Şimdi Ara

İntel Xeon X5460 için Soğutucu Fan önerisi (OC dahil) ve PSU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
3.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: fnrfratc

Yok ya ramlar yükselmiyor o ana karta hem işlemciyi rahatlık acısından aliyorum aklıma takılan x5460 var tam karar kıldım ısınma sorunu 120w güç çekmesi falan kafamı karıştırdı gene. Bu işlemci için önerebileceğim sağlam bir soğutucu var mi ayrıca guc kaynagim yeterlimi.

Resme bakamıyorum dh sitesi çok kötü.

Ben X5460'yı 460'lık ps ile çalıştırdım.Bir sorun olmadı. Oc yapamadım ama.

Online power calculator ile hesaplama yap, ayrıca markasız bir power supply kullanıyorsan yazan değerin altını verdiği varsayımı yapman lazım.

Sen mümkün olan bütün bilgileri topla , en makul seçeneği tespit et ona göre alıp deneyeceksin ondan sonra.

Örnek olarak benim anakart için bios flash yapmam gerekti. aldığım işlemci kırpılmamıştı , cpu slotunu kesmem gerekti.(baya zor burası kendine güvenmiyorsan kesinlikle kesmene gerek kalmayan bir işlemci al).

Ama sonuç olarak kesinlikle memnunum bilgisayarıma en az 3 sene daha kazandırdı.

• xentios kullanıcısına yanıt
    Ya kısaca alacağım işlemci için sağlam bir soğutucu ana karta uygun.( yazdım zaten ana kartı ) bide bu psu yeterlimi onu sormak istedim. Ayrıca modlamayi diyorsan işlemci modlu gelecek zaten.

İntel Xeon X5460 için Soğutucu Fan önerisi (OC dahil) ve PSU
  • quote:

Orijinalden alıntı: fnrfratc

Ya kısaca alacağım işlemci için sağlam bir soğutucu ana karta uygun.( yazdım zaten ana kartı ) bide bu psu yeterlimi onu sormak istedim. Ayrıca modlamayi diyorsan işlemci modlu gelecek zaten.

Benim işlemcide modluydu ama LGA 775 yuvasına girmesi için ayrıca ona uygun noktalardan delinmiş olması gerekiyor. Eğer delinmediyse anakart yuvasını kesmen gerekiyor. EĞer uygunsa aldığın işlemci büyük ihtimal en az 3-4 delikli/çentikli olacaktır.

Biraz zahmetli iş ama kesinlikle değiyor.

PSU konusuna gelirsek resmi artık açabildim ama resimde gücünü göremiyorum. Online power calculator bulup ondan hesaplatmanı tavsiye ederim. 200 W ise mesela kesinlikle yetmez.

• ilk önce o power değişmeli ve ucuz bir power olsun dersen asgari 500 watt olmalı ,çünkü 500 denilen en fazla 300 watt veriyordur (gerçi hız aşırtma için daha kaliteli power gerekiyor)

işlemci ,ekran kartı ,power ,soğutucu derken bir dünya para harcaman gerekir ,onun yerine 2. el bu özelliklerde bir kasa alsan daha ucuza gelir (ben araştırmadım ama gg. gibi sitelerde vardır diye umuyorum)
  • Sıvı soğutma alınmalı oc için.
    İşlemci çok ısınıyor çünkü.
    Bende de x5460 var ordan biliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence E5430 her konuda işini görür.
  • Arkadaşlar Xeon X5460 işlemcide karar kıldım aliexpress te modlu olanı var 70 tl civarı bu işlemci için fazla ses yapmayacak işlemciyi rahat çalıştıracak (OC dahil) sogutucu fan önerisi yapabilirmisiniz bütçe söylemek istemiyorum siz önerin eğer alabilirsem alırım. Sagolun şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler baya baktım artık bi cevap verin güzel birşey buldum

https://www.nanokatalog.com/ARCTIC-Freezer-34-Islemci-Sogutucu-Sogutucu-ACFRE00052A,PR-1745874.html?gclid=CjwKCAjwwvfrBRBIEiwA2nFiPbf8IGGRn65RKUqH24CqYC9d3YnfGviH8UGdgvVBILmy64cp9KynVRoCtGMQAvD_BwE

bu sitede en ucuzu var başka önerebileceğiniz site varsa söyleyin
    tek fanlı 120mm ve 4 ısı borulu 2.fanda takılıyor ayrıca 2. fanı nasıl alabilirim onuda sormak istiyorum
    sağolun cevaplarsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fnrfratc -- 15 Eylül 2019; 23:59:1 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.