Şimdi Ara

İnternet altyapı kafa karışıklığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Üniversite dolayısı ile yeni bir yere taşınıyorum. Evimi tutarken fiber optik kablo güzergahına hiç dikkat etmeden tuttum. Şu anda da neredeyse her firma farklı bir hız söylüyor. Mesela örnek vermek gerekirse, telefonla görüştüğüm Superonline yetkilileri bulunduğum lokasyonda sadece 16 mbps hız bulunduğunu söylediler. Türk Telekomdan yaptığım sorgulama işleminde HiperNet altyapım bulunduğu söylendi (kaç mbps kadar kapsadığını bilmiyorum, 100mbps'a kadar bu altyapı ile hizmet alabiliyorum sanırım)

Turknet ile yaptığım altyapı sorgulamasında 35 mbps'a kadar alabildiğimi söylediler.(VDSL altyapıya sahip olduğumu söylüyor TurkNet)

Gerçekten kafam çok karıştı. Sizce benim altyapımın verebildiği gerçek hız nedir?

En doğru sonucu veren şirket hangisidir? (Ve ayrıca hangi şirket verilen değerin tamamını kullandırabilir? Kağıt üstündeki sayılar benim hız testlerime yansımadığında benim için hiçbir anlamı olmaz)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

• https://netspeed.com.tr/altyapi-sorgula

Şu adresten de bir sorgulayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zulema Zahir

https://netspeed.com.tr/altyapi-sorgula

Şu adresten de bir sorgulayın.

İnternet altyapı kafa karışıklığı

Verdiğiniz siteden aldığım sonuç bu hocam. Yani son duruma baktığımızda 35-39 mbps civarı alabiliyorum sanki di mi ?

• HohenheimXeNN kullanıcısına yanıt
    Sisteme göre 39Mbps HİPERNET (VDSL) alabiliyorsunuz. Türk Telekom 24Mbps 99.90 TL öneririm, altyapı sahibi olduğundan dolayı Türk Telekom öneriyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

Sisteme göre 39Mbps HİPERNET (VDSL) alabiliyorsunuz. Türk Telekom 24Mbps 99.90 TL öneririm, altyapı sahibi olduğundan dolayı Türk Telekom öneriyorum.

Benim de aklımda Türk telekom var. Yıllardır kullanıyorum daha hiçbir kopma veya ping sorunu yaşamadım. TurkNet kullanan birçok arkadaşım kopma sorunları yaşadıklarını belirttiler. Fakat TurkNet'in fiyat politikası da cezbetmiyor değil açıkcası.

• HohenheimXeNN kullanıcısına yanıt
    Türknet'de 99 TL, Telekom'da 99 TL. Ben olsam her zaman Telekom seçerim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.