DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Iphone 4 Ekran Kilidi Sifresini kırma
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
58
Cevap
2
Favori
99.941
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Programlar, Yazılım sorunları >> Iphone 4 Ekran Kilidi Sifresini kırma
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      188 Mesaj
      10 Eylül 2011 09:31:31 Konu Sahibi
      Selamlar
      bu sabah itibariyle 3,5 yasımdaki bir velet ki kendileri oğlumuz olur, iphone 4 e ekran kilidi koymayı becermiş.

her ekranı açısımızda sifre soruyor ve her basarısız denemede bekleme süresini uzatıyor. en son 60 dakika olarak kilitli kaldı telefon....

Tukcell i aradım Kvk ya gidin onlar cozer ama icindeki bilgiler de silinir dedidler.
      Itunes dan da restore yapılınca bilgiler gidiyormus.

Telefon rehberini kaybetmeden bu sifreyi nasıl kırabiliriz.
      Yardımlarınız icin simdiden teşekkürler....

|
      |

• Yarbay
      7030 Mesaj
      10 Eylül 2011 09:35:23
      Gecmis olsun,telefonu itunesa baglayinca sync oluyor mu,back up aliyor mu yani
      aliyorsa back up aliniz ve restore edin,sonra tekrar back uptan kurarsiniz.

he birde 10 yanlis denemeden sonra verileri sil secenegi vardi onu aktive etmemistir herhalde ;) dikkat ediniz

kaldi ki bu olay bir kac ay once burda tartisilmisti,apple in bu soruna bir cozum bulmasi gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan.Turan -- 10 Eylül 2011; 9:36:57 >

• Yüzbaşı
      300 Mesaj
      10 Eylül 2011 09:52:29
      Gecmis olsun oncelikle. Mesaji otobus duragindan yaziyorum o yuzden kisa kesecegim. Asagidaki linkte sifreyi kirmak degil ama o ekranda iken rehbere erisip herhangi bir numarayi arayabilme anlatilmis. yontemi denemedim ancak Bu noktada benim aklima gelen, eger o yontem ise yararsa belki senkronize olabilir ya da backup alabilirsiniz.

http://hackaday.com/2010/10/26/security-flaw-bypasses-iphone-lock-screen/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

iPhone 5 16GB Beyaz [Simfree] | PS3 120GB CFW | iPad 2 16GB Wifi Siyah | iPod 4 8GB Siyah | Samsung R522 JS08TR | Samsung LE46M87BD LCDTV | Samsung 226BW | 2007 Opel Astra 1.6 Enjoy Twinport
    • Teğmen
      188 Mesaj
      11 Eylül 2011 14:57:22 Konu Sahibi
      cevaplar için tesekkur ederim
      |
      |

• Yarbay
      2725 Mesaj
      11 Eylül 2011 15:17:08
      Parola koyarken ; 3 buçuk yaşındaki bir çocuk, 4 rakamı ard arda 2 kez girip şifreyi doğrulayabilir mi ?

Intel Core i7 6700K Skylake 4.00 GHz ⚡︎ Asus Z170 Pro-Gaming Motherboard ⚡︎ Kingston HyperX Fury Black DDR4 2x8 GB Dual RAM ⚡︎ Noctua NH-D15 CPU Silent Cooling System ⚡︎ Corsair 600 W CX v2 80 Bronze PSU ⚡︎ Corsair Graphite 760T Arctic White FULL-TOWER ⚡︎ Asus Strix GTX980 DirectCU II ⚡︎Samsung 850 Evo 250 GB SSD ⚡︎ AOC i2369VM 23" 5ms Full-HD IPS LED ⚡︎ Logitech MX Master Mouse ⚡︎ Logitech G230 Gaming Headset ⚡︎ Sony Playstation 2-3-4-Vita ⚡︎ Sony Bravia LED TV ⚡︎ Apple Macbook Pro Retina 15" Mid 2015 ⚡︎ iPhone 6 Plus 64 GB ⚡︎ LG Nexus 5X ⚡︎ Canon EOS 600D 18-135mm ⚡︎ Fitbit Charge HR ⚡︎ Sandisk Extreme 32 GB USB 3.0 ⚡︎ ▲▬§ Software Developer §▬▲
    • Teğmen
      188 Mesaj
      11 Eylül 2011 15:25:08 Konu Sahibi
      isin kötü tarafı Turkcell e götürdüm telefonu ama onlarda bir sey yapamadı !!!!
      Turkcell in teknik destegide yok.

neyse cozumu buldum
      Link :http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=356665

In that case plug the iphone in, hold the power button and then slide to power off. Press the power button, as soon as the apple logo appears press and hold both the top power button and the home button together until the orange triangle appears. This should put the iPhone into restore mode, open itunes and restore.

iphone u kapattıktan sonra
      acıyoruz. elma simgesi göründüğünde
      üst düğmeye (güç düğmesi) ve alttaki düğmeye aynı anda uzun süre basılı tutunca itunes a baglandı...

restore secenegini seçilincede en bastan telefonu kurdu.

restore yapmadan önce : itunes dan son yazılımın versiyonunu indirdi. yaklasık 670 Mb lık bir dosya indirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keynes666 -- 13 Eylül 2011; 11:01:35 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      990 Mesaj
      11 Eylül 2011 15:25:14
      quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

Gecmis olsun,telefonu itunesa baglayinca sync oluyor mu,back up aliyor mu yani
      aliyorsa back up aliniz ve restore edin,sonra tekrar back uptan kurarsiniz.

backup alıp restore yaptıktan sonra tekrar backup'tan geri kurarsa tahminimce kilit ayarını da tekrar geri kuracağı için yine şifreli hale gelecektir telefon. çünkü backup demek wireless için yazdığınız şifreye kadar saklaması demektir bir bakıma. komple yedek alır..

backup işleminden geri yükleme yaptığında zaten telefon açılıp kapanacak ve açılırken şifre soracaktır tekrar. bu şekilde denemedim ama mantıken düşününce bu olacağı yüksek ihtimaldir. umarım haklı çıkmam tabi ki sizin için..

ekran kilidi şifresini kırmak zaten kolay bişey olsa o bir güvenlik önlemi olmaktan çıkar. o yüzden sanırım verilerinizi kaybetmeyi göze almalısınız..

itunes ile bilgisayarınıza bağlayıp outlook sync ile rehberinizi belki kurtarabilirsiniz ki zaten en önemli şey rehber. geri kalan herşey tekrar yüklenir kısa sürede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andruil -- 11 Eylül 2011; 15:27:10 >
      |
      |

• Teğmen
      188 Mesaj
      11 Eylül 2011 15:26:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ControlYourDream

Parola koyarken ; 3 buçuk yaşındaki bir çocuk, 4 rakamı ard arda 2 kez girip şifreyi doğrulayabilir mi ?

o 3,5 yasındaki cocuk

1. DSLR kullanıp fotograf cekebiliyor
      2. benim kendi telefonum HTC Wildfire ın her turlu ayarları değiştirebiliyor...
      3. Iphone ile canının istedigi her turlu oyunu kendi basına acıp oyun oynaya biliyor
      |
      |

• Teğmen
      188 Mesaj
      11 Eylül 2011 15:32:31 Konu Sahibi
      telefonu alalı daha 15-20 gün olduğu icin backup yapmadık. dolayısıyla icindeki tüm bilgileri kaybedecek gibiyim.
      Turkcell deki kişilerde dogruluyor bilgileri geri alamazsınız diye. onların tavsiye ettiği teknik servisde bir sey yapamadı. KVK yı aradım ama onlarda hafta ici 3 e kadar servis veriyor...

hafta sonu oldugu icin restore ile olayı cozmeye calısacagım...
      esimin eski telefonundan rehberi tekrar aktaracegız artık
      |
      |

• Yüzbaşı
      929 Mesaj
      11 Eylül 2011 15:33:54
      Hocam bence daha önce alınmış bir Back Up var ise itunesten bakın ve o yedeğe geri dönün. Bu şekilde itunesten tekrar yedek alırsanız onun üzerine yazma ihtimali olabilir. Geçmiş olsun bu arada umarım çözersiniz
      |
      |

| Iphone 4 32GB | Canon Sx150IS | Samsung N150 Netbook | Samsung Note 8 N5110 |

• Yüzbaşı
      974 Mesaj
      11 Eylül 2011 15:35:09
      quote:

Orijinalden alıntı: keynes666

Alıntıları Göster

o 3,5 yasındaki cocuk

3. Iphone ile canının istedigi her turlu oyunu kendi basına acıp oyun oynaya biliyor

3,5 Yasındaki Cocuk Bunları Yapabiliyorsa Sifreyide Bilerek Koymustur. Tek Çözümü Kendisinde Bence
      |
      |

• Teğmen
      188 Mesaj
      11 Eylül 2011 15:35:30 Konu Sahibi
      andruil
      haklısın bu bir güvenlik önlemi. işede yarıyor ama sonucta Turkcell in yada KVK nın benim bilgileri telefonumdan geri alabilmesi gerekmezmi. hadi ben sıradan kullanıcı veya her hangi bir tekik servis bunu yapamasın ama bu telefonu satan kurum ve ithalatcısı en azından bunu yapabilmeli, icindeki bilgileri kurtara bilmeli
      |
      |

• Yarbay
      4169 Mesaj
      11 Eylül 2011 15:42:17
      Nasıl yapacagınızı bilmiyorum ama, telefon yerine o 3,5 canavarını restore edin, back-up almasanız da olur. : )

Edit: şifre büyük olasılıkla 0000 gibi dört tane aynı rakamdir. Degilse, yukarıdaki önerimi gercekten dikkate alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncum -- 11 Eylül 2011; 15:49:21 >

Hayatınızın uzunluğu için pek bir şey yapamazsınız amaa, derinlik ve genişliği için çook şey yapabilirsiniz.
    • Teğmen
      188 Mesaj
      11 Eylül 2011 15:46:17 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

Nasıl yapacagınızı bilmiyorum ama, telefon yerine o 3,5 canavarını restore edin, back-up almasanız da olur. : )

yok bu sefer eline bile vermem artık telefonu :)
      iyi bi ders oldu :)))
      |
      |

• Binbaşı
      1384 Mesaj
      11 Eylül 2011 21:35:48
      quote:

Orijinalden alıntı: SecureSpy

Gecmis olsun oncelikle. Mesaji otobus duragindan yaziyorum o yuzden kisa kesecegim. Asagidaki linkte sifreyi kirmak degil ama o ekranda iken rehbere erisip herhangi bir numarayi arayabilme anlatilmis. yontemi denemedim ancak Bu noktada benim aklima gelen, eger o yontem ise yararsa belki senkronize olabilir ya da backup alabilirsiniz.

http://hackaday.com/2010/10/26/security-flaw-bypasses-iphone-lock-screen/

bu linkteki yöntem işe yarıyor mu? deneyen var mı?
      çünkü önemli birinin ip4 ünde 400kadar telfn kaydı varbackup yok ve ekran kilidini unutmuş..
    • 11 Eylül 2011 22:51:46
      quote:

Orijinalden alıntı: ufukman

Alıntıları Göster

bu linkteki yöntem işe yarıyor mu? deneyen var mı?
      çünkü önemli birinin ip4 ünde 400kadar telfn kaydı varbackup yok ve ekran kilidini unutmuş..

ben demedim ama işe yaramdı ilk denemede üst tuşa basmayı unutmuşum sonradan hiç olmadı birde sizdeneyin bakalım

İmzamız karşıdakine verdiğimiz güvende saklıdır.
    • Yarbay
      9279 Mesaj
      11 Eylül 2011 22:54:21
      quote:

Alıntıları Göster

o 3,5 yasındaki cocuk

maşallah hocam

|
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      3 Not
      11 Eylül 2011 23:02:21
      işiniz zor ama imkansız değil. servise verin yada telefonu formatlayın baska care yok. Muhtemelen itunes daha evvelki senkronızelerde yedek almıs dır.
      |
      |

• Yarbay
      2025 Mesaj
      12 Eylül 2011 00:24:08
      quote:

Alıntıları Göster

o 3,5 yasındaki cocuk

|
      |

• Yüzbaşı
      269 Mesaj
      12 Eylül 2011 00:25:48
      Ustad benim sıpacıkta aynen senin veled gibi herbiseyi yapıyor eskiden şarjı bitince bırakıyordu şimdi şarj olayinida halletti bitince kendi şarja takiyor tam dolmayincada çıkartmıyor 4 yasında benimkiside

|
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
SEO
modasor
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,309
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.