Şimdi Ara

Intel Turbo Boost Enerji Tasarrufu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önceden açılmış olan "Intel® Turbo Boost Technology Monitor" başlığında bulamadım. Eğer bilen biri varsa bana yardım ederse çok sevinirim. Bilgisayarımdaki işlemci Intel i5-2410M CPU 2.30 GHZ. Yazılanlar gibi i5/i7 işlemciler gerektiğinde işlemci performansını kendi kendine arttırıyor. Turbo Boost otomatik olarak çalışıyor. Ama benim sorunum, sanırım bende enerji tasarrufu açık ve nerden kapatabileceğimi bilmiyorum.

Resimlerde sağ tarafta Enerji Tasarrufu normalde yok sanırım. Ben onu nasıl kaldırabilirim?

Buradaki herhangi birşey çalışmıyorken ki hali.                     Burda ise işlemciyi en çok zorladığım zaman ki hali.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirDeLord -- 17 Temmuz 2012; 17:44:23 >

• Sistem özelliklerime ve derecelendirmem de bu şekilde. İşlemci puanı 4.5 gözüküyor. Hiç normal olmadığını söylediler :)

• Yoksa "Denetim Masası" açıp "GÜç Seçenekleri" başlığında seçili güç planı "Güç Tasarrufu" mu acaba;

• Bir sorun var kardeşim senin işlemcide. Bende i5-2430M var ;

Boştayken 0.8 GHz'te %50 yükte 2.4 GHz'de %90 üzeri yükte 2.8 GHz'de çalışıyor
  • Evet bende sorun varda nasıl halledicem bi bilen yok mu :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

quote:

Orijinalden alıntı: SirDeLord

Evet bende sorun varda nasıl halledicem bi bilen yok mu :(

güç seçeneklerinden yüksek performansı seçermisin? sonucu yazarsınız güç seçenekleri nerede derseniz

bilgisayarım sağ tıklayıp özellikler sol aşağıda performans seçenekleri -güç seçenekleri.

Bunların hepsini yaptım basit biyerden olucak iş gibi değil. Biraz karışık, İşlemci kullanımı %100 güç seçeneklerinde yüksek performanse maximum performance oraları hep maximumda :/
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

quote:

Evet bende sorun varda nasıl halledicem bi bilen yok mu :(

güç seçeneklerinden yüksek performansı seçermisin? sonucu yazarsınız güç seçenekleri nerede derseniz

bilgisayarım sağ tıklayıp özellikler sol aşağıda performans seçenekleri -güç seçenekleri.

Bunların hepsini yaptım basit biyerden olucak iş gibi değil. Biraz karışık, İşlemci kullanımı %100 güç seçeneklerinde yüksek performanse maximum performance oraları hep maximumda :/

Problemi çözebildin mi?

• Aynı problem bende de var ne olur yardımcı olun
  •  Intel Turbo Boost Enerji Tasarrufu!

(Resmi daha önceki konuda kullanmıştım) (3 No lu kısım)
    Resimdeki yüzdeli değerlerin %100 olduğuna emin olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cos37 -- 22 Ekim 2012; 10:58:02 >
  • Lutfen gençler bendede aynı sorun var yardım edin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.