Şimdi Ara

internete bağlanılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir kaç aydır tarayıcıyı ilk açtığımda zaten giremiyordu internete (TLS ek sıkışması aşamasında kalıyor), bir kaç dakika sonra bağlanıyordu sayfalara. İnternete bağlıyım tabii.

Bir kaç gün önce CS go oynarken valve'in olmayan bir servera girdim.
    Map indirmeye başladı, uzun sürünce görev yöneticisinden kapattım. Ondan sonra ne Steame girilebiliyor (hata kodu 101), ne de internete. Bu sırada bilgisayar hala internete bağlı gözüküyor.

Sistem geri yükleme yaptım, 5 dakika falan internete girebildim Steam falan açıldı ama sonra yine aynı problem başladı. Antivirüs ile tarattım şimdilik sorun düzelmiş gibi. Sizce sorun nedir, ne ile taratabilirim? Avast başlangıç taraması veya başka bir rescue CD işe yarar mı?

Adwcleaner ve malwarebytes anti malware herhangi bir sorun bulamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnan mersedes -- 18 Temmuz 2017; 10:35:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sistem o malwarebytesi engellemeiş olabilir.

Ben bir rehber hazırlamıştım Bitdefender Rescue CD hakkında. O rehberdeki adımlara uyarak bir Cd/dvdye çek. Daha sonra kapalıyken onu tak ve BIOSa girerek cdden boot et. Bak bakalım, Rescue CD internete girer herhalde ve güncelleme yapar. Sonra da tara. Bu arada Sonucu buraya söyler misin işlem bitince yardımcı olayım ona göre. İnşallah sorununuz çözülür.

• TakemasterTR T kullanıcısına yanıt
    Sağolun haftasonu deneyeceğim sonucu yazarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada o cdyi temiz bir bilgisayarda çekmen gerekli. Ondan sonra ben tarama sonucuna göre size bir şey önerebilirim zira CDler sadece ağır virüsleri temizliyor (yani kabasını alıyor). Aynı zamanda o virüslü bilgisayara başka flash filan takmayın bağlantılarını kesin cd takana kadar.

Hocam zaten indiremiyorum dosyayı mecburen başka bilgisayarda yazacaktım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • adnan mersedes A kullanıcısına yanıt
    Avastı silmeyi dene. Genelde işe yarar(Şaka yapmıyorum.).
    Internet security ve premier versiyonları interneti kesebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ejihov

Avastı silmeyi dene. Genelde işe yarar(Şaka yapmıyorum.).
    Internet security ve premier versiyonları interneti kesebiliyor.

Aynen katılıyorum benim bir arkadaşımın bilgisayarında Avast premier yüklüydü baktım internete giremiyor benden yardım istedi öyle yaptım olmadı böyle yaptım olmadı sonra yüklü olan Avast'ı bir kaldırıp deneyeyim dedim şok oldum internet geldi ve hiç kesilmedi kendi kendime pes dedim. Ben Avast'ı zaten kullanmıyordum ama bu olaydan sonra da hayatta kullanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarik1968 -- 30 Temmuz 2017; 11:8:7 >
  • Bitdefender Rescue Disk(2 tane trojan buldu, birini kendi sildi diğerini yine bitdefender içinden elle sildim. Gariptir ikiside avast'ın klasörü içerisindeydi yani trojan mı yoksa bitdefender'ın kıllığı mı bilemiyorum) + Avast başlangıç taraması (bunun raporu nerededir bilemiyorum) sonrası internete girebildim. Arada Windows Update sorunlarını onardım. Şimdilik sorun yok gibi gözüküyor, zaten artık bir sorun olursa muhtemelen Avast'ı sileceğim çünkü ortada bir virüs yok gibi.
  • Bazen antivirüs programları interneti kapatabilir. Ben sizin yine de malwarebytes ile gerçek zamanlı koruması kapalı şekilde tarama yapmanız taraftarıyım iyi günler.

Hocam bu sabah yine tarattım, hiç bir şey bulamadı.
    Şimdi görev yöneticisinde dikkatimi çekti 2 tane csrss.exe var ama 2side system32 altında, virüs değildir sanırım? 2 tane olması düşündürttü ama ikiside aynı yerde.
  • O zaman tamam problem yok.

Ama siz garanti olsun derseniz ilave olarak hitman pro zemana ve adwcleaner ile de taratabilirsiniz. İyi günler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.