Next Tether Activation Policy Description: Canada Fido.
    Bluetooth MAC Address: 183xxxx
    First Unbrick Date: 04/02/12
    MAC Address: 1834512D3AF7
    Last Unbrick Date: 04/02/12
    ICCID: xxxx
    Unbricked: true

Unlocked: false

Hocam Bu şekilde mail attılar bana operatör sorgulattığım zaaman. Burdan anlamadığım unbrick nedir? Tarihleri neden aynıdır ?
  • Merhaba,
    Ben de İsveç telenora kayıtlı 4s 64 gb kullanıyorum. telefonu alalı 2 yıl oldu. Şuan 7.0.6 sürümde ve geveyle kullanıyorum.telefonun imemiş sorgulandığında kara listede çıkıyor. Bu durumu nasıl aşabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdertyan -- 19 Mart 2014; 21:54:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sdertyan kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Hocam vallahi ben daha yeniyim düşün geveyim gelmedi hala kullanamıyorum telefonumu
    Siz sorgulattım dediniz, nerden sorgulattınız ? Sorgulatma yaptığınız yere bir danışsaydınız belki onlar çözüm önerebilirlerdi ?
  • icloud ile ilgili sorun yasayacagini bende dusunmuyorum. Su an oncelikli halletmen gereken su unlock isi. Hic bu tur islere bulasmadigim icin bilgim ancak internetten arastirdigim kadariyla. Ama operatorle gorusup kilidi actirmak da mumkun olabilir. Cok degisik bi operatore denk gelmissin bu yuzden fiyat pahali saniyorum. Umarim en kisa zamanda hallolur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S60Doctor kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim. Aynen baya pahalı bir operatör. Nette baktığımda 225 TL ile 300 TL arasında fiyat biçmişler. Yurtdışı sitelerinde ise 100 dolara kadar bulabildim. Brende düşündüm millet bu kadar satıyorsa operatörle anlaşsam bile olsa olsa 75-80 dolara gelir. Bunun yerine gevey kullanmaya karar verdim. bugün elime geçecek inşallah. Bundan sonra geriye Icloud olmaması için dua edeceğim :) @S60Doctor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.