Şimdi Ara

İntel i7 14700K için sıvı sogutucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
1
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MAG CORELIQUID 240R V2 WHITE ARGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu bilgisayarima bu marka sivi sogutucusunu aldım yeterli olur mu? Kasayi mid boy aldigim icin 3 fanli alamiyorum ?

mr overclock’dan cevap bekliyorum :)

• 14700K en çok ısınan işlemcilerden birisi thermal throttle yiyebilir o soğutucuyla bence 360mm den aşağısı o işlemciyi kurtarmaz. Yada AK620 ve Noctua gibi sağlam hava soğutucu alacaksınız o bile daha iyi soğutur diye tahmin ediyorum. Hangi kasaya sahipsiniz bilmiyorum ama genelde tüm kasalar ön panele 360mm radyatör desteği sağlıyor.

• Yeni topladigim kasamda cok ilginc bir sorunla karsi karsiyayim hic bir sekilde cozume ulasamiyorum hatta ustalarda dahil ulasamiyoruz .
    Nolur bir cozum uretin ,
    Ekran kartim msi ge force 4070 super ti ventud
    Anakart aorus z790 elite ac ice
    İslemcim intel i7 14700k
    Kasa msi beyaz mid tower
    Sivi sogutucum MAG CORELIQUID 240R V2 W
    Ram trident 2x16 6400mhz
    Ssd kingston m2 1 tb
    Sorunum şu ki ; bilgisayari topladik hic bir sorun yok isinma sorunu ufaktan vardi termal macunu az surdugumuz icin onu duzeltince gecti
    Ama oyunlarda ozellikle gta 5 de inanilmaz bir kasma yasiyorum
    Call of duty’de oyundan atma mevcut
    Counter strike 2’de de bi sure sonra oyundan hata vermeden direk kapatip masaustune atiyor . Sorunun ne oldugunu tespit edemiyoruz
    Windows 10 yuklemistim 11’e geçirdik yine düzelmedi sebebi ne olabilir ?
  • Gorro153 G kullanıcısına yanıt
    Ramlerde XMP kapatıp bir deneyin sorun devam ediyor mu diye, etmiyorsa manuel OC yaparsınız. Bir de güç kaynağı marka modeli ne tam? Kasma yapmaz ama reset atma, oyundan atma yapabilir PSU yetersizliği.
  • bluelife27 kullanıcısına yanıt

Msi 850 watt gold 80 plus psu

xmp kapatipta denedigimde olmuyor her turlu bir uyumsuzluk var cozemedim artik sorunun anakartta oldugunu soyleyenler oldu gigabyte aorus i7 14700k islemci ile uyumlu calisamiyor dediler

Zannetmiyorum öyle bir şey olacağını. RAM veya işlemciye overclock yaptınız mı, stabil olmayan bir şeyler var.
  • bluelife27 kullanıcısına yanıt

Overclock yapmadik hic birseye sadece biosdan xmp ac kapat yaptik hic bir turlu performans alamiyoruz makinadan neyi kontrol edecegimizi bile bulamadik artık

AIDA64 özellikle CPU için, OCCT mümkünse full test PSU için , Furmark GPU için, Cinebench CPU için, en önemlisi de TESTMEM5 yapın RAM'ler için. Bunların detaylı kurulumuna ve yapılışına internetten bakabilirsiniz. Memtest için özel olarak Anta777 indirirseniz daha verimli test yapılabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.