Şimdi Ara

İnternet Hızında ' dolaylı ' ARTIŞ VAR ? (1 mb Sınırsız kullanıcıları)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaşadığım şehir olan Bursa'da (Ataevler) son 1 haftadır bağlantılar özellikle akşam - gece saatlerinde rezalet hale gelmişti. İnternet ya 1-2 saatliğine kesintisiz olarak yada kopup tekrar gelerek beni deli etmekteydi. Ne zaman 444 0 375 i arayıp çemkirmek istesem karşıma otomatik bi abla çıkıp ; "size daha iyi hizmet verebilmek için bölgenizde çalışmalar yapılmaktadır. x kadar süre içinde bağlantınız geri gelicektir" benzeri cümlelerle bendenizi oyalamaktaydı.

Şimdi gelelim kuru fasülyenin faydalarına... İlk defa dün yuğtupta video izlerken farkı hissettim. Bağlantım fakir ama sömürgen gençliğin favorisi olan 1 mb / sınırsız. Amma ve lakin indirdiğim dosyalar 500-600 kb / sn ile inmekte. Kafamın içinde " daha iyi hizmet ... daha iyi hizmet " diyen otomatik ablanın sesi kendini tekrar etmekte direkt bi speed test bağlantı hızı 5 mb , bakıyorum modemin arayüzünden gözüken hıza 768 / 5120 kbps... Acemisi değiliz TTnetin "hayrına iş yaparlar mı" diyorum kendime ; 5 yılı aşkın süredir çektiğim eziyetleri düşününce tabiki de hayır diyorum. Ne kadar forum ve benzeri internet ile alakalı site varsa geziyorum hız arttırımı hakkında bişi göremiyorum iyice kıllanıyorum. Bunlar kafasına göre beni kotalı tarifeye mi attılar ? diye de işkilleniyorum. Az evvel de giriyorum TTnet'in sitesine ve direkt anasayfadaki yazıyı görüyorum. Hakkında şu anda yorum yapmıyorum hayırlı mı ? değil mi ? Tartışılsın diye de bu topici açıyorum buyrun tartışalım... http://www.ttnet.com.tr

1mb sınırsız kullanıcıları bi zahmet test yapıp hızlarını yazarlarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KutupBedevisi -- 2 Ekim 2009; 14:16:33 >

• bende 8mbit netlimitsizden 1mbit sınırsıza geçtim ama hızım 8mbit :D
  • Bende yeni 1Mbit abonesi oldum. İlk defa bugün hızıma baktım. 553 / 8190 gözüküyor. İşkilleniyorum, TTNET bunun hesabını sorar diye.

TTNET'in sitesini de açıyorum. Gözüme çarpan bununla ilgili birşey yok. Siz ne görmüştünüz TTNET ana sayfasında?
  • Bu herifler kalkıp sorgusuz sualsiz beni , bana pek de hayrı dokunmayacak Netlimitsiz tarifesine atamazlar. Çünkü hala sitelerinde 1mb sınırsız tarifesi şu kadardır die yazmaktalar. Hayrına da hadi al bakim sana 5-8mb bağlantı demiyeceklerini biliyorum . 4 arkadaşımı arayıp bağlantılarını kontrol etmelerini söledim 2 si aynı semtte ve bağlantıları birinin 5 mb dierinin 8mb... öteki arkadaşlar da 5 mb olduğunu sölediler. ( hepsi 1mb sınırsız kullanıyordu. )

Şimdi " Daha iyi hizmet " verme sözlerini tuttular dielim ve ellerinden geldikçe 8mbpsye kadar hizmet verdiklerini. Eyvallah derim. Ama kalkıpta 15 gb indir sonra al sana 512 kb bağlantı bi sektir git bana sordunuz mu ulan derim. Zamanında 256 kbps yi bitirmeye çabalamışlardı sonradan "aman sömürmesinler bizi zihniyetiyle" Netlimitsiz die bi kampanya başlattılar. 15 gb indir sonra al sana 512kbps...

Şu anda hakkaten tam ne oldu bitti anlamış değilim , anlamaya çalışmaktayım tek isteğim 1 mb kullanıcılarının speedtest yapıp sonucunu buraya yazmaları hiç biyerde net bi açıklama yok , kalkıp 1 mb sınırsız tarifesi hala sitelerinde var iken beni zorla netlimitsize attılar ise buna da hakları olamaz olmamalı...

• Bende istanblda oturuyorum 1mbit sınırsız kullanıyorum ve arkadaşın dediği gibi, gece saatlerinde internet durma noktasına geliecek kadar yavaşlıyordu. Bir iki hafta geçtikten sonra internette bariz bir hız artışı oldu. Ama sizin dediğiniz gibi 500 kb/s hız falan olmadı en fazla 133 kbit/s gördüm
  • haber vermeden 8mbit yapıyorlar hızları
  • Bu adamların hayrına iş yapacaklarına inancım 0 , illa gene bi şark kurnazlığı bekliyorum. Çünkü şunu biliyorum , "zamanında az çektirmedik sizlere bundan dolayı alın size 5-8 mb tadını çıkarın. hadi yine iisiniz keratalar. heh heh heh" demez. Olumlu bişi mi yapıcaklar tv de zibilyon tane reklam döner , tüm cihana duyururlardı " bakın biz işte böle büyük firmayız ya ya yaaaa " demek için. Ama ne zaman bişilerin peşindeler el altından çaktırmadan yaparlar. Hala internet hızının arttığına uyanmamış bu yüzden araştırma gereği hissetmeyen çok sayıda kullanıcı var eminim. Gene de hayırlısı diyorum ama çok pis küfürler hazırladım , sadece emin olmak istiorum benden habersiz benim istemediim bi tarifeye şutlanıp şutlanmadığımdan.
  • hız şu anda berbat.speedtest.net'te test yapıyorumacayip sonuçlar çıkıyor.bağlanntım 1 mb sınırsız.şonuçlar şöyle:
    upload:0.21 bu hep aynı
    download:15.29 bazen 18.00 civarı bazen 25.00 üzeri.
    bazen yeniden bağlanmada sorun yaşıyorum.yeniden bağlanmıyor,bağlansa IP numarası almıyor.iki kere 444 0 375'i aradım arıza kaydı aldılar
    birincide ekip göndereceğiz dediler,gödermediler sadece santraldan arayıp hızınızı test edicez dediler.ikincide hiç aramadılar.
    indirme hızı berbat şu anda.en kötüsüde indirme yaparken yarıda kesiliyor.insanı deli ediyor.
  • Söylemeden 8 MBit'e attıkları var sanırım.
  • 8mbit den 1mbit e dönenlerin hepsinde oldu bu. Santralde sorun var. Benimde 8mbit di sitede 1mbit gözükmesine rağmen bi gün yarım saat kesildi aradım sordum Santralde sorun var dediler sonra internet geldi 1mbit olmuş
  • benimki 1mbit sınırsız görünümlü 8mbit sınırsız şu anda , bu durumda kota olayı yapamazlar . çünkü netlimitsizde değilimki ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoyiiiM Mi Abi

Bu herifler kalkıp sorgusuz sualsiz beni , bana pek de hayrı dokunmayacak Netlimitsiz tarifesine atamazlar. Çünkü hala sitelerinde 1mb sınırsız tarifesi şu kadardır die yazmaktalar. Hayrına da hadi al bakim sana 5-8mb bağlantı demiyeceklerini biliyorum . 4 arkadaşımı arayıp bağlantılarını kontrol etmelerini söledim 2 si aynı semtte ve bağlantıları birinin 5 mb dierinin 8mb... öteki arkadaşlar da 5 mb olduğunu sölediler. ( hepsi 1mb sınırsız kullanıyordu. )

Şimdi " Daha iyi hizmet " verme sözlerini tuttular dielim ve ellerinden geldikçe 8mbpsye kadar hizmet verdiklerini. Eyvallah derim. Ama kalkıpta 15 gb indir sonra al sana 512 kb bağlantı bi sektir git bana sordunuz mu ulan derim. Zamanında 256 kbps yi bitirmeye çabalamışlardı sonradan "aman sömürmesinler bizi zihniyetiyle" Netlimitsiz die bi kampanya başlattılar. 15 gb indir sonra al sana 512kbps...

Şu anda hakkaten tam ne oldu bitti anlamış değilim , anlamaya çalışmaktayım tek isteğim 1 mb kullanıcılarının speedtest yapıp sonucunu buraya yazmaları hiç biyerde net bi açıklama yok , kalkıp 1 mb sınırsız tarifesi hala sitelerinde var iken beni zorla netlimitsize attılar ise buna da hakları olamaz olmamalı...

Foruma bikaç gün önce de ben konu açmıştım,ben de Bursa'da ikamet ediyorum ilgisi vardır yoktur gene de belirteyim ama beni sorgusuz sualsiz 1mb limitsiz tarifemden 8mb'e kadar olan tarifeye geçirdiler.Tarifenizden emin olun.

• ne gördün bizede anlatta bizde bakalım 85 kb/s yukarısı anca rüyamda görüyom.
  • Online işlem merkezinden kontrol edin hangi tarifede gözüktüğünüzü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mindtrick -- 2 Ekim 2009; 20:17:23 >
  • benim online işlem merkezinde 1 mbit limitsiz gözükmekte hız hala 8mbit ay sonu şok yaşamayalım be:S
  • quote:

Arkadaşlar yaşadığım şehir olan Bursa'da (Ataevler) son 1 haftadır bağlantılar özellikle akşam - gece saatlerinde rezalet hale gelmişti. İnternet ya 1-2 saatliğine kesintisiz olarak yada kopup tekrar gelerek beni deli etmekteydi. Ne zaman 444 0 375 i arayıp çemkirmek istesem karşıma otomatik bi abla çıkıp ; "size daha iyi hizmet verebilmek için bölgenizde çalışmalar yapılmaktadır. x kadar süre içinde bağlantınız geri gelicektir" benzeri cümlelerle bendenizi oyalamaktaydı.

Şimdi gelelim kuru fasülyenin faydalarına... İlk defa dün yuğtupta video izlerken farkı hissettim. Bağlantım fakir ama sömürgen gençliğin favorisi olan 1 mb / sınırsız. Amma ve lakin indirdiğim dosyalar 500-600 kb / sn ile inmekte. Kafamın içinde " daha iyi hizmet ... daha iyi hizmet " diyen otomatik ablanın sesi kendini tekrar etmekte direkt bi speed test bağlantı hızı 5 mb , bakıyorum modemin arayüzünden gözüken hıza 768 / 5120 kbps... Acemisi değiliz TTnetin "hayrına iş yaparlar mı" diyorum kendime ; 5 yılı aşkın süredir çektiğim eziyetleri düşününce tabiki de hayır diyorum. Ne kadar forum ve benzeri internet ile alakalı site varsa geziyorum hız arttırımı hakkında bişi göremiyorum iyice kıllanıyorum. Bunlar kafasına göre beni kotalı tarifeye mi attılar ? diye de işkilleniyorum. Az evvel de giriyorum TTnet'in sitesine ve direkt anasayfadaki yazıyı görüyorum. Hakkında şu anda yorum yapmıyorum hayırlı mı ? değil mi ? Tartışılsın diye de bu topici açıyorum buyrun tartışalım... http://www.ttnet.com.tr

ttnet çağrı merkezi çalışanı olarak şunu söyleyebilirim bu aralar çoğu santralda hangi santralde hangi hızın sağlıklı olarak çalışacağını test etmek amacıyla pilot uygulama olarak hızlar yükseltiliyor.8mb olarakda değil hattın destekleyebileceği maksimum hıza yükselitelerek o bölgelerden gelecek çağrılara göre istatistik çalışmaları yapılmakta
    muhtemelen bu şekilde bir uygulama yapıldığı zamana denk geldiniz

•  İnternet Hızında ' dolaylı ' ARTIŞ VAR ? (1 mb Sınırsız kullanıcıları)

şu rezilliğe bak SÖ göya 1 mbps sınırsız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihanDAR -- 2 Ekim 2009; 22:09:49 >
  • quote:

Arkadaşlar yaşadığım şehir olan Bursa'da (Ataevler) son 1 haftadır bağlantılar özellikle akşam - gece saatlerinde rezalet hale gelmişti. İnternet ya 1-2 saatliğine kesintisiz olarak yada kopup tekrar gelerek beni deli etmekteydi. Ne zaman 444 0 375 i arayıp çemkirmek istesem karşıma otomatik bi abla çıkıp ; "size daha iyi hizmet verebilmek için bölgenizde çalışmalar yapılmaktadır. x kadar süre içinde bağlantınız geri gelicektir" benzeri cümlelerle bendenizi oyalamaktaydı.

sitede oturuyosan bekle biraz gelecek ataevlere QUIKNET..
    Superonline sevdiği bölgeler beşevler ataevler görükle ihsaniye kükürtlü
    biraz sabret TTNET e sakın taahhüt imzalama. Yakın zaman da gelecek.
    Tabi site de oturuyossan ki ataevler de site olmayan yer yok ggaliba

• Bende ataevlerin ordayım ve 12-13 adım mesafeden fiberoptik döşediler 2-3'gün önce site girişinin 12-13 adım mesafede sizice gelecekmi?
  • istanbuldayım 0.81 gozukuo, 1 mb sınırsız

ama surekli sorun yasıyorum ozellikle de gmaille, henuz gmailden mi internetten mi kaynaklanıo sorun anlamış degilim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.