Şimdi Ara

internetim kesiliyor sürekli sebebi sizce nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar son bir haftadır internetim gidiyor bazen 30 dk bazen 5 dk geliyor.modemim airties rt-211 daha önceden kullanıyordum böyle bir sorunla karşılaşmadım.Evde telsiz telefon var modem arayüzünden kanal ayarlarınıda denedim airties çağrı merkezinide aradım şuan için sorun yok servis sağlayıcınızı arayın dedi sizce neden olur dudup dururken ppp ışıgı tamamen gidiyor adsl ışıgıda yanıp sönüyor lütfen bilen varsa yardımcı olsun delircem ya

• 0.ttneti arayın sorun var mı = yok
    1.splinter den sorun var mı = yok
    2.Kablolar dan sorun var mı = yok
    3.paralel telefondan sorun var mı = yok
    4.Modem fw güncelleyin sorun var mı = yok
    5.yeni bir modem ile deneyin sorun var mı = yok
    6.Bina girişi Kutudaki hattan sorun var mı = vardır
  • Hemen servis sağlayıcını arayıp arıza kaydı açtır.
  • bence modeminde sorun var gibi geldi güncelleme yap aynı modemi başka adslde kullanma imkanın varsa dene sorun modemdenmi anlarsın eğer modeminde sorun yoksa cagdas70 arkadaşın dediği gibi arıza kaydı açtır
  • modem ekmeğini yemiş ıolailibir bence
  • Beyler sağolun modemi güncelledim zaten daha önceden.kablolarda sorun olacağını zannetmiyorum neden derseniz daha önceden yapmıyordu bi düzen değişikliği falan olmadı ki.bence sorun ya ttnetten kaynaklanıyor yada bu dışarıdan gelen telefon hattından kaynaklanıyor.Şimdi ben arasam arıza kaydı yaptıracağım onlar kendi sisteminden mi müdale edecekler yoksa en yakın telekom servisini mi gönderecekler bunuda şu yüzden soruyorum neti ortak kullanıyoruz ceza falan olur mu ondan soruyorum
  • Eskiden sorun yoktu. O yüzden kablolar sorunlu olamaz gibi mantık yürütmeler bana doğru gelmiyor. 1 yıl düzgün çalışıp o gün bozulan tonla sistem ve cihaz var.

Arıza ekipleri ayrıdır ve telekoma bağlıdır. Ayrıca bir ücrette talep etmiyorlar. Tabi kontrol için gelmeye ikna edebilirsen çünkü bayağa bir uğraştırıyorlar.
  • valla gelecekler bakalım ttnet arıza ekiplerini gönderecek ins gelirler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.