Şimdi Ara

İnternet yasağı başladımı? (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
1
Favori
26.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha once google.com'a 65ms olan ping simdi 98ms oldu. "Standart/filtresiz" paket.
    Ayrica daha once DNS bazli engellenen sitelerin bazi adresleri de IP bazinda engelleniyor galiba, sayfalar yarim yamalak aciliyor.
    Daha filtrelenecek IP listesini tamamlayamadilar herhalde.
    Ozetle, bende +30ms ping eklendi dunden beri, test eden oldu mu acaba aramizda baska?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enizam

Hepimize hayirli olsun.
    Daha once google.com'a 65ms olan ping simdi 98ms oldu. "Standart/filtresiz" paket.
    Ayrica daha once DNS bazli engellenen sitelerin bazi adresleri de IP bazinda engelleniyor galiba, sayfalar yarim yamalak aciliyor.
    Daha filtrelenecek IP listesini tamamlayamadilar herhalde.
    Ozetle, bende +30ms ping eklendi dunden beri, test eden oldu mu acaba aramizda baska?

Aynı durum bende de oldu hocam. google.com'a attığım ping önceden 50ms idi şu anda sabit 65ms.
  • işden (ulaknet) pingler 50-60 ken evde 160 ms lerde idi. (20-30 banada eklendi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

arkadaşlar sonuç olarak şuan dns default haldeyken telekom taarafından kapalı olan siteye dns ile erişim yapabiliyorum. Aktif olmadı mı henüz acaba ?

sen secmezsen herhangibir filtre Yok ki.ayrıca seçersen filtreye tabi olacaksın.
  • Biz hiç bir filtre seçmedik ve bundan dolayı standart pakete tabiyiz sanırım.
    Ama bu durumda da dns adresi kullanmak yasak mı ?
  • hayır değil rahat rahat kullanabilirsiniz.
  • şu anda hiçbir filitreye tabi değiliz. arayıp filitre istiyorum demezseniz filtre falan olmaz. rahat rahat girin.
  • ping 10 ms
  • Anonymous gibi gruplar var oldugu surece zor gelir o yasaklar.

Bu arada Tor Browser indirmeni tavsiye ederim, tamamen guvenli ve butun siteler sansursuz ve ustune IP ni farkli gosteriyor proxy gibi otomatik olarak.
  • evet ping artışı bariz. sebep nedir ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

evet ping artışı bariz. sebep nedir ki

Sebep, aile, cocuk ve "standart/filtresiz" paketlerin hepsinin , kurulan filtre altyapisi uzerinden gecmesi. IP bazli kontol yapan sistem araya girince tabi ping artiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sgt.Gaz

şu anda hiçbir filitreye tabi değiliz. arayıp filitre istiyorum demezseniz filtre falan olmaz. rahat rahat girin.

aynen böyle durum. ping bendede 70ms çıktı.
  • bu gün ttnet online işlem merkezine girdim, güvenli internet işlemleri menüsüne girdiğimde aile koruma filtresinin devrede olduğunu gördüm, halbuki böyle bir talebim olmadı. Aynı menuden devre dışı bırakarak onayladım. Yani siz herhangi bir talepte bulunmasanız da aile koruma filtresi açık durumda, kapatmanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_mercure

bu gün ttnet online işlem merkezine girdim, güvenli internet işlemleri menüsüne girdiğimde aile koruma filtresinin devrede olduğunu gördüm, halbuki böyle bir talebim olmadı. Aynı menuden devre dışı bırakarak onayladım. Yani siz herhangi bir talepte bulunmasanız da aile koruma filtresi açık durumda, kapatmanız gerekiyor.

Yanlışlık olmalı yada sözleşme imzalama esnasında onaylamışsınizdır.
    ben cepnetteyim ama eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zagortagos

quote:

Orijinalden alıntı: by_mercure

bu gün ttnet online işlem merkezine girdim, güvenli internet işlemleri menüsüne girdiğimde aile koruma filtresinin devrede olduğunu gördüm, halbuki böyle bir talebim olmadı. Aynı menuden devre dışı bırakarak onayladım. Yani siz herhangi bir talepte bulunmasanız da aile koruma filtresi açık durumda, kapatmanız gerekiyor.

Yanlışlık olmalı yada sözleşme imzalama esnasında onaylamışsınizdır.
    ben cepnetteyim ama eminim.

yanlışlık yok, herhangi bir filtre istemedim
  • takip
  • Devrede olmasinın zararı yok.
    filtreli bir siteye girersen ve güvenlinet uyarısı alırsan hat kendine aitse aninda devredışı bırakırsın.
  • beyler bircok kişiden haykırışlar gelmeye basladı daha durum bunlar iyi gunlerimiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K A Y A

Bide sanırım yasaktan kimsenin haberi yok baksanıza konu daha 2.sayfada

Çoğu kişinin haberi vardır büyük ihtimalle ama standart tarifede bir değişiklik olmadığından milletin de tepkisini çekmemiştir.
  • Ping konusunda, pingi artan arkadaşların büyük ihtimalle bu artışları geçicidir. Çünkü bende ve birçok tanıdığımda ping artışı olmadı. Biz de filtreleme neticesinde ping artışı olabileceğini düşünmüştük ama olmadı. Bende yurt içinde 10 - 18 arası değişiyor ping'ler. Her zaman böyle idi. Yurt dışı ping'lerim de aynı şekilde. Standart tarifede.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.