Şimdi Ara

Intenso 5TB USB 3.0 Hdd 749TL HB (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
4
Favori
13.121
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam uzun uzadıya anlatmışsınız elinize ve yüreğinize sağlık teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihaz Fat32 geldi. NTFS ni EXFAT mi yapmak daha iyi olur bu boyutta taşınabilir bir disk için?

• quote:

Orijinalden alıntı: PuRE HaTReD

Ilkini 1 haftadir, ikincisini 3 gundur kullaniyorum, toplam 2 adet aldim. Ilkini taktigimda raw formatli geldi ve bicimlendirilemedi, komut istemi ile ugrasmak zorunda kaldim. Su an sorunsuz. Ikincisinde herhangi bir problem yoktu. Ikisi de tam dolu vaziyette (Chia coin icin aldim) Kopyalama hizi 110-120 mb/sn. Su ana kadar veri kaybi yok. Ayrica Seagate One Touch 5TB var, aralarinda fiziki olarak kalite farki var diyebilirim, ancak onemli olan bu fiyata ayni isi gorebilmesi. Korkum elektrik kesintisinde ne yapacagi cunku 7/24 sisteme bagli durumdalar.

Dediğim gibi, maalesef korktuğum başıma geldi. Alacaklara ve almış olup içine değerli verilerini kopyalamış kişilere bir uyarı niteliğinde olsun diye yazıyorum. Gece bir ara elektrikler kesilmiş galiba. Bağlı bulunan iki adet intenso diskin ikisi de raw'a dönüşmüş ve verilere erişilemez durumda.

Siz ne kadar dikkat edip diski güvenli çıkar yaptıktan sonra sökseniz de verilerinizin uçma ihtimali var. Akşam verileri kurtarmaya çalışacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: PuRE HaTReD

Dediğim gibi, maalesef korktuğum başıma geldi. Alacaklara ve almış olup içine değerli verilerini kopyalamış kişilere bir uyarı niteliğinde olsun diye yazıyorum. Gece bir ara elektrikler kesilmiş galiba. Bağlı bulunan iki adet intenso diskin ikisi de raw'a dönüşmüş ve verilere erişilemez durumda.

Siz ne kadar dikkat edip diski güvenli çıkar yaptıktan sonra sökseniz de verilerinizin uçma ihtimali var. Akşam verileri kurtarmaya çalışacağım.

Alıntıları Göster

Hocam hangi dosya formatını kullanıyorsun?

• emurat E kullanıcısına yanıt

NTFS kullanıyorum hocam, ama eğer veriyi kurtaramazsam Fat32 olarak biçimlendirip deneyeceğim, bilmiyorum faydası olur mu.

• PuRE HaTReD kullanıcısına yanıt

Aynısı benimde başıma geldi. Diski garantiye mi gönderdiniz? İçindeki bilgiler önemli değil CHKDSK yaptıktan sonra diski kullanmaya kullanmaya devam edebilir miyiz acaba?

• relance34 kullanıcısına yanıt

Göndermedim, benim için de içindeki veriler önemli değil çünkü.

Aşağıda gönderdiğim linkteki yönergeleri uyguladığınızda veri kaybetmeden diski rawdan önceki formatına dönüştürebiliyorsunuz. Ben uyguladım fakat dönüştüremedim, dönüştürenler varmış. Verilerin de %100'e yakın kısmını kurtarabiliyorsunuz.

Ben diskleri ilk aldığımda chkdsk ile biçimlendirebildim, windows disk yönetiminden biçimlendirme yapmama izin vermedi. Daha sonra elektrik kesintisinde yine raw'a dönünce bu sefer disk yönetiminden tekrar denedim ve oldu, chkdsk ile bir kere uğraştım yani.

Yani, diskleri kullanabiliyorsunuz, hiçbir problem yok. Yalnızca veriler her an uçabilir.

Intenso 5TB USB 3.0 Hdd 749TL HBhtml5.litten.com
    UPDATED How To Fix: External Disk Drive Suddenly Became RAW – Unknown Kadath
    https://html5.litten.com/updated-how-to-fix-external-disk-drive-suddenly-became-raw/

• Arkadaşlar NTFS değilde ExFat kullanırsanız daha sorunsuz oluyor ayrıca Raw olduğunda biçimlendirme yapmadan r-studio veri kurtarma programı ile çok rahat alabiliyorsunuz verileri. 4 diskimin hepsinde sorun yaşadım Exfat yaptıkdan sonra raw olmadı.

• Elimdeki Seagate'in Exfat olduğunu görünce "bunları da Exfat yapayım belki işe yarar" demiştim, inşallah bende de raw formata dönüşme sorunu yaşanmaz bir daha. Teşekkürler güzel bilgi, sağolun.

• aynen bende 2 tane aldım mal gibi dediğini harifyen yaşadım.

birinin içini söküm pc direk bağladım

F sürücüsü 2 gb kullanılabiilir. diğer bölümü erişim hiç yok 2,6 gb boş formatlanmıyor saddece görünüyor. sürücü ismi bile almıyor .

Intenso 5TB USB 3.0 Hdd 749TL HB
  • hocam bi baksana

https://forum.donanimhaber.com/intenso-5tb-usb-3-0-hdd-749tl-hb--150105866-5#151735078

• pppoe kullanıcısına yanıt

Bilgisayar yönetimi (bilgisayar üzerinde sağ tuş yönet)

Depolama

Disk yönetimine

gel sürücü harfi oluştur sonra biçimledir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 17 Ocak 2022; 20:46:28 >
  • windows 10 dan ne yaparsanız yapın olmuyor

bir program buldum

şimdi sil dedim mbr yapında 2 bölüm gösterdi olmadı

GPT yapınca tek parça süper oldu

programın tam adı WD DashboardSetup.exe

WD DashboardSetup.exe

Hocam var mı bir sıkıntı, aldım kullanmaya korkuyorum. Exfat yapıp devam edeyim diyorum.

• mmucit M kullanıcısına yanıt
    Exfat yapmadan once pc den her soktugumde hard disklerin icindekilerin hepsi siliniyordu windows gormuyordu. 6 aydir 2 adedini de exfat olarak kullaniyorum, 7/24 aciklar. Kac kere elektrik kesildi hatirlamiyorum. Hicbir sorun yasamadim.

Siz yine de cok onemli bir verinizi depolamadan once bir sure onemsiz seyleri depolayip gozlemleyin derin, belki benim sansimdir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Teşekkürler. Intenso 5TB USB 3.0 Hdd 749TL HB 

• mmucit M kullanıcısına yanıt

içini sök diski direk tak. dediğim programı çalıştır keyfine bak.

• 2.5" 5tb hdd intensonun içinde wd marka 15mm kalınlığındaki hdd var .

mevcut haliyle 30gb üzerindeki verileri yazarken ortalama yazma hızı 4-5 mbs oluyor.hdd testlerinde herşey normal ve hdd sağlam.

bunu farklı bir hard disk kutusuna koyarsam bu hız değişir mi. değişirse bu kalınlıktaki hdd için hard disk kutusu tavsiyesi istiyorum (satışta olanlar hep 9.5 mm kalınlığı destekliyor)

• cce kullanıcısına yanıt

Neden 2 yıl önceki konuyu up’lıyorsunuz? Şimdi konuyu gören gelecek. Bunun için diğer forumlarda konu açıp sorabilirdiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nedeni kullananların ve aynı sorunu yaşayanların görüp gelmesi,

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.