Şimdi Ara

internetten tv seyretme nasıl yasaklanır???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar fabrikada bazı kullanıcılar netten tv seyrediyor. bu kullanıcılarını seyretmesini nasıl engellerim. elimde sadece 2800 serisi bir router var. ip'ler statik IP. yardımcı olursanız sevinirim.

• isa gibi bir guvenlik duvari var mi? isa'dan yapmak cok daha kolay. router ile anca tv icin izlenilen portlari yasaklarsiniz, izleyemezler.
  • aslında bizim internet holdingten geliyor ve ne ile cıktıklarını bilmiyorum dışarı. büyük ihtimal isa vardır ama ben onlara muhtaç olmadan halletmek istiyorum kendi işimi. hangi portlerı kısıtlayabilirim ve daha farklı birşeyler yapabilir miyim??
  • ben seyretmeye calisiyorum sen seyretmesinler diye ugrasiyorsun:) ama benim kendi isim biri bana yardim etsinde su problemi cozeyim ya:( bur turlu seyredemiyorum:(
  • bulundugunuz fabrikadaki network altyapisindan birazdaha bahsetmelisiniz. sizin fabrikada server yok mu? fabrikada da bir sunucu bölümü vardır. isa üzeinden daha sağlklı bir engelleme yapabilirsiniz.
    routerden yasaklama yapmak isterseniz hangi portlari kullaniyorlarsa (film izlenilen sitelerde) onlar icin bir access list olusturmak lazim. ama bu seferde yasakladığınız portu işiniz amacuyla bir programda vs. kullanmak isterseniz problem yaşayabilirsiniz.
  • biz holdinje bağlıyız. holdinke 512 g.shdsl hat ile bağlıyız. benim burda sedece 1 server var oda database server. internetete holding uzerinden cıkıyoruz. onlar ne kullanıyor biliyorum. ama senin dediğin gibi buyuk ihtimal isa server vardır. ben acceslistletle kısıtlıyayım sorun değil. ama hangi portu kullanıdığını nasıl anblaya bilirim tv'nin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.