Şimdi Ara

ıp kameralar kayıtları buluta yapar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kayıtlarını hafıza kartına değilde anlık olarak buluta (google drive gibi) alan bir ip kamera lazım.
    Yani ben bunu başka bir şehirde inşaat aşamasındaki firmamızın güvenliği için koyacağım.

bugün nette bir çok araştırma yaptım;
    1-ZyxelCAM3115 dışında buluta (16gb ücretsiz) kayıt alan makul fiyatlı bir ürün bulamadım.O üründe dış saha için çok uygun bir cihaz değil gördüğüm kadarıyla ve geçe çekimi için led yok cihazda.
    2-Ivideon adıyla ücretsiz bulut hizmeti veren bir yapıda var ama o da doğru anladımsa PC ye kurulu bir program istiyor ağda cihazla eşleşmesi için-ki ben sadece kamera koyacağım.(yanlışta anlamış olabilirim)

Aslında temelde oraya koyacağım kameranın şirketimizin IP adresiyle serverine yedek almasını sağlayabilir miyim daha çok onu merak ediyorum

Bu konuda bilgisi olanlar varsa lütfen yardımcı olabilir mi.

• Ben de aynı mantıkla bir kamera almayı planlıyorum. NAS üzerine kayıt yapabileceğini söyleyen kameralar bunu başarır diye düşünüyorum. Hangi markaların hangi kameralarına bakmam gerekir? Önceden tecrübe eden muhakkak vardır.

2 farklı senaryo var kafamda:

1- Ya ücretsiz buluta günlük ya da yettiği kadar kayıt edip onu da otomatik olarak bilgisayara ya da başka bir harici belleğe aktaran bir sistem.

2- İş yerinde modeme takılacak bir harici depolama birimini NAS olarak gösterip doğrudan ona kayıt alan bir sistem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.