Şimdi Ara

Iphone 4s Gevey, ICloud, Sim kilit ve Dahası.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün telefonumu aldım Iphone 4s 32 gb. Şimdi şöyle bir durum söz konusu Telefon Canada Rogers Fido Flex. operatöre ait. Unlock için fiyat araştırması yaptım 225 TL ye geliyo. Şuan onda kararsızım. Benim sizlere asıl sormak istediğim.

1- Cihaz şuan aktivasyon işleminde ileriye gidemiyor. Sim kartı taktığım zaman ilerlemiyor etkinleştirilemedi diyor. Bu durumda benim yapmam gerekenler nelerdir ?

2- Cihazın sorgulamasını mobilmar sitesinden yaptım gayet ilgliydiler sağolsunlar. Ordaki beyfendinin dediğine göre apple servislerine baktığı zaman Cihaza ait ICloud hesabı gözükmemektedir dedi. Tabi bu durum kesin olmamakla birlikte %99 dedi. Bu durumda restore, DFU ve güncelleme durumlarında iphone'mi bul ve bunun tarzında bir durumla karşılaşır mıyım ?

3- Yukarıdaki sorunun cevabı hayır ise, aktivasyondan çıkmam için gevey şart herhalde ? Hangi geveyi önerirsiniz ? Gevey.biz sitesinden 50 TL ye alınabilcek geveyde ileriye dönük bir sıkıntı çıkar mı?

İlginiz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne0n66 -- 18 Mart 2014; 17:07:32 >

• Degmez bence hocam o fiyata risk almaya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X-Slim kullanıcısına yanıt
    Hocam belki haklısın ama bende tam bilmiyorum şuan ne yapacağımı. Çünkü elimde baya zor biriktirdiğim 550- 600 TL param var. Nette araştırma yaptığımda ise bu fiyata dökük bir telefon alınabiliyor oda belki. Tasişteki telefon gerçekten sıfır gibi gelmişti gözüme. Hafta içi tekrar gidip bir konuşayım bakalım, geri iade durumu söz konusu mu diye.
  • ne0n66 kullanıcısına yanıt
    Ikinci el 4s lerin fiyatlarina baktin mi hocam forumun 2.el sayfalarinda ?

Hocam dediğim gibi forumda da baktım ama nafile parama uygun bulamadım şuanlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne0n66

Hocam dediğim gibi forumda da baktım ama nafile parama uygun bulamadım şuanlık.

Fiyat gayet iyi nerde acaba bu gümrük mağazası ? Eminönü doğubankta veya yazıcıoğlu kadıköyde bulabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evlad-ıOsmanlı -- 16 Mart 2014; 7:58:15 >
  • Hocam siz bana mi sordunuz ? Ayrica Kafikpyde yok diye biliyorum. Sirkeci ve erenkoyde var magazasi.
  • Hayatımda hiç yurtdışı, kayıtdışı, replika, simlock vs. dedikleri türlerden telefonlarla uğraşmadığım için bu konu verebilecek bir cevabım yok... Bakın, bu tür telefonlar, muhakkak size sorun çıkartacaktır. En basidinden telefonda bir sorun çıksa, "bu neden böyle oldu" diye sorabileceğiniz bir muhattabınız yok.

Size tavsiyem bu tür telefonlara hiç bulaşmayın. Soğanı sarımsağı hesap eden paçayı içemez demişler...
  • IOS7 kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkür ederim. Bende hiç bulaşmadım, hatta hayatımda 2.el telefon dahi almadım ama işte iphone sevdası :) Yaz sonu iphone 6 almayı planlıyorum öncesinde bi iphone 4s almazsam rahat edemem. Malum parayıda ayarlamaya çalışıyorum bakalım en son olduğu kadar olmadığı kader deyip bırakacağım herhalde bu iphone sevdasını.
  • ne0n66 kullanıcısına yanıt
    iPhone degilde ios sevdasidir o :)

Haklısınız hocam öyle de denilebilir

• Ben 3 ay önce sıfır temizlikte 4s 16gb turkcell çıkışlı 680 TL'ye bıraktım full kutulu,çiziksiz,yanında 3 ön&arka jelatin,5 tane filan da kılıf vermiştim.Bence girmene değmez, yok gireceğim diyorsan en uygun gevey'i doğubankta bulursun istanbulda, cihazın baseband'ını öğrenmen gerekiyor
  • ultrasn0w kullanıcısına yanıt
    Hocam yok mu şimdi elinde bir 4s te ben alayım senden :) Vallahi şuan piyasası çok canlandı ip4s in. Geveyli cihazları bile 750 den aşağı bırakmıyorlar. Napsam bilemedim valla. Vizelerim de haftaya başlayacak ve ben hala telefon peşinde koşuyorum Baseband'ını öğrenmen gerek demişsin o olay model numarası filan mı oluyo ? Hangi ülke, hangi operatör filan o kısım mı ? @ultrasn0w
  • iyi akşamlar, size bir kaç sorum olacaktı.
    Telefonu yarın gidip alacağım kısmetse.

- internette araştırdım CDMA ve GSM modelleri varmış. Bunlar geveye etki ediyor mu ?
    - Telefon muhtemelen güncel değil ben son sürüm geveyi istiyorum. Bunun için yarın gittiğimde ekstra bakmam gereken bir yeri var mı telefonun ?
    - Kısacası yarın ben telefonu almaya gittiğimde şunlara kesinlikle bak dediğiniz neler var ?
    (Telefon iphone 4s İStediğim sürüm ios 7.1 )
    - Telefon sim kilitli olduğu için eve geldiğimde önce güncelleme yapacak sonra gevey alacağım. Bu güncelleme yaparken sim kilitten dolayı herhangi bir sıkıntı çıkarır mı ?
    - Son olarak şuan bir sürü arkaşın sıkıntısı olan güncellerken wifi bozuldu sorunun sebepi gevey veya sim kilit midir ? Değilse neden kaynaklandığını söyleyebilir misiniz ?

Kusura bakmayın sizi de rahatsız ettim. İlginiz için teşekkür ederim.

• quote:

Hocam yok mu şimdi elinde bir 4s te ben alayım senden :) Vallahi şuan piyasası çok canlandı ip4s in. Geveyli cihazları bile 750 den aşağı bırakmıyorlar. Napsam bilemedim valla. Vizelerim de haftaya başlayacak ve ben hala telefon peşinde koşuyorum Baseband'ını öğrenmen gerek demişsin o olay model numarası filan mı oluyo ? Hangi ülke, hangi operatör filan o kısım mı ? @ultrasn0w

Yok kardeşim baseband'ı telefonu açıp öğrenebilirsin(power olarak açıp) ama sanırım almaya çalıştığın yerde bunu yapamazsın diye biliyorum.Bence girme hiç boşver, parana yazık 2.el kısmını kovala muhakkak bir şeyler çıkar.Alırsın elinde patlar telefon daha çok üzülürsün benden sana tavsiye.Yemişim piyasasını, çakallık ediyor millet 2.el adı üzerinde(sözde).

• quote:

Nisan 15 e kadar filan beklersen bendeki 16 gb pasaport kayıtlı iphpne 4s i sana 750 tl den satabilirim.Kulaklık dışında herşeyi var , ekran ve arka kapakta kılcal çizikleri mevcut.

• Hocam düşüncen için sağol ama benim o kadar param yok şuan malesef, Ayrıca nisan 15 e kadar ben dayanamam herhalde biran önce kavuşmak istiyorum artık ios 7li iphona :)
  • quote:

Hocam düşüncen için sağol ama benim o kadar param yok şuan malesef, Ayrıca nisan 15 e kadar ben dayanamam herhalde biran önce kavuşmak istiyorum artık ios 7li iphona :)

Teklif var ısrar yok .. Acelenizden sakın iphone 4 almak gibi bir hata yapmayın , ileride satmanız zor olur.

• Aman az daha düşüyordum o hataya ucundan döndüm :) Şuan tek temennim sabah gittiğimde cihazı açıp kurcalamama izin vermeleri ve cihazın GSM olması başka da bir isteğim yok
  • Hocam senin bilgin varsa sen yardımcı ol bana yatmadan önce.
    Şimdi sim kilitliyken rahatlıkla güncelleme yapıp, telefonu kullanım yönünden bir sıkıntı çekmem dimi ? Tabi biliyorsan :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.