Şimdi Ara

İnternet Servis Sağlayıcılar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, binadaki altyapıyı sorguladığımda maksimum alabileceğim hız 79 Mbps yazıyor.
    Fakat aldığım hız 45 Mbps, ethernet kablosu ile 50Mbps.

Santral/ Saha dolabı tahmini mesafe 119 metre yazıyor. Ne derece doğru bilmiyorum.

Aşağıda veri tablosunu yükledim, hat zayıflaması sizce yüksek mi?
    Hat zayıflaması DB Upstream 17.9
    Downstream 8.6

Binadan daireye gelen kabloları, altyapıyı yenilesem bağlantı hızı sorunu çözülür mü?

Bunu yapabilecek iyi bir teknisyeni İstanbul’da nerden bulabilirim? Tavsiyeniz var mı?

Teşekkürler

İnternet Servis Sağlayıcılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EchoThreeOne -- 2 Şubat 2023; 23:53:50 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Göknetten altyapı sorgulama yapar mısın. Kablonun pek etkisi olmaz santrale mesafen fazlaysa. Snr değerin biraz artar, Hat kaliten iyileşir(kopma sorunu azalır). 50 tarifesi senin için ideal. Snr sınırda. Bu iş biraz kombine. Santrale ne kadar yakınsan, portun sorunsuzsa , dolaptan binaya gelen kablo iyiyse, bina içinden eve gelen kablo iyiyse, modem iyiyse o kadar avantajlısın. Ben de cat6 kablo ile yeniledim pek de kayda değer fark görmedim. (yeni modemde aldım). Deneyip göreceksin. Vdsl için kaliteli cat5e kablo da iş görür. Ben cat6 ya boşuna fazladan verdim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.