Şimdi Ara

iPad Air 2 Şarj Olurken Dokunmatik Hassasiyeti Azalıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
2.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün iPad Air 2 satın aldım. Cihazı kutusundan çıkarttım kurulumunu yaptım. Kendi üzerinde gelen şarjını bitirene kadar şarj etmedim. Bugün sabah şarjı azaldığı için prize taktım ve şarj olurken dokunmatiğin hassaslığını kaybettiğini fark ettim. Cihazda sadece 360 derece dönebilen case mevcut. Ekrana henüz film kaplamadım. Yani film kaplamış olsam filme suç atacağım dokunmatiği bozuyor diye. Şarjdan çıkarınca hassasiyet normale dönüyor. Şarj olurken bazı yerlere dokunurken bariz 2-3 defa dokunmam gerekebiliyor.
    Tablet stand halindeyken istediğim yere dokunuyorum hatta bazen sert bile dokunuyorum tablet yerinden bile oynuyor ama benim dokunduğumu algılamıyor cihaz. Örneğin facebookta gezinirken parmağımla kaydırma işlemi yapıyorum. Parmağımı hiç çekmediğim halde birden parmağımı algılamıyor ve elim tabletin üstünde olduğu halde kaydırma yapmıyor. Yada çift parmak ile zoom yaparken birden sapıtıyor cihaz.

iPhone şarjı ile denedim onda da aynı problem mevcut. Binada topraklama hattı da var. Zaten elektrik tesisatında bir problem olsa aynı sorunu iPhone'da da yapması lazım. Kaldı ki 2 gün öncesine kadar iPad 4 kullanıyordum aynı şekilde aynı prizde. Onda kesinlikle böyle bir sorun yoktu.

Moralim bozuldu bu olay canımı çok sıktı. Başına böyle bir olay gelen var mı tavsiyeniz nedir? Birkaç gün içerisinde sorun düzelmezse servise gideceğim.

• Garanti yolu görünmüş gibi duruyor maalesef. Normalde bu dediğiniz olayı çakma şarj aletleri yapar, malum farklı akım gönderdikleri için ancak sizin ki orjinalmiş. Bence istanbuldaysanız store'lardan birine değilseniz garanti firması hangisiyse ona göndermenizi tavsiye ederim. Ha şarj aletinide yanında göndermeyi unutmayın keza muhtemelen swap değişim gelir.
  • caGATay89 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, az önce Apple Destek ile görüştüm. İlk olarak restore etmemi istediler. Şu an restore ediyorum, düzeleceğini hiç sanmıyorum böyle bir sorunun yazılımsal olma ihtimali çok düşük.

Düzelmez ise teknik servise yönlendirdiler. Restore ettikten sonra düzelmez ise gün içerisinde servise başvurup değişim isteyeceğim.
  • Konuyu açtığım gün, yani Pazartesi günü akşam üzeri cihazı servise verdim. Bugün görüştüm cihaz değişime alınmış. Şu an yeni cihazı bekliyorum. Teknik servisteki arkadaş şarj olurken aşırı ısınma ve çok geç şarj olma sorunu saptamış. Zannediyorum ki elektriksel olan bu arıza sebebiyle dokunmatikteki hassasiyet azalıyordu. Cihazı daha bir gün kullanmak nasip olmadan servise verdim, büyük şanssızlık :) Neyse ki cihazı yenisiyle değiştirecekler, Apple'nin bu servis kalitesinden çok memnunum.
  • Bu olay bende de olmustu. Air2 10 saatde sarj olmamıştı. Degistirmistim.yeni aldigim cihaz 20 gundur iyiydi evvelki gun 6 saatte sarj olmadi. Zorlamadan. Sarldan çekmiştim. %72 de kalmıştı. Dun mevcut sarji bitirip tekrar.sarja.taktim. Yaklaşık 4 saatte ful sarj oldu. Normale dönmüştu. Sarj sorunu Tekrarlarsa tekrar servise vermeyi.düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 210507 2 kullanıcısına yanıt
    Takip ettiğim ve araştırdığım kadarıyla bu sorunu yaşayan baya insan var. Ya kullanılan bataryalarla ilgili genel bir sıkıntı var yada cihazı inceltirken bu tarz hataların oranı arttı. Umarım yeni gelen cihazda bir sıkıntı olmaz, daha tableti elime almadan servise götürdüm.
  • Yeni tabletim geldi ancak bu tablette de fişe takılıyken aynı sorunu yaşıyorum. Aynı prizde daha önce iPad 4 kullanıyordum ve böyle bir problem yaşamıyordum.
    iPad 4 ü satıp Air 2 aldığım günden beri fişe takılı olarak kullanırken dokunmatik hassasiyeti acayip derecede bozuluyor.

Birde dikkatimi çeken birşey var. Tablet şarja takılıyken arka kısmına elimi değdirdiğimde baya bi titriyor. Elektrik çarpacakmış gibi metal kısımda bir titreşim var. Macbooklarda fişe takılıyken böyle bir titreşim yapıyordu el sürtünce.

Hadi o titreşimi geçtim de şarja takılıyken dokunmatik hassasiyetinin gitmesine nasıl bir çözüm bulacağım yardımlarınızı bekliyorum. Stand kılıfım var tabletimi masama koyuyorum ve tüm gün kullanıyorum. Sürekli masada kullandığım için tüm gün şarja takılı kullanıyorum. Dolayısıyla dokunmatik sorunu oluştuğu için acayip canım sıkıldı.

Yardımlarınızı bekliyorum.

• Apple Destek ile tekrar görüş. Ama tepkini göster.. Değişim yapacaklardır mutlaka..
  • Sorunu tespit ettim, sorun elektrik hattından kaynaklanıyormuş. Daha önce iPad 4'te aynı prizde sorun yapmaması sorunu tespit etmemi zorlaştırdı. Cihazı prize taktığımda metal kısmına elimi sürtünce titreşim veriyor. Kendi evimde ve bir başka evde cihaz şarja takılıyken herhangi bir titreme ve dokunmatik konusunda sıkıntı olmuyor.

Bunun üzerine çalıştığım firmadaki teknik servisteki arkadaşları çağırdım. Elektrik hattını kontrol ettiler. Gelen voltaj 226 civarında ve toprak hattında herhangi bir problem de göremediklerini söylediler. Ancak bu tesisatta bir sorun olduğuna adım gibi eminim. Çünkü tablet başka prizlerde sorun yaratmıyor sadece burda sorun yaratıyor.

Sizce hattaki sorun ne olabilir? Akım korumalı prizler kullansam bu sorunu aşabilir miyim? Toprak hattı normal olan bu prizde parazit mi vardır?
    Lütfen elektrik konularından anlayan arkadaşlar yardım edebilir mi bu sorunu bir an önce çözmem gerekiyor.

• Başka marka bir şarj aleti deneseniz mesela onun yerine hocam iyi olur aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: altintasgurcan

Sorunu tespit ettim, sorun elektrik hattından kaynaklanıyormuş. Daha önce iPad 4'te aynı prizde sorun yapmaması sorunu tespit etmemi zorlaştırdı. Cihazı prize taktığımda metal kısmına elimi sürtünce titreşim veriyor. Kendi evimde ve bir başka evde cihaz şarja takılıyken herhangi bir titreme ve dokunmatik konusunda sıkıntı olmuyor.

Bunun üzerine çalıştığım firmadaki teknik servisteki arkadaşları çağırdım. Elektrik hattını kontrol ettiler. Gelen voltaj 226 civarında ve toprak hattında herhangi bir problem de göremediklerini söylediler. Ancak bu tesisatta bir sorun olduğuna adım gibi eminim. Çünkü tablet başka prizlerde sorun yaratmıyor sadece burda sorun yaratıyor.

Sizce hattaki sorun ne olabilir? Akım korumalı prizler kullansam bu sorunu aşabilir miyim? Toprak hattı normal olan bu prizde parazit mi vardır?
    Lütfen elektrik konularından anlayan arkadaşlar yardım edebilir mi bu sorunu bir an önce çözmem gerekiyor.

Denemekte fayda var

• bana resmen tercuman olmuşsun aynı problem bizim evdeki prizde de var bende bu cihaz şarjdayken neden titreşiyor diyordum ? eğer sorunu çözersen banada yaz
  • yeah4everr kullanıcısına yanıt
    Hocam henüz akım korumalı priz satın alamadım. İşyerinde kullandığım prizde hala problem devam ediyor. onun haricinde başka hiçbir prizde böyle bir sorun olmadı. Tunçmatik'in bir ürününü buldum onu alacağım. Hem akım koruma özelliği var hemde anlık gelen elektriği düzenliyor. Deneyip burdan bilgilendiririm mutlaka.
  • Hocam titreşim olan prizde şarj adaptörünu ters çevirip takıyorum sorun çozuluyor ???? Titremiyor acaba şarj adaptörü mu sıkıntılı yoksa priz mi ters

• yeah4everr kullanıcısına yanıt
    Şimdi denedim her iki yönde de aynı problem devam ediyor hocam. Gidebilirsem bugün alacağım prizi deneyip sizi bilgilendireceğim mutlaka.
  • Bugün tunçmatik 1 li akım korumalı priz satın aldım. Bu şekilde prize taktım ancak hala daha prizdeyken dokunmatik hassasiyeti azalıyor. Yani kısaca işyerindeki bu prize taktığımda ne yaptıysam bu sorunu çözemedim. Aklıma gelen her yöntemi denedim ancak nafile. Akım korumları priz de çözmediğine göre yapacak birşey kalmıyor. Eğer birgün başına gelip çözen birisi olursa bizi bilgilendirirse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altintasgurcan

Bugün tunçmatik 1 li akım korumalı priz satın aldım. Bu şekilde prize taktım ancak hala daha prizdeyken dokunmatik hassasiyeti azalıyor. Yani kısaca işyerindeki bu prize taktığımda ne yaptıysam bu sorunu çözemedim. Aklıma gelen her yöntemi denedim ancak nafile. Akım korumları priz de çözmediğine göre yapacak birşey kalmıyor. Eğer birgün başına gelip çözen birisi olursa bizi bilgilendirirse sevinirim.

ipad air 2 var bende de 1 haftalik,
    ayni sorun ben de de var orjinal kablo kullaniyorum, ipad 2 ve ipad 3 de var evde boyle bir sorun yok. Apple store aradim uzaktan bakti yazilimsal bisey yok dedi, apple store a gidin baktirin dedi, sorun da olmayabilir cihaz kendini korumaya aliyor olabilir dedi ( salladi ) yarin Zorlu ya goturcem bakalim

• karasulu54 K kullanıcısına yanıt
    hocam bilgilendirmeyi unutmayın benimde sıkıntım bende apple aradım bu konuyla alakalı bilgileri yok cunku banada farklı farklı şeyler anlatıp durdu hep tahmin üzerine konuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeah4everr

hocam bilgilendirmeyi unutmayın benimde sıkıntım bende apple aradım bu konuyla alakalı bilgileri yok cunku banada farklı farklı şeyler anlatıp durdu hep tahmin üzerine konuştu.

Dun Zorlu Apple gittim randevusuz bakmadi halbuki Apple care aradim sabah gidin bakarlar dedi.Randevu almaya calisiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • randevu aldim zorlu apple a gittim, fise taktik yarim saat bekledik hic bir sorun olmadi. Eve geldim fise taktim butun kablolari prizleri denedim hepsinde sorun devam ediyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.