Şimdi Ara

İphone 4 ü satıp Galaxsy S 2 almak mantıklımı? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
3
Favori
12.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muco555555

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

quote:

kaynagi guzel vermissin de bozuldugu zaman iphone un turkiyedeki servislerinin camura yatip yazilim disindaki %90 sorunda musteri kaynakli deyip bir ton para isteme siralamasinda da 1 numara oldugunu da belirtseydin yalan diyen varsa soylwsin arkadaslar bu durum icin.iphone da Allah teknik servisin eline dusurmesin hic acimiyolar hemde hic sende garantin bi ise yaramadigindan ortada kaliyosun

kaynak istediniz. herşey ortada. teşekkür edip konuyu kapatıp uzatmamalısınız. benim iphone 4 bozulduğu zaman hiç bir ücret istemeden garanti dışında olduğu halde onarıldı. isterseniz arıza formlarını buraya scan edip pastelerim. söylediğiniz şeyler için kaynak göstermeniz gerekir.
    Tekrar söylüyorum:

Son yapilan bir arastirmaya gore IPhone tum smartphone'lar arasinda en az bozulan telefon oldu.
    Squaretrade'in 10.000 (on bin) cihaz uzerinde yaptigi arastirmada %2.1 bozulma oraniyla en az bozulan telefon IPhone4 oldu.

Ikinci sırada Motorola ve iPhone 3GS'var: %2.3 bozulma oraniyla IPhone 3GS
    Alın buda kaynak:

http://www.squaretrade.com/pages/cell-phone-comparison-study-nov-10

arkadasim atmadiysa o kagidi eklerim sen teknik adamim demistin meslek nedir hocam bu sekilde garantiye girmedigi halde yapmazlar adamlar garanti icine giren arizayi adamlar musteri hatasi diyo ki bu benim basimada geldi soyle diyim 2sene once 3 g de de tus bozulmustu yaparlar diye gonderdik kasa yaninda aciklik var isterseniz 480 tl civarina sifir iphone yollariz dediler sen dogru diyosun ben yalanmi diyorum basimiza geldi hicmi yok forumda boyle yazsin iphone da kul yapimi ne kadar ovdun telefonu benim dediklerim dogru ister inan ister inanma sen teknik adamim yazmissin tanidiklarinmi varda yaptirdin garantiye girmeyen sorunu ayrica ne tur bir sorun yasadin iphoneda garantiye girmeyen hakikaten merak ettim.

mobilden girdiğiniz için görmüyorsunuz. uslubunuzda yanlış . ben siz die hitap ediyorum. imzama bakarsanız bilgisayar servis olduğumu görürsün. hat gelmiyordu. servis düzeltip geri yolladı. çok soru soruyosunuz. Ama benim sorularıma cevabınız yok. Kaynak göstermeden yazı yazarsanız artık sorularınızı cevaplamayacağım. Anlamayan arkadaşlara tekrar pasteliyorum:

Son yapilan bir arastirmaya gore IPhone tum smartphone'lar arasinda en az bozulan telefon oldu.
    Squaretrade'in 10.000 (on bin) cihaz uzerinde yaptigi arastirmada %2.1 bozulma oraniyla en az bozulan telefon IPhone4 oldu.

Alın buda kaynak:

• quote:

quote:

quote:

quote:

kaynagi guzel vermissin de bozuldugu zaman iphone un turkiyedeki servislerinin camura yatip yazilim disindaki %90 sorunda musteri kaynakli deyip bir ton para isteme siralamasinda da 1 numara oldugunu da belirtseydin yalan diyen varsa soylwsin arkadaslar bu durum icin.iphone da Allah teknik servisin eline dusurmesin hic acimiyolar hemde hic sende garantin bi ise yaramadigindan ortada kaliyosun

kaynak istediniz. herşey ortada. teşekkür edip konuyu kapatıp uzatmamalısınız. benim iphone 4 bozulduğu zaman hiç bir ücret istemeden garanti dışında olduğu halde onarıldı. isterseniz arıza formlarını buraya scan edip pastelerim. söylediğiniz şeyler için kaynak göstermeniz gerekir.
    Tekrar söylüyorum:

Alın buda kaynak:

arkadasim atmadiysa o kagidi eklerim sen teknik adamim demistin meslek nedir hocam bu sekilde garantiye girmedigi halde yapmazlar adamlar garanti icine giren arizayi adamlar musteri hatasi diyo ki bu benim basimada geldi soyle diyim 2sene once 3 g de de tus bozulmustu yaparlar diye gonderdik kasa yaninda aciklik var isterseniz 480 tl civarina sifir iphone yollariz dediler sen dogru diyosun ben yalanmi diyorum basimiza geldi hicmi yok forumda boyle yazsin iphone da kul yapimi ne kadar ovdun telefonu benim dediklerim dogru ister inan ister inanma sen teknik adamim yazmissin tanidiklarinmi varda yaptirdin garantiye girmeyen sorunu ayrica ne tur bir sorun yasadin iphoneda garantiye girmeyen hakikaten merak ettim.

mobilden girdiğiniz için görmüyorsunuz. uslubunuzda yanlış . ben siz die hitap ediyorum. imzama bakarsanız bilgisayar servis olduğumu görürsün. hat gelmiyordu. servis düzeltip geri yolladı. çok soru soruyosunuz. Ama benim sorularıma cevabınız yok. Kaynak göstermeden yazı yazarsanız artık sorularınızı cevaplamayacağım. Anlamayan arkadaşlara tekrar pasteliyorum:

Alın buda kaynak:

Size (bakın istediğniz gibi siz diyorum)denk gelmiş bu sekilde bir servis ne mutlu "size" ama ne yazıkki bana ve bir çok kişiye ne yazıkki gelmedi bu sekilde genelde yapılan şey şu şekilde telefonun yazılım dısındaki sorunları için müşteri kaynaklı hata diyolar ve belli bir ücret karşılığı sıfır telefon veriyorlar(anlamayan arkadaslar için bir kez daha yazdım)Sorun çözümü donanımsal olarak pek mümkün olmuyor halbuki özel teknik servislerde A dan Z ye full acılıp tüm parçaları değiştirilebiliyor nasıl bir işse???Bakın burada size bir kac iphone sikayeti teknik servis den kaynaklı:Özellikle birinci şikayeti oku benim yazdıklarımla benzerliği varmı lütfen bilgisayars(istersen daha da şikayet leri yazabilirim tabi bunlar yeterli değilse)Saygılar "size"

1.http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/860472/g/GENPA++Ayni+Arizadan+2+Kez++Gonderilen+Iphone+Garanti+Disi+Tutuldu!

2.http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/892773/g/GENPA++4+Kez+Ayni+Arizayi+Veren+Iphone+Degistirilmiyor!

3.http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/892018/g/AVEA+Iphone+4+Ayipli+veCcedil;ikti! (hiç sorun cıkarmayan iphone bakın lütfen)

4.http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/881294/g/GENPA+7+Kez+Iphone+Servise+Gitti!

5.http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/859297/g/GENPA+++Iphone+Cihazin+Ust+Tusu+Basmamasi+Sorunu+Garanti+Kapsamindan+Cikarildi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muco555555 -- 28 Temmuz 2011; 18:30:47 >

• Bahsettiğiniz linkleri kendiniz okumadınız sanırım. Birinci şikayet son kullanıcı cihaza fiziksel arıza vermiş. Üçüncü şikayet vereli 20 gün oldu yasal süre sonu olan 10 gün daha bekleyecekmiyim die soruyor. Diğerlerinede bakma ihtiyacı duymadım. Ne diyim siz haklısınız. Size iyi galaxy ler o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 28 Temmuz 2011; 18:39:37 >
  • quote:

Bahsettiğiniz linkleri kendiniz okumadınız sanırım. Birinci şikayet son kullanıcı cihaza fiziksel arıza vermiş. Üçüncü şikayet vereli 20 gün oldu yasal süre sonu olan 10 gün daha bekleyecekmiyim die soruyor. Diğerlerinede bakma ihtiyacı duymadım. Ne diyim siz haklısınız. Size iyi galaxy ler o zaman.

bravo yaa sana iyi iphone lar bu kadarda olmaz saygilar size
  • walla iphone'u satıp galaxys2 almak bence mantıklı iphone'da 3g görüntülü görüşme yapabilmen için karşı telefonunda iphone'u olması gerekiyormuş kamerası desen berbat benim 5 mb iphone'nun kamerada 5 ama benim wave II ile bizzat kendim kıyasladığımda benim kameranın daha net gösterdiğini farkettim ben olsam iphone'u satar galaxys2 alırdım
  • Seneye sat iphone 4'ünü 2 tane Galaxy S II alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aphrodisias

walla iphone'u satıp galaxys2 almak bence mantıklı iphone'da 3g görüntülü görüşme yapabilmen için karşı telefonunda iphone'u olması gerekiyormuş kamerası desen berbat benim 5 mb iphone'nun kamerada 5 ama benim wave II ile bizzat kendim kıyasladığımda benim kameranın daha net gösterdiğini farkettim ben olsam iphone'u satar galaxys2 alırdım

Bir iphone kullanıcısı olarak kolayca yapamadıklarım:

1- Bluetooth transferi (Karşı tarafın iphone olması gerekiyor)
    2- TV'ye direkt bağlanamama
    3- PC'ye direkt bağlanamama
    4- USB olarak kullanamam
    5- Flash desteğinin olmayışı
    6- Itunes felaketi, pc'yi kasması
    7- Telefona bir fotoğrafı, şarkıyı, videoyu herhangi bir pc'den yükleyemem

Şimdi bir buçuk yıl boyunca bu kadar problemi hep görmezden geldik, evet her bir problemin tabiiki çözümü var. Klasik bütün iphonecuların dediği gibi
    - "JB yaparsan hallolur", "Zaten Flash'a ihtiyaç yok" , "Itunes yerine .... kullan" , "USB çok ucuz" ,vs.. gibi bahanelerle kendimizi kandırdık..

Kandırdığımızı da eşimin Galaxy S2'sinde farkettim.

Bu mantıksızlıksa evet ben mantıksızım. Ama yukarda saydığım herşeyi SGS2 ile yapabiliyorum ve üstüne üstlük daha geniş ve bana göre daha güzel bir ekranı var.
    Kamerası da cabası..

İşin kötüsü Iphone5 çıkınca yukarda saydığım problemler yine devam edecek. ha iphone fanları yine kendi dünyalarında buna çözüm bulurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ariaven -- 28 Temmuz 2011; 19:15:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KINGHUNAL

Seneye sat iphone 4'ünü 2 tane Galaxy S II alırsın

Evet, çünkü alalı iki ay olup daha itunes'u bilmeden iphone alan özenti bir kitle var.
    Apple da bunu kullanıp millete kaktırıyor.

Herkes bizler gibi donanım meraklısı değil.
  • Eğer herhangi bir apple cihazı kullanmamış olsan bile, samsung'tan EV TELEFONU bile alma derdim. Ama sen bir de halihazırda iPhone4 kullanıcısısın, samsungun önünden bile geçme
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:: NEJ@T ::.

quote:

Orijinalden alıntı: maths_men

yahu neden inatl o var bu var diyorsunuznki. ya gerçerkten ingilizce bilmiyorsunuz ya da inadına sölüyorsun. bana ifon da customizable bırak homescreen ın nerede olduğunu bi resim ekleyip gösterirmisin Allah aşkına. bu bir tek androidte ve 7 sayfa olarak var. senin bahsettiğin androidtte de olan uygulama sayfası. ikincisi fm radyo net olursa var diyorsun ya yoksa dinleymecekmiyim. bi gec onu sen. birde hd video kaydı cekiyor demen yokmu işte tam burada kopuyor herşey. üstüne birde wifi özellikli tv alacakmısım bu özellik için. başka bi emrin? o kadar para veripte bu özellikler olmayınca lütfen zorlamyın kendinizi. boyfanlığın anlamı yok bu yüzden yazıyoruz bunları zaten.

Arkadaşım ne bu hiddet bu celal ! 1.si iphone 4 de hd video kaydı var. 2.si fm radyoda var mı var net olup olmaması senin sorunun ben Ankarada yaşıyorum net paketim var her yerde radyo dinliyorum var işte var daha yok diye diretmen mantıksız. 3.sü telefonu tvye bağlamam bağlamak isteyende wifi özellikli tv alsın dedim 1800e iphone alan 1400-1500e 106 ekran wifi özellikli lcd alabilir heralde alamıyosada tvye bağlamayı versin napıyım. 4. de homescreen var al sana ekran SSleri al sana al sana ..

İphone 4 ü satıp Galaxsy S 2 almak mantıklımı?

2.foto android in iphone a port edilmiş hali..görüntü var icraat yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: ariaven

quote:

Evet, çünkü alalı iki ay olup daha itunes'u bilmeden iphone alan özenti bir kitle var.

Biraz zor alırsın..ip5 çıktıktan sonra sen ip4 unu 1000 tl den fazla satamazsin..zaten o zaman sıfır i 1300 e düşer..

Galaxy s için de aylar önceden aynı seyleri söylediler..su an 2 sene telpa garantili 1300 tl..ip4 u şimdi satın 2 tane galaxy s alın bakalım..

• quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

quote:

Biraz zor alırsın..ip5 çıktıktan sonra sen ip4 unu 1000 tl den fazla satamazsin..zaten o zaman sıfır i 1300 e düşer..

Galaxy s için de aylar önceden aynı seyleri söylediler..su an 2 sene telpa garantili 1300 tl..ip4 u şimdi satın 2 tane galaxy s alın bakalım..

Size tamamen katiliyorum

• teknoloji ilerlerken sizler gerisinde kalmayin iphone ilk ciktiginda boyle bir tel yok dedim gittim 3g aldim sonra 3gs aldim daha sonra i4 almak istemedim cunku daha iyileri vardi artik i5 iyi ciksin gider onu alirim hicde gocunmam sizlerde aliskanliginizdan ayrilin en azindan bir telefoncuda tarafsiz inceleyin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aphrodisias

walla iphone'u satıp galaxys2 almak bence mantıklı iphone'da 3g görüntülü görüşme yapabilmen için karşı telefonunda iphone'u olması gerekiyormuş kamerası desen berbat benim 5 mb iphone'nun kamerada 5 ama benim wave II ile bizzat kendim kıyasladığımda benim kameranın daha net gösterdiğini farkettim ben olsam iphone'u satar galaxys2 alırdım

Bir iphone kullanıcısı olarak kolayca yapamadıklarım:

1- Bluetooth transferi (Karşı tarafın iphone olması gerekiyor)
    2- TV'ye direkt bağlanamama
    3- PC'ye direkt bağlanamama
    4- USB olarak kullanamam
    5- Flash desteğinin olmayışı
    6- Itunes felaketi, pc'yi kasması
    7- Telefona bir fotoğrafı, şarkıyı, videoyu herhangi bir pc'den yükleyemem

Şimdi bir buçuk yıl boyunca bu kadar problemi hep görmezden geldik, evet her bir problemin tabiiki çözümü var. Klasik bütün iphonecuların dediği gibi
    - "JB yaparsan hallolur", "Zaten Flash'a ihtiyaç yok" , "Itunes yerine .... kullan" , "USB çok ucuz" ,vs.. gibi bahanelerle kendimizi kandırdık..

Kandırdığımızı da eşimin Galaxy S2'sinde farkettim.

Bu mantıksızlıksa evet ben mantıksızım. Ama yukarda saydığım herşeyi SGS2 ile yapabiliyorum ve üstüne üstlük daha geniş ve bana göre daha güzel bir ekranı var.
    Kamerası da cabası..

İşin kötüsü Iphone5 çıkınca yukarda saydığım problemler yine devam edecek. ha iphone fanları yine kendi dünyalarında buna çözüm bulurlar.

walla ben ne desem yalan olur hiç iphone kullanmadım bilemem hocam ama dediğiniz doğruysa bu kadar kişinin zamanında 2- 2.5 milyar para verip iphone alması yanlış anlamayın ama baya bi ahmaklık olmuş ama şuan için araştırdığıma göre galaxy ace,galaxys,galaxy sl,galaxy s2,25 haziranda türkiyeye yeni gelen sony ericsson xperia neo, HTC Incredible S bana göre tipleri ve özellikleri bakımından en iyi f/p arasında telefonlar mesela xperia neo'da hdmi çıkışı var tv'ye bağlayıp film izlenebiliyor dediğinize göre iphoneda izlenmiyorsa gerçekten zamanında iphone'a verilen paraya yazık olmuş galaxy s2 yerine galaxys bile tercih edilebilir bence galaxys'in ekranı s2den daha bi güzel yani türkiyedeki çoğu insanların görüşü pahalı olan en iyi olandır diyerek hareket etmesi bazen yanlışlara neden olabiliyor mesela benim bir arkadaşım var telefonu gösterdim direk telefonun ne kadar olduğunu soruyor bana internetten arıyor waveII 650 lira diyor çünkü anlamıyor fiyat ile kendi telefonunu kıyaslamaya çalışıyor ama ben teknosadan 900'e aldım dediğimde ise ooooo kazığı yemişsin sen vs.... :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aphrodisias -- 28 Temmuz 2011; 20:17:30 >

• quote:

quote:

quote:

i5 çıktığında Galaxy S II'den üstün bir model çıkmayacak sanki. Samsung 3 ayda bir üst modelini çıkarmayı iyi bilir fazla güvenme telefonuna ikinci el piyasasında

iPhone 3Gs çıkalı nekadar zaman oldu düştüğü fiyat 1300 TL oldu şu zamanda dahi. Apple'ın Samsung kadar değer kaybetmediği zaten bilinen bir gerçek:)

Galaxy S II'nin üst modelleri yakın zamanda elbette çıkacak. Bu üst modeller 2000 - 2500 liradan satışa sunulmayacağından dolayı Galaxy S II piyasası bir Samsung klasiği olarak ciddi biçimde düşecek kaçarı yok

Galaxy S

http://www.ucuzu.com/cep-telefonu-c3277/samsung/gt-i9000-galaxy-s-8gb-p42871149/?gclid=CIr4-ZHQpKoCFYEo3wodRTa5XA

iPhone 3Gs
    http://www.ucuzu.com/cep-telefonu-c3277/apple/iphone-3gs-8gb-p43599236/?gclid=CNbnpJvQpKoCFdkz3wod40w_YQ

Akıbeti belli

• quote:

quote:

quote:

quote:

i5 çıktığında Galaxy S II'den üstün bir model çıkmayacak sanki. Samsung 3 ayda bir üst modelini çıkarmayı iyi bilir fazla güvenme telefonuna ikinci el piyasasında

iPhone 3Gs çıkalı nekadar zaman oldu düştüğü fiyat 1300 TL oldu şu zamanda dahi. Apple'ın Samsung kadar değer kaybetmediği zaten bilinen bir gerçek:)

Galaxy S II'nin üst modelleri yakın zamanda elbette çıkacak. Bu üst modeller 2000 - 2500 liradan satışa sunulmayacağından dolayı Galaxy S II piyasası bir Samsung klasiği olarak ciddi biçimde düşecek kaçarı yok

Galaxy S

http://www.ucuzu.com/cep-telefonu-c3277/samsung/gt-i9000-galaxy-s-8gb-p42871149/?gclid=CIr4-ZHQpKoCFYEo3wodRTa5XA

iPhone 3Gs
    http://www.ucuzu.com/cep-telefonu-c3277/apple/iphone-3gs-8gb-p43599236/?gclid=CNbnpJvQpKoCFdkz3wod40w_YQ

Akıbeti belli

Bi kere verdiğin linklerde galaxy s telpa garantili değil spot... 3gs ise kvk garantili..sen bana 2 sene telpa garantili bi galaxy s i 850 tl ye bul daha da bu foruma girmem..

Senin mantığına göre 1200 tl ye ben sana bi dünya sıfır IPHONE 4 bulayim..

Ayrıca iphone 3gs 1300 tl olsa bile kim takar bu saatten sonra o cihazı..adam gider spot iphone 4 alır paşalar gibi..sende 1300 tl ye aldığın 3gs i ertesi günü satmaya kalksan 800 tl vereni öper basina koyarsın..

• seviye ye bak "al sana" hey Allah ım. kardeş hala inatla fm radyo için net paketi alıyorsun. iphone verdiğin para yetmemiş gibi birde fm radyoy parayla dinliyorsun. benimde net paketim var ama fm radyoyu bedava dinliyorum paktim bitse bile. ya bu boyfanların genel özelliği galiba para harcamayı seviyorlar. birde wifi tv alacakmısım birde wifi araba alsaydım. para para para. ayrıca o widgetler çalıntı usa dan. kendinin ki bi göreyim dedim yapabiliyormusun kolayca. bana nettten bakıpta at&t ve roger (ki amerikalı) gsm kullannan birinin telini göstermişsin ve onlarda Allah askına widget olsa. kendin yapabiliyormusun onu göster sen bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maths_men

seviye ye bak "al sana" hey Allah ım. kardeş hala inatla fm radyo için net paketi alıyorsun. iphone verdiğin para yetmemiş gibi birde fm radyoy parayla dinliyorsun. benimde net paketim var ama fm radyoyu bedava dinliyorum paktim bitse bile. ya bu boyfanların genel özelliği galiba para harcamayı seviyorlar. birde wifi tv alacakmısım birde wifi araba alsaydım. para para para. ayrıca o widgetler çalıntı usa dan. kendinin ki bi göreyim dedim yapabiliyormusun kolayca. bana nettten bakıpta at&t ve roger (ki amerikalı) gsm kullannan birinin telini göstermişsin ve onlarda Allah askına widget olsa. kendin yapabiliyormusun onu göster sen bana.

Iphone bu konuda biraz yetim çocuk gibi. Herşeyi yapabiliyorsun ama illa yanına bişeyler alman gerekiyor.
    Zaten apple da buradan kazanıyor.

Eskiden çok severek kullandım ama artık soğudum.

• İphone alirsan ilerde aldiginin yakin bir fiyatina satarsin samsung urunlerini alirsan yari yariya satarsin berbatta zarar edersin ayrica apple sadece storeyuyla androidi 50 ye katlar iyi dusun karar senin
  • Sırf Viber , Facetime ve ınstallous-cydia yüzünden iphonemi değiştiremem sanırım. s2 gayet başarılı cihaz ama " samsung " korkusu androıd store yetersızlıgı beni negatif etkileyen diger konular tabi.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.