Şimdi Ara

iOS 15.7.1 Release Candidate yüz tanıma teknolojisini bozdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iOS 15.7.1 Release Candidate yüz tanıma teknolojisini bozdu
    iOS güncellemeleri Apple'ın cihazlarındaki eksiklikleri gidermek ve onları güçlendirmek amacı ile tasarlanıyor. Bu işletim sisteminin kullanıcılara bazen zorluk çıkarması Apple'ın başını çok ağrıtıyor.

Ayrıca Bkz.Apple, iOS 16.1'in çıkış tarihini açıkladı! 

iOS 15.7.1 Release Candidate Face ID için iyi gelmedi

iPhone ve iPad modellerinin kilidini açmayı sağlayan, satın alma işlemlerinin onaylanmasına olanak tanıyan ve uygulamaların kullanılmasına izin bu teknoloji kullanıcıların yüzünü tarıyor. Yüz tarama mekanizması bazen bir kâbusa dönüşebiliyor.

iOS 15.7.1 Release Candidate'i cihazına yükleyen bireyler bu sürümden sonra Face ID'nin çalışmadığını tespit etti. Sorunun nedeninin ne olduğu veya Apple'ın sorunun farkında olup olmadığı henüz belli değil.

iOS 15.7.1 Release Candidate yüz tanıma teknolojisini bozdu
    Release Candidate etiketine sahip olan güncellemeler yayımlanması planlanan ana sürüm ile neredeyse aynı özelliklere sahip olur. iOS 15.7.1'in böyle bir soruna sebep olması bu olguyu etkileyebilir. Zira Apple'ın yeni bir Release Candidate sürümü hazırlaması veya bu sorunu şimdi çözmesi gerekiyor.

Bazı kullanıcılar iOS 16'ya geçmeyebilir. Bu bağlamda bu sürümün düzeltilmesi önem arz ediyor. iOS 15'i kullanabilen cihazlar arasında iPhone 6s, iPhone 6s Plus, birinci nesil iPhone SE, yedinci nesil iPod touch, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus var. 

Bu cihazlar iOS 16'yı yükleyemiyor. Apple'dan iOS 15.7.1 Release Candidate hakkında şimdilik herhangi bir açıklama gelmedi. Önümüzdeki hafta bu konu ile ilgili bir adım gelebilir. Birçok Apple müşterisi mağduriyetinin giderilmesini bekliyor.

Kaynak:https://www.macrumors.com/2022/10/20/ios-15-7-1-release-candidate-breaking-face-id/
    Kaynak:https://www.imore.com/ios/a-recent-ios-update-is-breaking-face-id-for-some-users
    Kaynak:https://www.reddit.com/r/ios/comments/y8fnvs/face_id_stopped_working_after_updating_to_ios/
    Kaynak:https://twitter.com/realviraj/status/1583179054412283904

• Bir insan neden yüzünü taratıp bir abd şirketinin sunucularına yükletir.

• aliveli90 kullanıcısına yanıt
    Bir insan neden microsoft ve google gibi en ufak veriyi satan firmaların ürünlerini kullanıyorsa o yüzden.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Parmak izi gibi bu da sunucuda tutulmaz. Tutulsaydı yeni telefona yedek aktarınca sizden tekrar tarama istemezdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gps.navigation kullanıcısına yanıt
    Sunucuda tutulmuyor olabilir ona lafım yok, daha doğrusu komplo teorisyenliğinden ve emin olmadığım bir konuda bir polemiğe girmekten her zaman kaçınırım ama sunucuda tutulmadığına dair kanıtınız yeni kurulumda tekrar taramaya ihtiyaç duyması ise çok desteksiz, çok alakasız kalıyor.

• alaz1903 kullanıcısına yanıt

Yüz veya parmak izi tanıyan çok basit bir kod yazın bu bilgiyi dışarı atmayı deneyen , xCode ile derleyip deneyin göreceksiniz 👍 Apple sistemi gereği bunu cihaz haricine yollayan yazılıma da izin vermez. Komplo ile alakası yok yani bu tamamen 1. derece kişisel veridir. Yani kimlik kartınızdan bile ciddi veridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 22 Ekim 2022; 9:59:34 >

Hocam bunlar hiçbir sunucuya yüklenmiyor aynı parmak izi gibi ..

Buna ek eğer iOS için bi uygulama yazarsanız direkt package var onu kullanıyorsunuz ve uygulama içerisinde yüz verilerini yine Apple kendisi doğruluyor cihaz üzerinden ve başka 3.parti uygulamanın kendisinin bir sunucuya yollamasına vs izin vermiyor .

Evet parmak izleriniz ve yüz taramanız sunucuda tutulmuyor, NSA'in depolama çiftliklerinde tutuluyor.

Edward Snowden'ın Apple hakkında söylediklerini bir araştırın derim.

Hocam benim yazacağım ve datayı dışarı transfer eden üçüncü parti koda Apple neden izin versin? Neden üçüncü taraf uygulama sahipleri ile paylaşsın. Ya o kod işletim sisteminin içinde gömülüyse ve datayı apple sunucularına taşıyorsa sen, ben bunu görebilecek miyiz?

Bu şeye benziyor: "Bu bankadan para çalmak imkansız çünkü olağan üstü güvenlik önlemleri var!" Doğrudur, dışarıdan para çaldırmazlar. Ya banka kasasındaki parayı direkt olarak banka yöneticileri çalıyorsa...

Komplo teorisi lafını size karşı söylemedim. Kendi iddiam için kullandım. Yani komplo teorisi yapmak istemiyorum anlamında. Doğrudur Apple sunucuda bulundurmuyordur. Sonuç olarak emin olmadığım bir konuda söyleyeceklerim sadece varsayımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaz1903 -- 22 Ekim 2022; 18:13:2 >
  • Kampec kullanıcısına yanıt

Kardeş böyle onu araştır diyip Snowden’i dinle demekle olmuyor o işler. Veri ile ilgili kanıtı sunarsın bakarız. Bak üstte gayet net nasıl test edileceğini yazdım. Kodu yaz derle çalıştır bakalım çalışacakmı. Sizin teoride kredi kartı şifresini de banka biliyordur 😂

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.