Şimdi Ara

iOS 11'in Düşmanı Parallax Effect'i

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Malumunuz 1,5 Aydır iPhone X'in Sorunları İle Uğraşıyorum. 2007 Yılından Beri iPhone Kullanan Biri Olarak Ben Bile Apple'a Toz Konduramazken iOS 11 Gibi Tamamen Saçmalık Olan Bir İşletim Sistemini Kullanmaya Başladıktan Sonra Lanet Ettim. Aslında iOS 11 İle Gelen Sorunların Çoğu Eklemeler Dışında Çalışan Şeyler Dahil Herşeye El Atmalarıdır Hal Böyle Olunca Cihazlar Arası Optimize Sorunu Baş Gösterdi.

Bazı Arkadaşlar Bende Sorun Yok, Bazı Arkadaşlar Bende Şu Sorun Var Sende Olan Bende Yok Gibi İkilem İçerisinde Kalmışlardır. iOS 11 İle Gelen Sorunların Başında Yavaşlama, Kasılma, Takılma, Kapanma, Çökme Ve Bazıları Hepimiz Biliyor Çoğumuz Yaşadı. Bu Sorunları Çözmek İçin Restart Ediyor, Force Restart Ediyor, Temiz Kurulumlar Yapıyoruz Ama Bir Süre Sonra Bu Sorunların Tekrar Ettiğini Görüyoruz.

iOS 11 İle Gelen Optimize Sorunu Yaşayan Ve Kullanıcıların Yukarıda Yazılı Olan Çoğu Hatayı Almasının Sebebi Cihaz Üzerinde 7/24 Aktif Olan Parallax Effect'i Nedir Bu Parallax (Menü Geçişleri, Uygulama Açılış Ve Kapanışları, Sayfa Akışları Sırasında Gördüğümüz Effect) Parallax Dediğimiz Bir Effecttir. Bu Olay iOS 11 İle Her Cihaza Özel Optimize Sorunları Yaşatması İle Beraber İşlemcinin Düşük Frekans Çalışırken Yaşanılan Sorunu Genele Yansıtmakta Olup Kullanıcıları Ve Beni Çıldırmıştır.

Apple iOS 11.3 İle Ne Kadar Çözeceğini Ve Kullanım, Performans, Hata Düzeltmelerine Yönelik Bir Güncelleme Olacağını Açıklasa Bile Hemen Yarın Olacak Bir Olay Değil Bu Hal Böyle Olunca Bu Enkazın Toparlanması Biraz Zaman Alacak Gibi Gözüküyor. En Az 20 Cihaz Üzerinde Ve 1,5 Aydır Kendi iPhone X Cihazım Üzerinde Yaptığım Denemeler Sonucu Bu Parallax Dediğimiz Effect'i Kapatmamız Bu Sorunların %90 Önüne Geçtiğini Gözlemledim.

iOS 11 İle İlgili Sorun Yaşayan Kullanıcıların Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Hareketi Azalt Şekmesinden Açık Konuma Getirmeleri Bu İşlem (Parallax'ı Tamamen Kapatmaz) Ama Sizin Sorunlarınızın Çoğunu Çözecek Şekilde Azaltıcak Yaşadığınız Çoğu Sorunun %90 Önüne Geçecektir.

Çok Sorun Yaşayan Ve Yeni Bir Güncelleme Gelene Kadar Bunların Önüne Geçmek İsteyen iOS 11 Kullanıcılarına Nacizane Çözüm Önerimdir. En Azından Sorunların Çözüldüğü, Sıkıntısız Bir Sürüm Gelene Kadar Geçici Olarak Sorunların Önüne Geçip Rahat Kullanabilirsiniz.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buhar Abi -- 6 Şubat 2018; 10:45:50 >

• Hareketi azalt sekmesini "kapalı" değil "açma" işlemi uygulamaları gerekiyor sanırım. Zaten hali hazırda kapalı o sekme.
  • ilberto35 İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Düzeltme İçin İş Arasında Yazmaya Çalıştım Gözden Kaçırmışım Düzelttim Şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buhar Abi -- 6 Şubat 2018; 10:46:39 >
  • Yazdığınızı okumayamadım bile gözüm ağrıdı. Her kelime BÜYÜK harf ile yazılmaz dikkat lütfen ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Napalim simdi acalim mi dursun mu :) benim sıkıntım yok ama illa ki acin daha iyi olur derseniz acalim

Edit : dayabamadim actim bende evet degisik bir his yaratto daha hızlı sayilabilir mi evet . Mesela programdan cikmak istedigimizde asagidan yukari cekiyoriz ya oradaki efekt kaldirildi bir simgeye basinca hemen aciyor :)
    Biraz takilalim bakalim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysertac -- 6 Şubat 2018; 11:42:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LittleMonster

Yazdığınızı okumayamadım bile gözüm ağrıdı. Her kelime BÜYÜK harf ile yazılmaz dikkat lütfen ya

Yazılmadığını Bende Biliyorum Ama Yıllardır Öyle Alışmışım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysertac

Napalim simdi acalim mi dursun mu :) benim sıkıntım yok ama illa ki acin daha iyi olur derseniz acalim

Sorun Yoksa Birşey Yapmanıza Gerek Yok Hocam.
  • bu efekt sayesinde ilk yüklediğimde telefon çok hızlı akıcı duruyodu .. sonra pilin sz gittiğini fark ettim .. sonra uygulamaların 3 4 saniye geç açıldığını klavyenin takıldığını fark ettim ve hemen ios 10a döndüm

Efekt aslında çok hoş ama optimize edilmemiş

• Bu efekti kapatınca baya bi performans farkı yaratıyor cihaz çok daha akıcı çalışıyor hemen fark edebiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: galaxyg

bu efekt sayesinde ilk yüklediğimde telefon çok hızlı akıcı duruyodu .. sonra pilin sz gittiğini fark ettim .. sonra uygulamaların 3 4 saniye geç açıldığını klavyenin takıldığını fark ettim ve hemen ios 10a döndüm

Efekt aslında çok hoş ama optimize edilmemiş

Aynen Hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihalbayrak

Bu efekti kapatınca baya bi performans farkı yaratıyor cihaz çok daha akıcı çalışıyor hemen fark edebiliyorsunuz.

Parallax İşlemcinin Düşük Frekans Seviyelerinde Akışı Bozuyor. Bu Aslında Her Cihaz İçin Geçerli Değil Arkadaşımın Cihaz Sorunsuz Benim Sorunlu Cihaz Seçiyor. Sorunsuz Bir Güncelleme Gelene Kadar Bu Şekilde Kullanmak Cıldırmamak İçin İdeal Çözüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buhar Abi

quote:

Bu efekti kapatınca baya bi performans farkı yaratıyor cihaz çok daha akıcı çalışıyor hemen fark edebiliyorsunuz.

Parallax İşlemcinin Düşük Frekans Seviyelerinde Akışı Bozuyor. Bu Aslında Her Cihaz İçin Geçerli Değil Arkadaşımın Cihaz Sorunsuz Benim Sorunlu Cihaz Seçiyor. Sorunsuz Bir Güncelleme Gelene Kadar Bu Şekilde Kullanmak Cıldırmamak İçin İdeal Çözüm.

İphone se kullanıyorum ve zaman zaman animasyonlarda sayfa geçişlerinde cihaz saçmalıyordu ama bunu kapatınca düzeliyor.

İos 11.2.5 den önce ki sürümlerde bu animasyon hataları felan çok aşırı oluyordu. 11.2.5 güncellemesi ile büyük oranda düzeltmişler ama yine hatalar var ve bu hatalar büyük ihtimal 11.3 ile düzelir daha sonra 2 3 ara güncelleme ile 11.3.3 te felan ios 11 in işi biter sonrada 12 de ye geçiş başlar sonra hoop hadi an baştan buglar hatalar yığınla sorun artık yeter ettirdi apple daha da cihazı güncellemem ios 12 son sürüme geldiğinde güncellerim.

Yıllardır iphone kullanıyorum sorunsuz kullandığım zaman aralığı sürümlerin son versiyon güncellemesi verilip bir üst sürüm çıkana kadar ki zaman aralığı.

• Hareketi yapatınca sanki şarj biraz daha hızlı gidiyor gibime geldi. Ama cihazda hızlanmış hissi veriyor. Eskiden hareketi azaltınca şarj konusunda pozitif etkisi olurdu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İos 11 çıktığı günlerde bir hevesle yüklemek için uğraştım ama yeterli internetim olmadığı için yükleyememiştim, yükleyebilmiş olsaydım bir de geri ios 10.3.3 e dönmek için uğraşacaktım, ne iyi ettim de hanımı dinledim uğraşmadım, biraz izleyip sistemin oturmasını beklemek en akıllıca olanı. Çok üzülüyorum sizlerin adına, o kadar para verip işkence verir gibi saçma sapan hatalarla boğuşturuyorlar insanları.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Buhar Abi

quote:

İphone se kullanıyorum ve zaman zaman animasyonlarda sayfa geçişlerinde cihaz saçmalıyordu ama bunu kapatınca düzeliyor.

İos 11.2.5 den önce ki sürümlerde bu animasyon hataları felan çok aşırı oluyordu. 11.2.5 güncellemesi ile büyük oranda düzeltmişler ama yine hatalar var ve bu hatalar büyük ihtimal 11.3 ile düzelir daha sonra 2 3 ara güncelleme ile 11.3.3 te felan ios 11 in işi biter sonrada 12 de ye geçiş başlar sonra hoop hadi an baştan buglar hatalar yığınla sorun artık yeter ettirdi apple daha da cihazı güncellemem ios 12 son sürüme geldiğinde güncellerim.

Yıllardır iphone kullanıyorum sorunsuz kullandığım zaman aralığı sürümlerin son versiyon güncellemesi verilip bir üst sürüm çıkana kadar ki zaman aralığı.

Güzel Bir Sürüm Yakalayıp Cihazı Bir Adım İleri Attırmamak Lazım. Cihaz Değişikliği İle iOS 11 Eziyeti Çekiyorum 10.3.3 Gibi Optimize Edilene Kadar Çekeceğiz Bu Çileyi :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: avtheree

Hareketi yapatınca sanki şarj biraz daha hızlı gidiyor gibime geldi. Ama cihazda hızlanmış hissi veriyor. Eskiden hareketi azaltınca şarj konusunda pozitif etkisi olurdu.

iPhone x Kullanıyorum Malum Hatalardan Sonra Bu Çözümü Buldum. Bu Hareketin Benim Cihazıma Artı Yönde Hem Sorunların Çözülmesine Hemde Şarj'a + %10 Daha Tasarrufu Getirmesine Neden Oldu. Yazılımın Her Cihaza Farklı Davrandığını Görüyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacker_127

İos 11 çıktığı günlerde bir hevesle yüklemek için uğraştım ama yeterli internetim olmadığı için yükleyememiştim, yükleyebilmiş olsaydım bir de geri ios 10.3.3 e dönmek için uğraşacaktım, ne iyi ettim de hanımı dinledim uğraşmadım, biraz izleyip sistemin oturmasını beklemek en akıllıca olanı. Çok üzülüyorum sizlerin adına, o kadar para verip işkence verir gibi saçma sapan hatalarla boğuşturuyorlar insanları.

10.3.3 Harikalar Diyarı Hocam Yerinizden Aman Kıpırdamayın.
  • Evet sorunu olanlar var ama demek ki her cihazda olmuyor. Ben 7 plus ve 2 aydırda X ile hiçbir sorun yaşamadım ne restart atma ne takılma vs. İnşallah yeni güncelleme ile düzelir sorun yaşayanlar.
  • Buhar Abi kullanıcısına yanıt
    İnşallah sizin de sorunsuz kullanabileceğiniz bir sürüm olur ios 11.3 hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: -tayfun-

Evet sorunu olanlar var ama demek ki her cihazda olmuyor. Ben 7 plus ve 2 aydırda X ile hiçbir sorun yaşamadım ne restart atma ne takılma vs. İnşallah yeni güncelleme ile düzelir sorun yaşayanlar.

İnşallah Hocam. Apple'a Tüm Geri Bildirimleri Sundum Dosya Oluşturup Mühendislerine İlettiler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.