Şimdi Ara

İnternete Kablolu Bağlanmıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 1-1,5 hafta gibi bir süredir ara ara internetimde kopmalar oluyor. 2-3 saat gibi bir süreliğine ya tamamen kopuk oluyor ya da kısa süreliğine çok düşük hızda gelip yine gidiyor ve bu ne yaparsam yapayım değişmiyor düzelmiyor internet. Sonra durup dururken kendi kendine düzelip normal çalışmaya başlıyor bir anda.

Yurtta kalıyorum, oda arkadaşımın bilgisayarı hem kendi masasındaki hem benim masamdaki kablodan bağlanıp takır takır çalışırken benimki ikisinden de çalışmıyor. Ama bugün fark ettiğim bir nokta, telefondan hotspot açtığımda internete girebiliyorum, şuan da zaten hotspot internetiyle bilgisayardan atıyorum bu postu.

Neden kaynaklanıyor olabilir arkadaşlar var mı bir fikri olan ? İlginiz için şimdiden teşekkürler

Edit : Bu arada bende bağlanmıyor dediğim bağlı görüyor, sınırlı falan da değil bildiğin normal bağlanmış gözüküyor ama herhangi bir işlem yapmaya çalıştığımda internet bağlantısı yok diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tethark -- 23 Temmuz 2017; 20:15:14 >

• Merhabalar, Donanım Haber Teknik Yardım bölümüne hoş geldiniz.
    Bligsayarınızda kurulu olan antivirüs programının adını söyleyebilir misiniz?
    Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TakemasterTR -- 23 Temmuz 2017; 21:54:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TakemasterTR

Merhabalar, Donanım Haber Teknik Yardım bölümüne hoş geldiniz.
    Bligsayarınızda kurulu olan antivirüs programının adını söyleyebilir misiniz?

İyi günler. Şuan aktif olarak kullandığım bir antivirüs programı yok. Windows Defender var yani sadece, o da aktif durumda. Geçenlerde hızlı tarama yaptırdığımda defenderla bir virüs bulmamıştı, tam tarama da yaptırmayı da unutmuştum şuan yaptırıyorum onu.

İnternet bağlantım geri geldi bu arada yine durup dururken

O zaman sorun donanımsal gibi gözüküyor. Lütfen kablonuzu ve Modem/Bilgisayar kablo soketlerini konrol edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: TakemasterTR

Merhabalar, Donanım Haber Teknik Yardım bölümüne hoş geldiniz.

O zaman sorun donanımsal gibi gözüküyor. Lütfen kablonuzu ve Modem/Bilgisayar kablo soketlerini konrol edin.

Kontrol etmek adına servise yollamak dışında benim kendim yapabileceğim bir şey var mı ?

Kontrol etmek için:

1-Kabloyu farklı bir bilsayarda/modemde deneyin.

2-İnternete kablosuz bağlanın.

3-Modemde farklı kablo ile aynı/farklı bilgisayara bağlanın.

• Dns değiştirmeyi denediniz mi? Google dns tavsiye ederim.
    Dns çözüm olmadıysa ethernet sürücüsünü yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.
  • Ethernet sürücüsünü güncellemeyi dene bir de.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.