Şimdi Ara

iOS6 sonrası Apple Maps Sorunları (SS Eklendi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
1.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynen oyle ilk defa map uygulamasi yapan bir sirket icin hizi iyi bence

ayrica bu tur bir sorun hic yasamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BBC Konuyla ilgili haber yapmış

http://www.bbc.co.uk/news/technology-19659736
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark-knight

quote:

Orijinalden alıntı: KontG

Google ile olan bağımlılıklarını önce youtube sonra da maps ile tamamen bitirmeye çalışıyor Apple... Bence bu harita uygulaması her geçen gün geliştirilecek merak etmeyin... Yalnız database'i bir yere bağlıydı bu yeni map uygulamasının ama hatırlayamadım şimdi..

tomtom

Yok yok o değil bulursam söyleyeceğim
  • yeni ipad kullanıyorum.
    google maps uygulaması da gitmiş youtube uygulaması da gitmiş...
    hayır en çok işime uygulamaları yok etmiş apple...
    bu yeni harita da aradığım yerler hep sonuçsuz kalıyor. ayrıca çok fazla takılıyor donuyor. ve yavaş..
    google maps daha stabildi..
    yokmu bu google maps ile youtube u geri getirmenin bir yolu..
  • İzmir Smyrna diye görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Shade

yeni ipad kullanıyorum.
    bu yeni harita da aradığım yerler hep sonuçsuz kalıyor. ayrıca çok fazla takılıyor donuyor. ve yavaş..

m.google.com.tr/maps belki işine yarar youtube uygulamasıda app store da var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

quote:

Orijinalden alıntı: Dark Shade

yeni ipad kullanıyorum.

m.google.com.tr/maps belki işine yarar youtube uygulamasıda app store da var

m.google.com u denedim az önce programı kadar hızlı çalışmıyor...
    yandex haritalar ı kullanıcak gibiyim heralde... apple ın haritalarından daha hızlı ve doğru çalışıyor...
    ayrıca youtube uygulamasını bulamadım appstore dan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Shade -- 20 Eylül 2012; 16:36:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dark-knight

quote:

Orijinalden alıntı: KontG

Google ile olan bağımlılıklarını önce youtube sonra da maps ile tamamen bitirmeye çalışıyor Apple... Bence bu harita uygulaması her geçen gün geliştirilecek merak etmeyin... Yalnız database'i bir yere bağlıydı bu yeni map uygulamasının ama hatırlayamadım şimdi..

tomtom

Buldum veriler buradan alınıyor;

http://www.openstreetmap.org/

Bu konu ile ilgili iPhoneTurkey.biz sitesinden bilgi buldum. Mustafa Bey şöyle demiş;

Fakat maalesef şu an için gelen sonuçlar çok yetersiz. Örneğin Anadolu yakasında “Starbucks” arattığımda en yakını Avrupa yakasında gösterdi :) Bunun sebebi de bu mekanların kullanıcılar tarafından giriliyor olması ve bu bilgilerin artık Google’dan alınmıyor olması. İlk çıktığı yıllarda Google Harita servisindeki mekanlar da çok yetersizdi, fakat zamanla kullanıcılar ve işletme sahipleri mekan girişi yaptıkça Google’ın Haritasındaki mekanlar zenginleşti.

Siri de bu mekanları, OpenStreetMap ismindeki açık kaynaklı ve gönüllüğe dayalı bir servisten çektiğinden Türkiye’deki veriler yetersiz. Fakat eminim iOS 6′nın resmen dağıtımının başlaması ile, işletme sahipleri ve kullanıcılar OpenStreetMap‘e giriş yaparak mekan sayısını arttıracaklardır.

Detaylı bilgi için:http://www.openstreetmap.org

• 3gs cihazda konumumu göster dediğim zaman bulunduğum yerden 200 metre aşağıdaki anayolu gösteriyor.
  • Harita tek kelime ile berbat olmuş. Keşke geçmeseydim. Ayrica yayınlanmadan önceki harita 3B zırvası(şu an New York'ta bina şekliyle seçilen) hiç öyle gerçek gibi değil. Ayrıca önceki fotoğraflara da benzemiyor. Harita çok kötü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple google'a büyük kazık attı,google'ın maps uygulaması çıkaracağını sanmıyorum.Ama google sonuçta çok iyi bir firma,kullanıcılar mağdur olmasın diye yapabilir

Ama bana kalsa iphone ipad hepsinden google'ın ilişkisini keserim bakalım ozaman apple ne yapacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganh

3gs cihazda konumumu göster dediğim zaman bulunduğum yerden 200 metre aşağıdaki anayolu gösteriyor.

Sende o zaman 200 m ileri git konumumu bul de saka maka o kadar olsun dostum zaten dikkat edersen konumunu buldugunda yuvarlak icine alir yani herhangi bir sapma olabilir anlamina gelir yuvarlagin icinde tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IFeelGood

Harita tek kelime ile berbat olmuş. Keşke geçmeseydim. Ayrica yayınlanmadan önceki harita 3B zırvası(şu an New York'ta bina şekliyle seçilen) hiç öyle gerçek gibi değil. Ayrıca önceki fotoğraflara da benzemiyor. Harita çok kötü.

O dediğiniz 3D için en az iPhone 4S ve Yeni iPad gerekli. Türkiye'de yok 3D.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burning Desire -- 20 Eylül 2012; 18:49:38 >

• Apple Mapsi basindan begenmemistim zaten, Google Maps cok daha basariliydi. Googledan iOS icin Maps appi bekliyorum. En azinan Turkiye icin Apple Maps asiri kullanissiz, twitterdaki kullanicilar da uygulamanin ABD disinda cop oldugunu belirtiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: NavyCat

quote:

Orijinalden alıntı: IFeelGood

Harita tek kelime ile berbat olmuş. Keşke geçmeseydim. Ayrica yayınlanmadan önceki harita 3B zırvası(şu an New York'ta bina şekliyle seçilen) hiç öyle gerçek gibi değil. Ayrıca önceki fotoğraflara da benzemiyor. Harita çok kötü.

O dediğiniz 3D için en az iPhone 4S ve Yeni iPad gerekli. Türkiye'de yok 3D.

Hadi tamam benimki yetersiz. Fakat ben New York'tan iken o zaman normal göstersin. Hemen altta 3D yerine binaların olduğu bir tuş çıkıyor ve direkt o uçaktan bakıyormuş hissi vermesi gereken zımbırtı resmen çizgi film gibi görünüyor. Diyelim ki bunlar benim cihazımın aptalını.

Peki ekran görüntü kalitesinin aşırı derecede düşmüş olmasına ne söyleyeceksiniz? Hani yazı yazarken ekrana basılı tutunca büyüteç gibi bir şey çıkıyorya, o çıktığında eskiden süper olan harflerin şu anda altları daha ince ve eskisine göre tam olarak daha piksellenmiş durumda yani yamuk yumuk. Ben bunu Apple insanları yeni modelleri almaya zorlaması olarak görmeye başladım. Ya da benim cihazım problemli.

Ayrıca harita uygulaması aşırı derecede İĞRENÇ!!!!!!! Daha da ötesi yok.

Cihaz: iPad2

Not: Yeni iOS belki sizde süper işleyebilir, sözüm yok ama bende hiç iyi işlemiyor ve JB falan hiçbir şey yapmadım. Wi-Fi üzerinden yükledim. !!!!!!!!!

• Herkes aynı cihaz üzerinden yorum yapmadığı için kullanım deneyimi farklılık gösterebilir. Bu durumda karşılıklı anlayışla cevap verilmesi gerekiyor. IOS sadece 1 cihazda çalışmıyor malumunuz. Ortak servislerdeki sorunlar için hemfikirim ama. Youtube, Maps vb.
  • Maps çok kötü olmuş. Niye değiştiler anlamadım keşke geçmeseydim iOS6'ya
  • yandex maps yükleyin var mı bilemiyorum ama, en azından maduriyetinizi geçici olarak çözer, android platformunda gayet başarılı çalışıyor...
  • yandex maps yükleyin var mı bilemiyorum ama, en azından maduriyetinizi geçici olarak çözer, android platformunda gayet başarılı çalışıyor...
  • Bence de yandex başarılı
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.