Şimdi Ara

İos igo primo Turkey yerel arama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S. A arkadaşlar hepinize hayırlı günler. İphone 4 sahibiyim igo primo navigasyon programım var. Bu uygulamada önceden google arama vardı çok işe yarıyordu. Fakat son güncelleme ile google arama gitmiş yerine "HERE SEARCH" diye bir yerel arama motoru gelmiş. Bir türlü kullanamadım. Hiçbirşeyi ama hiçbirşeyi bulamıyor. Bende uygulamanın yapımcılarına mail attım. Cevap yazmışlar bundan sonra google arama olmayacak bu olacak diye.. Ben bu uygulamayı alırken sadece google araması için almıştım. Fakat şimdi oldu bitti ile değiştirdiler. Bu Here Search ın kullanımı hakkında bilgisi olan var mı? Çünkü en belirgin , belli konumları bile bulamıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• igo nun google ile anlaşması bitti ve yenilemediler.Here search bende kullanamadım,ne zaman baksam sunucu bulunamadı hatası alıyorum.
  • Aynen bende de sunucu hatası yazıyor... Bundan sonra google olmayacak diye mail attılar bana. Yahu satarken kocaman kocaman yazıyorlar "google local search" diye sonra dan diye iptal ediyorlar

• Alternatif çözüm bulan var mı arkadaşlar? igo kullanmak eziyet oldu artık bana
  • BySerkan kullanıcısına yanıt
    Arama motoru olarak Here (Nokia) Search ile anlaşmış iGO (NNG) anladığım kadarıyla.

Bu özelliği diğer POI aramalarıyla karıştırmamak lazım; farklı bir seçenek çünkü. Nokia kullananlar yakından bilir ve tanır Here Maps'i ; memnundur da çoğu

Aslında Google aramadan daha avantajlı olduğunu düşünüyorum; neden?

Çünkü Google Arama verileri de çoğunlukla Başarsoft'dan gitmekte. Bazan çok geç güncellenmekte Google'ın mekanizmasının yoğunluğu göze alındığında. Here Grubu daha hızlı güncelleniyor ve daha güncel bilgiler içeriyor. Hatta kendi POI'lerinizi bile ekleyebiliyorsunuz.

Bir diğer avantaj da; Hem Google veri tabanına sahipsiniz hem de Here Maps (Nokia) veri tabanına.

Forumumuzda da bir konuları var üstelik HERE Harita Düzeltme ve Hata Bildirimleri Konusu

Keyifli Navigasyonlar

• Hiçbir şekilde HERE arama google dan üstün değil. Örnek olarak denemelerimde Aksaraydaki hastaneleri yazdım. Hiçbirini bulamıyor.. Google aramada mükemmel sonuç alıyordum. Hiç bulamadığı olmuyordu... Açıkçası artık navigasyonu kullanamıyorum bile. Çünkü çoğu gideceğim yerlerin açık adresini bilmiyorum. Yerel aramaya yazıp ordan hemen rota çıkıyordu. Şimdi ise google a girip adresi bulup(tabi bulabilrsem) navigasyona yazıyorum. Çok kötü oldu çook...

• Here çok yeni bir sistem, zamanla oturacaktır. Aynı noktaları POI Bul seçeneğiyle bulabiliyorsanız internete girip Google araması yapmanız gerekmiyor.
  • Benim gitmek istediğim yerler önceden işaretlediğim yerler değil ki.. Yani ani birşey lazım oluyor bulamıyorum navigasyon ile. Çok sağolun çok güzel bilgiler verdiniz ama maalesef HERE arama çok kötü.. Benim asıl kızdığım nokta ise satılırken uygulamada google arama var diye yazıp, sonradan iptal edilmesi...

• zulcenaheyn kullanıcısına yanıt
    Doğrudur dostum; yeni sistemler yerleşene kadar sorun devam eder. Yandex 'de bu tabanı kullanıyor aslında...

Fakat belirttiğiniz bir nokta var söyleyecek bir sözüm yok malesef; satılırken Google Arama özelliği olduğu vurgulanıp aslında olmaması
  • arkadaşlar lütfen
    igo primo çok kapsammlı çok harikulade bi uygulama ben de beleş kullanıyorum ancak samimiyetle söylüyorum ki çok memnunum
    google aramanın artık kullanılamıyor olması ciddi manada dezavantaj ; ancak şu biline ki o contents dosyası içerisinde neler var neler :P
    biraz dolambaçlı olmasının haricinde herşey gayet güzel.. sa'dete geliyorum..
    "bul" u tıkladıktan sonra açılan pencerede önemli noktalar sekmesi var ona giriyoruz ordan da özel arama yazan yere giriyoruz.
    sonraki sayfada 4 seçenek var
    1 bir yerleşim biriminde 2 rota boyunca 3 bu civarda 4 hedefimde
    aradığımız yere göre en mantıklı olanı seçiyoruz
    sonraki sayfada bir dizi kurum kuruluş ihtiyaca yönelik seçenekler geliyor şöyle ki
    alışveriş benzin ist. denizcilik eğlence.....sağlık ulaşım..... gibi burdan da aradığımız yere göre en mantıklı olanı seçiyoruz
    herneyse uzattım bu basamakları deneyen olmamışsa yardımcı olayım diye yazdım
    öte yandan google'nin haritalar uygulamasına bir türlü adapte olamadım sadece üzerinde bulunduğum yeri gideceğim yeri kabaca gösteriyo kılavuz olmuyo yönlendirmiyo igo bu konuda biçilmiş kaftan yapımcısına sonsuz teşekkürler.

• happyayaz H kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...

• aşağıdaki program ile goole maps te arama yapıp ,sonucu igo ya favori olarak ekleyebilirsiniz.
    Not:Android içindir

poisaver
  • Yeni ios sürümleri bu programı desteklemiyor. Güncellemeyecek mi üreticisi? Böyle ciddiyetsizlik mi olur?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.